Františkova bludička se uskuteční 23. června 2018

Možná si z loňska pamatujete, že Františkvu bludičku ovládla reprezentace města Aš (Petr Svoboda + Martin Řezáč, Jiří Svoboda + Kateřina Lacinová, Jiří Podhajský + Markéta Janatová). Užili si ji ale úplně všichni účastníci. Letos se akce koná 23. června 2018 se startem a cílem v Autokempu AMERIKA ve Františkových Lázních od 10:00 hod.

Pro připomenutí, jedná se o MTBO závod dvojic na horských kolech a je pro všechny lidičky, co rádi jezdí na kole v přírodě a umí trochu jezdit podle turistické mapy. Trasu si volí každá dvojice podle svého uvážení, zda chce závodit nebo si to jen tak užít jako výlet. Limit pro hledání jednotlivých kontrol je 6 hodin. Letos jsme vypsali i kategorie pro jednotlivce a příchozí dvojice, které si chtějí tento závod zkusit, ale netroufají si na 6 hodin, takže budou mít poloviční limit na 3 hodiny.

Webové stránky závodu
Propozice (PDF)
Plakát
2017 – reportáž, mapy a fotografie

Pozvánka na Poutní maraton 2018

V sobotu 23. 6. 2018 pořádá Farní charita Cheb, Běžecká škola Miloše Škorpila a Římskokatolická farnost Cheb Poutní maraton 2018. Zahájení bude v 9:00 hodin u kostela sv. Mikuláše v Chebu a výtěžek této benefiční akce bude věnován na provoz Hospice Sv. Jiří. Více informací o Poutnímu maratonu najdete zde.

Úspěšné Giro Chodov 2018

Konečné výsledky Giro Chodov 2018.

Nedělní Chodovská časovka, tentokrát na trati Stará Chodovská – Vřesová – Tatrovice, udělala tečku za 6. ročníkem seriálu měřených tréninků a silničních závodů Giro Chodov 2018.

Z našeho pohledu pořadatele seriálu byl tento ročník zdaleka nejúspěšnější ze všech dosud proběhnuvších. Účastníci Gira potvrdí, že nám přálo počasí a že se výrazně zvýšil počet závodníků v jednotlivých startech (průměr na závod 62 cyklistů). Seriál byl naplánován tak, aby se nepřekrýval se závody ČP mládeže a tím se tu mohli představit nejlepší mladí cyklisté západu Čech. Zvláště v mládežnických kategoriích úroveň Gira stoupla díky účasti cyklistů z plzeňského týmu Roman Kreuziger Cycling Academy (RKCA).  Některé tratě doznaly proti minulosti drobných změn z důvodu snazší organizace, kvality povrchu a tím i zvýšení bezpečností cyklistů. Lomnická časovka a Okolo výsypky byly již tradičně krajskými přebory, tentokrát vedle kraje Karlovarského i Plzeňského. Hlavní je, že i přes zvýšený počet borců v pelotonu se nestal žádný vážný úraz.

Jak to tedy dopadlo? Dá se říct, že nejúspěšnějším cyklistou Gira byl Tomáš Viktorin, který absolvoval celý seriál a ve všech závodech ve své kategorii (masters III.) zvítězil. Podobně si ve svých kategoriích počínali Markéta Macánová (žákyně, RKCA) a David Goga (žák, PROFI SPORT Cheb). Ti sice nebrali vítězství ve všech závodech, ale také „odzávodili“ celé Giro. V kadetech byl nejlepší Karel Macán (RKCA), juniory vyhrál Lukáš Runt (TJ Stadion Louny), v mužích byl neúspěšnější Ondra Stránský závodící za  varskou Slávii. Celkové vítězství v masters I. bral Lukáš Raufstein (SportRaces-Isaac Team), celkovým vítězem masters II. se stal Martin Kraus (TJ Plamen Chodov), nejstarší kategorii masters IV. vyhrál Jiří Nováček (Cykloteam Ostrov). Celý seriál také jela a vyhrála Renata Grossová (SWEEP Ultimate Sport).

Letos jsme měli zázemí výhradně v Penzionu U Sotonů ve Staré Chodovské  – všechny závody a měřené tréninky se startovaly poblíž. Děkujeme tímto majitelům penzionu za poskytnuté zázemí a za péči, kterou věnovali pořadatelům i závodníkům. Samozřejmě je třeba poděkovat všem ochotným pořadatelům, kteří svým konáním přispěli k hladkému průběhu Gira a také závodníkům za výborné výkony na tratích.

Giro 2018 je minulostí, další ročník se pokusíme opět o něco vylepšit.

Za pořadatele František Nádvorník, předseda TJ Plamen Chodov, z.s.

Sportovní centrum mládeže Karlovarského kraje – cyklistika

Při spolku Cyklistika Karlovarského kraje, z.s., byla zřízena organizační jednotka „Sportovní centrum mládeže Karlovarského kraje – cyklistika“ (SCM KK). Mezi její cíle patří, nikoliv překvapivě, rozvoje mládežnické cyklistiky v Karlovarském kraji v oblasti výkonnostního sportu.

Koncepce SCM KK uvádí podrobnější informace, například: Hlavním úkolem SCM je vytvoření tréninkových a materiálních podmínek srovnatelných se závodníky soustředěnými ve sportovních centrech, zřízených v dalších krajích ČR, koncepční příprava a rozvoj talentovaných mladých cyklistů v Karlovarském kraji a zlepšení jejích podmínek pro trénink a sportovní přípravu včetně metodické a materiální podpory tak, aby mladí nadějní cyklisté nemuseli pro svůj další sportovní růst opouštět náš kraj, jako je tomu v současné době, a hledat podporu v jiných SCM.“

O zamýšlené činnosti SCM KK se dočtete v jeho koncepci (PDF).

Zdroj: stránka SCM KK

Dodejme historický kontext – před lety poměrně úspěšně fungovalo SCM v Chebu (Petr Fiala), avšak činnost ukončilo z důvodů změn v přístupu Českého svazu cyklistiky (popř. mě opravte).