Sportovní kluby mohou žádat o dotace i na ministerstvu

V současné době je to již minulostí, ale o pár měsíců později zřejmě Ministerstvo školství opět vypíše výzvu pro podávání žádostí do dotačního programu Můj klub. Jedním z úspěšných žadatelů je například klub Česká spořitelna MTB.

Více informací o programu Můj klub – viz web Ministerstva školství.

Z dotačního programu je možné v roce 2018 hradit náklady například na:

  • zabezpečení sportovní, pohybové a tělovýchovné činnosti dětí a mládeže
  • udržování a provozování sportovních zařízení
  • vybavení drobným majetkem souvisejím s provozem sportovního zařízení
  • trenérské, zdravotní, metodické, technické a servisní zabezpečení, nemateriální náklady (služby), provozní a materiální náklady, nájemné prostor pro zabezpečení sportovní činnosti dětí a mládeže
  • úrazové a cestovní pojištění, cestovné, startovné, ubytování, stravování, zdravotní zabezpečení ve sportovní činnosti dětí a mládeže
  • mzdové náklady, ostatní osobní náklady – DPČ, DPP s limitem do 25 tisíc Kč na osobu a měsíc

Podle údajů ministerstva bylo na rok 2018 v programu můj klub podáno 4 431 žádostí o podporu. Na ně bylo vyčleněno 1,2 miliardy Kč, celková požadovaná částka však dosáhla výše 2,2 miliardy Kč. Spolky, které podaly žádost v tomto programu, sdružují 575 tis. členů ve věku 6–23 let (viz MŠMT).

Pokud byste s dotacemi chtěli poradit, rád Vám poskytnu doporučení na spolehlivé dotační poradce ze Sokolova, s nimiž mám osobní zkušenost, popř. mohu na základní úrovni poradit sám (rfiser@gmail.com).


David Zadák startuje v italském Nalles s elitou

David Zadák je letos prvoročák v kategorii do 23 let. Tento přechod v kategoriích je v životě závodníka asi nejdramatičtější. Z juniorské série se nezapočítávají žádné body UCI a startují společně s Elitou. Na start v Nalles se postaví 142 závodníků z 24 zemí! Z tohoto počtu je plných 86 kluků v kategorii do 23 let a 24 závodníků ročník 1999 jako David.

Protože nemá žádné body, startuje s č. 111. Na startu jsou zvučná jména Marotte, Temper, Fumic, Vogel, oba Flückigerové a z Čechů s č. 8 Jan Škarnitzl.

Tento první rok je velký úspěch zajet závod vůbec bez ztráty kola a s tak vysokým číslem se dostat třeba do první padesátky. A tak budu Davidovi držet palce (doufám i s Vámi).

— děda Josef Krs


Akce BIKE 24 SEASON START je testovací víkend 14. a 15. dubna 2018 německého internetového prodejce sportovního vybavení www.bike24.de. Na akci, jež se koná u Drážďan, bude 40 vystavovatelů s více než 200 modely kol.
7. 4. 2018     0  

Plamen Chodov nabírá

Cyklistický oddíl TJ Plamen Chodov přijímá nové členy, a to děti od 6 let a mládež. Zájemci si mohou kdykoliv nezávazně vyzkoušet trénink a jízdu na horském kole pod vedením trenérů. Tréninky v měsících duben až červen se komnají takto: úterý od 16 hod., středa od 17 hod., pátek od 16 hod., sraz vždy u hotelu Nautilus, doba trvání tréninku 90 až 120 minut.


City Triathlon expanduje, VC Sokolova dozná lákavých změn

O zajímavé novinky v City Triathlonu Karlovy Vary se podělil ředitel závodu Vláďa Malý v rozhovoru. Vláďa pod svá křídla převzal závody v Ostrově i Sokolově. Druhý jmenovaný závod, jenž patří do krajského poháru, dozná velkých změn, mj. se dostane do centra na Nové náměstí, kde závodníci vymění bicykly za běžecké boty a doběhnou do cíle; více na webu závodu.

Kromě zmiňovaného závodu Světového poháru pořádáte další sportovní akce v regionu. Co bude letos novinkou?

Malý: „Po úspěšném zvládnutí Světového poháru nás technický ředitel České triatlonové asociace oslovil, zda bychom nechtěli organizační kvalitu přenést i do závodů Českého poháru. Shodou okolností nás dosavadní pořadatel terénního triatlonu v Ostrově nad Ohří požádal o kompletní převzetí jeho tradičního závodu. O kooperaci nás požádal i pořadatel Velké ceny Sokolova a dostali jsme i nabídku být u znovuzrození kdysi slavného závodu – červencového sprint a supersprint triatlonu -, ke kterému vydáme na konci února oficiální tiskovou zprávu. K tomu všemu jsme zapojeni do realizace závodu Mistrovství České a Slovenské republiky v silniční cyklistice, resp. máme na starosti časovku jednotlivců v Karlových Varech a organizačně se podílíme na Mattoni 1/2Maratonu v Karlových Varech.“

Pokračování rozhovoru na serveru triatlony.com