Do práce na kole aneb nechte auto doma

Listopadová výzva DPNK. Foto: DPNK

Znáte akci „Do práce na kole“? Jejím cílem je motivovat co nejvíce lidí, aby jako dopravní prostředek po městě používali jízdní kolo nebo jakoukoli bezmotorovou formu dopravy včetně běhu a chůze. Když lidé přestanou denně jezdit autem, zlepší tak nejen svou kondici, zdraví, náladu a možná i vztahy s kolegy, ale přispějí i k čistšímu ovzduší a celkově příjemnějšímu a bezpečnějšímu městu, píše se na webových stránkách.

Do práce na kole je týmová soutěž pro všechny, kdo sestaví tým o minimálně dvou a maximálně pěti členech, a pravidelně spolu s kolegy dojíždí během května do práce na kole. V roce 2018 se již potřetí zapojili do soutěže i běžci, chodci, bruslaři, skateboardisti, longboardisti, vozíčkáři…

V rámci soutěže se účastníci mohou zapojit hned do několika soutěžních kategorií zaměřených na pravidelnost, délku jízdy, kreativitu aj. Zaměstnavatelé mohou bojovat o titul „Cyklozaměstnavatel roku“ i v kategorii „Nejlepší vnitrofiremní soutěž“. Smyslem Do práce na kole je totiž také přesvědčit zaměstnavatele, aby svým na kole dojíždějícím zaměstnancům vytvořili potřebné zázemí (stojany, sprchy, šatny…).

Květnová výzva

Přihlásit se do 9. ročníku květnové výzvy Do práce na kole budete moci od 1. 3. Během celého března pak platí nejvýhodnější registrace.

Fotky najdete na Instagramu.


1000 Miles 2019 zatím bez Karlovaráků?

1000 Miles je extrémní závod bez podpory. Ve startovní listině na červenec 2019 jsem nenašel nikoho z Karlovarského kraje, popřípadě mě prosím opravte. Věděli jste, že tandemisté Milan Panzer a Lukáš Kopecký si v roce 2018 zajeli poloviční variantu závodu? Jinak podle zákulisních informací uvažuje jiná dvojice vytrvalců na léto o závodu přes Německo.


Foto: FB 1000 Miles


Hry IX. letní olympiády dětí a mládeže České republiky – triatlon a KV kraj

Hry IX. letní olympiády dětí a mládeže České republiky se uskuteční v Liberci a Jablonci nad Nisou ve dnech 23. 6. 2019 až 28. 6. 2019. Liberecký kraj tak naváže na rok 2010, ve kterém hostil zimní verzi dětské olympiády. Vedle tradičních sportů, jako je atletika, plavání, volejbal či fotbal, vypsali pořadatelé také soutěž v letním biatlonu nebo uměleckou soutěž v graffiti. Slavnostní zahájení se uskuteční v liberecké Home Credit aréně, jako oficiální olympijské domy pak poslouží Sport Park Liberec a koleje Technické univerzity. Předpokládaná účast činí více jak 4 000 sportovců a trenérů.

Webové stránky LODM 2019

Nominační kritéria pro triatlet(k)y za Karlovarský kraj

Vedoucím a kooridnátorem triatlonové výpravy Karlovarského kraje je Oldřich Dvořák (Karlovy Vary). Kontakt: tel. 736 650 327, e-mail dvorak.reposport@seznam.cz.

Pro všechny zájemce o reprezentaci kraje jsou k dispozici nominační kritéria (PDF), podle nichž budou vybráni účastníci (KV kraj je na str. 3). Veškeré dotazy zodpoví Olda, popř. navštivte web LODM.

Ohledně LODM, pozor na přesun individuálního závodu z pondělí na úterý (o víkendu končí ME), štafety jsou přesunuty na středu.

Cyklistika

Na webové stránce cyklistiky jsou zatím uvedeny jen propozice.


Pozvánka na krosové Šindelské prověrky 2019

Dovolujeme si pozvat širokou veřejnost na štafetový crossový běh dvojic na jednu hodinu v okolí rybníku Tajch v obci Šindelová. Akci pořádá KOME klub Kraslice z.s. a jedná se o druhý ročník tohoto běhu. Pro tento rok jsme obměnili trať a poběží se na okruhu dlouhém přibližně 950 metrů. Na trati nebudou chybět přeskoky potoka, členitý terén a technické pasáže. To vše prověří Vaší připravenost a formu do nové sezóny.

Zázemí připravujeme za pomoci blízké restaurace Na Tajchu, takže se bude kam schovat. Zde proběhne registrace, převlékání a následné vyhlášení výsledků.

Každý účastník obdrží slevový poukaz na nákup oblečení od české firmy KILPI. Slevu 15 % na novou kolekci bude moci uplatnit u Jakuba Merle.

Událost na Facebooku


Pozvánka na Kamenický KAM-LAUF 2019

Vážení přátelé běžkování, příští týden v sobotu, tj. 9. února 2019, odstartuje v 11:00 pátý ročník závodu klasickou technikou – Kamenický KAM-LAUF. Srdečně Vás všechny zveme na start. Vítáme sportovce i výletníky. Po dojetí do cíle Vás čeká chutné občerstvení! Tratě měří 10 (ženy) a 20 km (muži).

Rozpis závodu (PDF)
Reportáž z posledního ročníku (Kluci z Kluče)
Historické ročníky
Webové stránky SKI Březová

Foto: Kluci z Kluče