Známe mistry Karlovarského kraje v MTB

Chodovský bikemaraton byl letos Mistrovstvím Karlovarského kraje v MTB, kde se rozdělovalo 15 sad medailí pro závodníky s bydlištěm nebo klubovou příslušností v Karlovarském kraji. Ideální podmínky – slunečno, příjemná teplota a sucho přilákaly necelou stovku závodníků od nejmenších dětí na odstrkovadlech až po veterány nad 60 let. Ve všech kategoriích nebyl a nouze o pěkné souboje o každý metr trati. Nejdelší boj o zlato svedli Míra Brill a Filip Eberl, když po dvou hodinách ostrého závodění s průměrnou rychlostí 28 km/hod. je v cíli dělila pouhá vteřina! Co do počtu získaných medailí byli nejúspěšnější cyklisté PROFI SPORTu Cheb následování Cykloteamem Ostrov a Plamenem Chodov.

Mistry Karlovarského kraje v MTB pro rok 20109 jsou Tadeáš Mansfeld, Barbora Lepíková, Tomáš Urbánek, Klára Duspivová, René Zoaitter, Alena Srogoňová, Tomáš Halbich, Anežka Nováková, Věra Šebestová, Jiří Stark, Miroslav Brill, Roman Chlup, Jiří Tokár a Michal Landiga.

Bikemaraton uzavřel letošní MTB závodění v Chodově. Pro silničáře mají pořadatelé z TJ Plamen Chodov ještě kultovní Andělku v tradičním termínu na svátek sv. Václava 28.9. a ještě v neděli 29.9. závěrečný měřený trénink na Bílou vodu s moderním úsekem po nezpevněné pískové cestě zakončený vyhlášením celého seriálu Giro Chodov 2019.

Výsledky Mistrovství Karlovarského kraje v MTB.

Kompletní výsledky Chodovského bikemaratonu. 


GP Březové

Pozvánka na sobotní závody na Březové u Sokolova, kde Team bike Březová pořádá třetí ročník kriterijních závodů.

Letos s větším cílem zaměřeným na mládež (McDś dětská tour), kdy je snaha eliminovat velké rozdíly mezi jednotlivými závodníky ve vytrvalosti a podpořit více rychlost. Proto se vždy pojede více krátkých závodů, které budou bodovány (hodnoceny) a vítězem GP nakonec bude ten, jež bude mít nejvíce bodů (nejnižší součet umístění).

Závěrem dne pak bude klasické kritérium mužů a veteránů, kdy se budou bodovat určená kola a vítězem GP bude závodník s nejvyšším počtem bodů. Navíc, ale závodník první na cílové pásce bude „držitelem“ (do vlastnictví přejde až po třetím vítězství v řadě) Putovního poháru starosty Březové. Loňský zápis na pohár obhajuje Vašek Viktorin

Před GP BŘEZOVÉ 2014

Kategorie a časový harmonogram:

11,00 hodin

odstrkavadla     (do 6ti let)

Děti do 6ti let na kole        1 kolo

kluci a holky – 2008 a dříve narození (6 let a mladší)   2x 1 kolo

žáci a žákyně nábor – 2007-2006 ( 7-8 let)                 2x 2 kolo

žáci a žákyně nejmladší – 2005-2004( 9-10 let)                     3x 2 kolo

první vyhlášení výsledků

 

12,00

žáci a žákyně mladší – 2003-2002 (11-12 let)                        3x 3 kola

Starší žáci + žákyně – 2001 – 2000 (13 – 14 let)                     4x 3 kola

Kadeti + junioři 1999 – 1996 (15 – 18 let)                   6x 3 kola

Ženy + juniorky (1997 a starší) a + kadetky 1999 – 1998 (15 – 16 let)         5x 3 kola

Druhé vyhlášení výsledků

 

14,30

Měřený trénink – GP Březové (Putovní pohár starosty města)

Muži                 17-35 let                                            24 velkých kol

Masters            36 +                                                   24 velkých kol


Všechno nej a díky!

