Pozvánka na Děti na kole 2018

Prázdniny se pomalu krátí a my v TJ Triatlon Cheb začínáme chystat podzimní část Chebského poháru. ANTAL bike snad bude, Děti na kole budou určitě a dnes už víme, že budeme mít konkurenční hrad pod Hradem … bude skákací. Připraveny jsou propozice (PDF). Ceny připravujeme a vy můžete trénovat, protože vedra trochu opadla.

Foto: Jan Šimeček


Znáte plzeňský běžecký Pohár mládeže?

Pohár mládeže je celoroční běžecká soutěž, do které jsou zařazeny vybrané závody v Plzeňském kraji. Pohár pořádá Plzeňský krajský atletický svaz. Průběžné pořadí po šestém pokračování, kterým byla Chodská 1500, najdete zde (XLSX). Výsledky závodu jsou zde. Příštím závodem poháru je Běh Plzeňské teplárenské kolem Boleveckých rybníků v sobotu 25. 8. 2018 (propozice, pozvánka).


Pozvánka na Vejprty Tour + Cannondale Hasištejn Bike

VEJPRTY TOUR (25. 8. 2018) je skvělý závod v Krušnohorském pohraničí ve městě Vejprty. Tradiční místo srazu účastníků je na náměstí T.G.M., kde je zázemí závodu. Kategorie dětí i dospělých startuje na náměstí. Dětské trasy jsou vedeny v zeleni města, ale dospělí rychle vyjíždí z města do okolních lesů Krušných hor. Závodu nechybí sjezdy ani výjezdy, má lesní cesty i šotoliny, někdy i přejezd potoka nebo bahenní vložku. Závěr závodu kopíruje trasu dětské tratě, takže i z náměstí je možné vidět závěrečný souboj v kopci nad železniční tratí.

Cannondale Hasištejn Bike (1. 9. 2018) je závod, na němž poznáte vrchol Kokrháč, vychutnáte malebné údolí prunéřovského potoka a potkáte středověký strážní hrad Hasištejn. Délka hlavního závodu je 30 km a zkrácená verze pro juniory, nejstarší závodníky a rekreační jezdce je 18 km. Trasa je středně náročná vede převážně po šotolinových a lesních cestách, asfaltu je cca 10 %. Dětské kategorie mají trasy v areálu Autokempu Prunéřov převážně po travnatých a šotolinových cestách. Délky tras jsou úměrné věku závodníků dle kategorií POHÁRU PERUNA.


Cyklisté, dávejte pozor. V poslední době se staly dvě nehody, kdy oběťmi byli Vaši kolegové. Na Kamenici u Březové si cyklista polámal ruku, když přes běžnou cestu byl mimořádně natažen ohradník, a za Sokolovem nepozorný řidič auta srazil cyklistu na jeho cestě do práce.
11. 8. 2018     0