24hodinovky frčí, Svoboda s Kodlem vítězí

Československý seriál 24 hodin MTB (propozice) má již něco za sebou, letos se jede 9. ročník a zahrnuje závody:

Jezdci oddílu Team Bike Březová Jiří Svoboda (Aš) a Pavel Kodl (Bukovany / Plzeň) se zúčastnili již dvou závodů:

  • Náchod, kde dvojice obsadila celkové druhé místo, mimochodem před dvojicí, v níž byla i Irena Klingorová (výsledky). Tento závod byl krutý z hlediska počasí, viz reportáž na webu CK TBB.
  • Slovensko – vítězství v kategorii dvoučlenných týmů, viz reportáž a výsledky.

V Náchodě si ruské počasí vyzkoušela i Dana Kopecká, jež si dojela stejně jako kluci pro stříbrnou medaili. Přečtěte si Dády reportáž na Facebooku: „Rozhodla jsem se, že ještě nechci zemřít ani umrznutím ani držkopádem. Tak jsem šla do chatky do spacáku se zahřát.“ Pokračování zde.

24hodinovku si vyzkoušel i Tomáš Makoň, v Náchodě 22. místo.

Zmínit samozřejmě třeba i tradiční vytrvalce z oddílu Tukani Karlovy Vary, kteří pořádají poslední štaci seriálu v Sokolově, tj. Sokolovkou 24.


Mistrovství ČR v xterra 2019: Jan Kubíček bronzový

Mistrovské tituly v XTERRA triatlonu si v panujícím vedru vybojovali u Velkého boleveckého rybníka reprezentant Lukáš Kočař z Brna a domácí Jindřiška Zemanová. Stříbro v konkurenci 65 závodníků získal Vojtěch Bednarský, který v běhu ještě předstihl veterána a loňského vítěze z Plzně Jana Kubíčka. „Honza Řehula udělal v Plzni znovu parádní závod. V tom horku to bylo náročný, bralo to síly, sešla se tu česká špička a mladí byli lepší,“ konstatoval zkušený borec z Chodova u Karlových Varů. Více v Deníku a na webu závodu.


CKK Pohár v MTB pokračuje v Chodově a Ostrově

O následujících dvou víkendech pokračuje Cyklistika Karlovarského kraje Pohár v MTB 2019. V neděli 16.6. se pojede v Chodovský bike, teprve potřetí na nové trati „za potůčkem“ s divácky atraktivním přejezdem vodního brodu. Podrobné info a přihlášky zde http://plamenchodov.cz/zavody-2019-prihlasky/ .

Následující neděli 23.6. se pojede na tradiční trati za nemocnicí O pohár města Ostrova. Ani zde se bikeri brodění nevyhnou. Více info http://cykloteam.eu/poradame/ .

Průbežné pořadí CKK Poháru v MTB 2019 po 3.závodě.