Dne 16. 9. 1985, tedy přesně před 24 lety, došlo k něčemu nevídanému. V Karlových Varech se narodil chlapeček s obrovskou hlavou a určitě také nějak zvláštně vyvinutými cyklistickými svaly. Jak jinak si totiž vysvětlit jeho bikerské schopnosti. On je prostě… jiný. Určitě už teď víte, o kom mluvím. Radovan Fišer, zvaný Fiši, Ráďa, Radek Zadek, svými cyklistickými kolegy mnohdy i Hovaďák. Nejen, že je pro širokou bajkerskou veřejnost tento týpek znám jako nemalý cyklista s nepochopitelnou výkonností a neuvěřitelným apetitem k jídlu, ale je to taky člověk, který tráví hodiny svého času tvorbou stránek Bikeri.cz. A především za to si zaslouží poděkování nás všech, kteří sem chodíme a speciálně dnes hromadné přání k narozeninám.

Fíšo, všechno nejlepší, na kole ať jsi přinejmenším stále stejnej borec a na trénincích a závodech ať všechny pěkně dál trápíš, jen ty sjezdy začni sjíždět jako normální člověk a s Bikeri.cz to ještě nějakou dobu vydrž. Pěkný narozeniny! (Ale aspoň dnes netrénuješ, viď?)

P1160955


Bilancování sezóny by Radovan

Drásal 06Zdravím všechny příznivce cyklistiky. Každý rok si píšu seznam závodů a nedávno, přesně před rokem a půl, jsem si začal psát i sportovní deník. Na gymplu to byl kulturní deník, nyní si vedeme deník našeho sebetýrání. Pokud by někoho zajímalo, jak jsem na tom byl se sportovními výsledky v roce 2006, potom můžete použít odkazy Přehled sportu a a Přehled výsledků.


Co tě nezabije, to tě posílí

DrásalKdyž jsem kdysi tuhle hlášku slyšela, tak jsem si vždycky říkávala, že to jsou blbý kecy.. Ale co naplat…život je už takový komediant.

Když jsem získala loni patřičné sebevědomí a stoupla si na start Škodabiku za Dymlovou, hned po startu jsem věděla, že jsem připravená dobře. Paráda! Průjezd Škodovkou přes vagony a nebezpečná zatáčka na kluzkých dlaždicích špinavých od oleje prověřila elitu.. pád prvních závodníků.. začínám být ostražitá.. a hurá do terénu.. polní pěšina.. jedu v háku a najednou Duklák jedoucí přede mnou z nepochopitelných důvodů mění směr (tzv.myška) a je z toho pád ve vysoké rychlosti… zvedám se… kape mi krev, nevím odkud… rovnám sedlo imbusem.. nasedám.. nemůžu dýchat.. nejde to ..nejde!! Praskla mi přitom pádu plíce. Týden ve FN v Plzni.. desátý den jezdím doma na trenažéru a začínám pořádně dýchat.. já se nedám!

Naskakuju do rozjetého seriálu Kolopro rozhodnutá se nevzdat.. končím na 5. místě jen s 8 objetými maratony. Těší mě absolutní vítězství na Karlovarském AM biku na 75km. Za velký úspěch považuju 7min za Terezkou Huříků na Pražské padesátce. Ale hlavně v tabulce jsem na prvním místě. Ale nevýhodou loňského bodování bylo, že vyhrál jen ten, kdo to prostě objel, a ne ten, kdo jezdí dobře. Změna bodování, to je výzva do dalšího roku, do roku 2006.

Rok 2006

Takže jsem letos začala rozhodnutá zaútočit na přední pozice!! Doma laškuju na místních tratích XC (Ašský Bláteník – 1.místo, Zelená Hora – 1.místo) a těším se na maratony…

Pokračování článku