Na Šindel Cupu 2019 bude více kategorií hobby a ostrá trať pro ELITE

V nadcházejícím třetím ročníku terénního triatlonu Šindel Cup v okolí Šindelové si pro Vás organizátoři z KOME klub Kraslice připravili výrazné změny. Závod se uskuteční 22. června 2019.

 1. První velkou změnou je rozšíření věkových kategorií v HOBBY. O své pódiové umístění tak budou bojovat junioři/ky, muži/ženy a nově také kategorie masters muži/ženy. U výkonnostní kategorie HOBBY se tratě nemění, a tak tento start zvládne opravdu každý. Distance plavání 200 m, horské kolo do 16 km a závěrečný běh do 1,5 km.
 2. Největší novinkou je kategorie ELITE muži/ženy. V této kategorii si závodníci mohou vyzkoušet stejnou porci kilometrů, jako tomu bývá při závodech XTERRA. Tedy plavání 1 200 m, horské kolo 30 km a běh na 10 km. Tato trať bude z malé části kopírovat závod pro HOBBY, při cyklistice a běhu se nově závodníci ocitnou na těžší trati, která bude slibovat opravdové prověření fyzických sil jednotlivců. Cyklistická část bude mít dále svého předjezdce na motorce.
 3. Poslední novinkou bude i doprovodný program pro fanoušky v prostoru cíle závodu.

Registrace jsou spuštěny zde a počet závodníků v obou startech bude opět omezen na 50 startujících v HOBBY a 50 startujících v ELITE.

Startovné 250 Kč pro předem registrované a 350 Kč pro registraci na místě. Platba proběhne klasicky na místě v den konání triatlonu.

Organizátoři předem slibují opět rychlé zpracování výsledků a mnoho pěkných cen při vyhlášení.

Novinky a informace lze sledovat na webu www.sindelcup.blogspot.com.

Video – kategorie Střelci v roce 2018


Kraslický ultra vás provede po kopcích okolo Kraslic

Kraslický ultra je 1. ročník extrémního běhu a závodu horských kol po okolí Kraslic po nevyznačené nezajištěné trati. Každý účastník dostane při registraci mapu s vytyčenými body (vrchy, rozhledny) a sám bez pomoci se pokusí tyto tzv. pointy co nejrychleji zdolat. Závod je plánován na 25. května 2019 a pořádá jej KOME klub Kraslice.

Pořadatel Jakub Merle upřesňuje: „Jedná se o první ročník a propagaci posuneme i za hranice ČR, doufáme tak v co nejkvalitnější účast!“

Více informací: stránka na Facebooku

Kontrolní body (pointy)

 • Restaurace Pod vlekem – start
 • Vrch Na Nových – 767 m.n.m.
 • Olověný vrch – restaurace Bleiberg – 802 m.n.m.
 • Rozhledna Aschberg (DE) – 936 m.n.m.
 • Špičák – 991 m.n.m.
 • Nová Ves – chatová oblast – 858 m.n.m.
 • Šibeniční vrch – 659 m.n.m.
 • Restaurace Pod vlekem – cíl

Chebský pohár - průběžné pořadí po 6. závodě (tj. před závodem v Lipové). Poznámka: z důvodu zdržení na straně správce webu byly výsledky zveřejněny až po závodě v Lipové.
6. 10. 2018     0  

Výroční Andělka již tento pátek 28.9.

Již 20. ročník silniční časovky z Dubiny na Andělskou Horu je připraven na státní svátek 28.9.2018. Do středy 26.9. do 24 hod. využijte možnost přihlásit se předem na webu Plamenu Chodov , urychlit tím odbavení při prezenci a získat pamětní diplom. První závodník se vydá na 7 km vzdálenou Andělku v 11 hodin, další v minutových intervalech dle pořadí při prezenci (konec prezence v 10:30 hod). Zázemí závodu je v Dubině v restauraci U Dvořáků, občerstvení zajištěno. Absolutní rekordu závodu 14 min 42 s je platný již od roku 2002 a jeho držitelem je Ladislav Fabišovský.


Chebský MTB víkend 2018 pro celou rodinu

KOM zatím drží Petr Jícha

V neděli 23. září se pojede na upravené trati závod XC Na Zelenou horu (propozice v PDF). Rekord na okruhu na Stravě, tzv. KOM, zatím drží Petr Jícha z Aše s časem 15:46 min.

Na závodě potkáte tyto sekce (mapka zde):

 1. Zahřívák – WARMUP HILL
 2. Velbloudí hrby – CAMEL TROPHY
 3. Myší díra – MOUSE HOLE
 4. Polibek kořenů – ROOTS KISSES
 5. Velbloudí hrb – CAMEL SINGLE
 6. Sjezd u pařezů – STUMPS DOWNHILL
 7. Řízkárna – STEAK ROUTE
 8. Údolí stínů – VALLEY OF THE SHADOWS
 9. Pekelný výjezd – UPHILL FROM HELL
 10. Myčka řetězů – CHAIN WASH

Nezapomeňte, že v sobotu se jede závod Děti na kole.


Průběžné pořadí silničního poháru před Andělkou 2018

Vzhledem k tomu, že GP Březové se letos nepojede, bude posledním závodem CKK poháru v silniční cyklistice svatováclavská časovka na Andělskou horu. Pořadí v poháru před tímto posledním závodem najdete zde:

CKK pohár v silniční cyklistice 2018průběžné pořadí po 7. závodě (PDF)

Závodníci na startu. Foto: TJ Plamen Chodov