Hračky pro trénink (Nokia, Garmin, Polar)

Global Positioning System, zkráceně GPS, je vojenský polohový družicový systém provozovaný Ministerstvem obrany USA.
Global Positioning System, zkráceně GPS, je vojenský polohový družicový systém provozovaný Ministerstvem obrany USA.

O tréninkovém deníku vedeném na internetu zde na Bikerech už psal Tomáš Linhart (MyTreneek = ideální tréninkový deník). MyTreneek je univerzální deník pro desítky různých aktivit. Po tréninku si večer sednete k počítači, za minutku vyplníte, přečtete si aktivity ostatních a hotovo. Já dnes začnu dvoudílný článek o tréninkových denících, které stojí a padají s nějakou technickou hračičkou (Polar, Garmin, Nokia). Ve druhém díle se rozepíšu o deníku pro telefony Nokia s operačním systémem Symbian a modulem GPS, které umí používat aplikaci Nokia Sports Tracker (instalace, používání, zkušenoti). Pokračování článku


Mytreneek = ideální tréninkový deník

Mytreneek (nový vzhled)
Mytreneek (nový vzhled)

Slovo mytreneek [majtreník] je jakási zkomolenina, ale o to se tu nejedná, ptáme se hlavně, co MyTreneek nabízí, a určitě toho není málo a nejen pro cyklisty.

Mytreneek je tréninkový deník, který užívá již na tisíc sportovců z naší republiky + pár Slováků (i když asi 350 aktivních, tedy, ne jen že se registrovali, ale celkem pravidelně ho vyplňují), což už o něčem vypovídá. Pokud si vzpomínám, získal i titul za nejlepší tréninkový deník v ČR. Pokračování článku


Podzimní blaho

Doufám, že se mi optimistický název dalšího dílu tréninkového deníku nevymstí (minulý díl; MyTreneek). Cyklistika pro mě o prázdninách byla chlebem i vodou. Podle toho to také vypadá a mně to jezdí jako už dlouho ne. Když to vezmu stručně, tak můj plán je jet 5. září Antala, 12. září Sudety, 19. září Praha-Vary-Praha v barvách Team Cube, 20. září Zelenou horu, 26. září Říjnový bike, 27. září (nejistý termín) Andělku a pak se uvidí. Chtěl bych stihnout vyšetření u doktora Martínka. Chci ještě trénovat s Vikiho tréninkovou skupinou, ale i na bajku po Slavkovském lese. (Napsáno 4. září)

Technická poznámka: tréninkový deník si píšu primárně do MyTreneeku, v němž jsou i odkazy na tréninkové záznamy z telefonu, které obsahují fotky a videa. Fotky si můžete uložit tak, že na ně klepnete pravým tlačítkem a dáte „Otevřít v novém okně“, takže se načte jen obrázek a nic jiného, bez vizuálních efektů, a jde to uložit. Jelikož mám nový mobil se skvělým fotoaparátem, fotím hodně, takže se koukněte!

Pokračování článku


Fišiho duben a květen

Zveřejňuji další díl svého tréninkového deníku (předchozí díl), spíše bych řekl pověstí z Kostelní Břízy. Napříště už to budu asi zveřejňovat průběžně. Jinak je to zase tak, že během školy jsem jednak líný sportovat a jednak na to nemám čas. A pak to takhle dopadá. Bohužel zápisy v deníku jsou stručné.

Pokračování deníku je v Fiši & prázdniny 2009. Přidám fotky z tohoto období z mobilu; popisky po kliknutí.
Pokračování článku


Snad ta váha spadne

Navazuji na poslední díl svého tréninkového deníku Podzimní vrtochy. Poznámka: tento článek nebudu doplňovat – až zase zhruba po měsíci pošlu, co jsem konal.

28. 3.Pražský půlmaraton (TV záznam, kde mě zahlédl Viki: Viděl jsem tvou hlavu, ďábelský škleb…) Časy viz obrázek níže. Možná to někdy popíšu více, nyní telegraficky. Největší chyba byla to, že jsem na startu stál na konci prvního balíku, takže přede mnou byly stovky lidí. Během závodu mě předběhly jedině běžci štafet. Prvních pět kilometrů bylo… jak to říct cyklisticky… prostě jako když na závodě Kola pro život stojíte vzadu :). Předbíhal jsem, kde to šlo. Myslím, že na první pětce bych byl schopen běžet rychleji než 3:53 min. na kilometr (ostatně další dvě pětky jsem dal lépe). Jinak při běhu jsem měl většinou super pocit, že letím, jen občas jsem cítil, že zpomaluji, a to jsem hned zkoušel nárazově zrychlit a udržet to.

Fišiho půlmaraton 28. 3. 2009
Fišiho půlmaraton 28. 3. 2009

Pokračování článku


Podzimní (zimní) vrtochy

ZelenA je tady další díl mého tréninkového deníku. Navazuji tam, kde jsem loni skončil. Jak uvidíte, když se podíváte na konec článku, podzim pro mě byl odbobím nicnedělání, stejně jako konec roku. To se projevilo v nakynutí mých energetických zásob, které, doufám, zmizí s jarem. Po dokončení zkouškového období ve škole mě čekaly téměř tři týdny volna, což jsem plánoval využít jak jinak než sportovně. To se povedlo i nepovedlo. Přede mnou je jeden nejistý výlet do Alp a jedno snad úplně jisté soustředění v Chorvatsku. Určitě si chci ještě zaběžkovat. A pak jaro a najíždění. Už zítra ale začíná škola, takže dobrému tréninku bude vystavena nejméně žlutá karta. Pokračování článku


Sokolovské Critérium Internacionale

Možná to víte, možná ne, ale již několikrát se v úterý v 17:30 sešla okolená partička mafiánů (foto) na velkém parkovišti před jezerním koupalištěm Michal v Sokolově a rozdala si to v kritériu na 50 kol.

Trasa,

Pokud máte zájem o kvalitní úterní trénink, podívejte se do Vikiho tréninkového deníku na CKTBB.CZ, kde jsou aktuální informace (např. vzhledem k počasí). Cyklistí po kritériu obvykle pokračují na další tréninkovou štaci, třeba do tělocvičny.