Běžci rozzáří chebskou Krajinku v sobotu 27. dubna

Běžecký seriál Noční běhy Chebskem pokračuje 27. dubna dalším závodem, který se tentokrát uskuteční v krásném prostředí chebského areálu Krajinka. Výhodné online registrace běží ještě do pondělí 22. dubna.

Seriál Noční běhy Chebskem už čtvrtým rokem putuje po městech a obcích našeho okresu. Zatímco pořadatelé z Rozběhnito.cz vymění každou sezónu jedno dějiště za nové, svému Chebu zůstávají věrni. A právě sem se běžci po úvodním dílu letošní sezóny, který si v březnu zaběhli v Třebeni, vrátí. Širokou běžeckou veřejnost přivítá chebská Krajinka v sobotu 27. dubna.

Startovní zázemí bude připraveno pod hradbami v sousedství kavárny Krajinka a běžcům bude k dispozici od 19 hodin, kdy začne výdej startovních čísel. O půl hodiny později se na startovní čáru postaví děti do 15 let, aby změřily své síly na vzdálenost jednoho kilometru. Dospělí rozsvítí své čelovky přesně ve 20.30 hodin. Pro ně bude připravena značená pětikilometrová trať podél řeky Ohře s přeběhem dvou lávek a vodní stavby na přehradě Skalka.

Noční běhy Chebskem budou v roce 2019 pokračovat v červnu v Aši, v září ve Františkových Lázních a v říjnu v Plesné. Chebané se ale mohou těšit na další běžeckou podívanou v září, kdy historickým centrem města proběhnou účastníci Valdštejnovy desítky. Chebský běžecký rok uzavře už po osmé Silvestrovský běh s Rozběhnito.cz. Registrace na dubnový čelovkový závod už čile probíhají na webu.


Triatlonový Český pohár v Sokolově

Dne 13. 7. 2019 se v Sokolově pod hlavičkou pořadatele City Triathlon uskuteční tři triatlonové závody:

 • Mistrovství České republiky žactva
 • Závod štafet a amatérských závodníků (OPEN)
 • Český pohár

Informace o závodě zde

Zároveň o měsíc později, 10. srpna, se uskuteční triatlonová Velká cena Sokolova. To je ten závod, který organizuje a moderuje Jiří Dvořák a jenž patří do Poháru KV kraje v triatlonu.

V roce 2018 byly tyto dva závody spojeny; pro letošek se však, jak se zdá, jejich cesty rozdělily.


Giro Chodov 2019: změny a mistrovství kraje

V rámci seriálu Giro Chodov budou předány silničářské mistrovské dresy Karlovarského kraje:

 • hromadný závod Na Blatenský vrch (5. 5. 2019)
 • Lomnická časovka (11. 5. 2019)

Pozor, v propozicích měřených tréninků nastaly tyto změny:

 • Chodovská časovka – změna trasy a času startu – od 10 hod.; viz PDF
 • Na Blatenský vrch – změna trasy a doplněno info o Mistrovství KV kraje+; viz PDF
 • Lomnická časovka – doplněno info o Mistrovství KV kraje; viz PDF
 • Upravené propozice celého seriálu – viz PDF

Trasy jsme změnili kvůli dopravní situaci směrem od Vřesové na Tatrovice, kde je semafor a nebylo by bezpečné a reálné tudy projíždět ani místo těsně objíždět.

Foto: z Okolo výsypky


Pozvánka na Merklínský duatlon pro děti a mládež

Merklínský duatlon loni přivítal 106 účastníků ve věku od 1 roku (viz výsledky). Atmosféra byla velice příjemná, jak dokládají fotografie. Pokud byste se chtěli přidat, tak jsou zde propozice pro závod dětí a závod pro mláděž a dospělé (PDF). Akce se koná 8. května 2019. Dejte vědět o své účasti na události na Facebooku.

Závode je zařazen do Poháru KV kraje v triatlonu.


Startuje 25. ročník Chebského poháru

Slunce vytáhlo i staré pardály od pece… a Standa s Romanem poslali propozice jak na časovku na Zelenou horu (PDF), tak na celý 25. ročník Chebského poháru (plakát, pravidla).

Standa Cabal komentuje: „25. ročník poháru je trochu okleštěný, my tímto vyzýváme všechny, kdo neví co s volným časem a chtějí udělat něco pro druhé, aby to zkusili a udělali nějaký závod.“

Ano, pozorný čtenář si všimne, že v Chebském poháru chybí závod Kynžvartský podzim.

Z pravidel (PDF) vypichujeme:

 • Z celkového počtu 6 závodů se nezapočítávají do závěrečného bodování 2 nejhorší výsledky.
 • Každému závodníkovi, který dokončí závod Antal bike, bude připsána bonifikace 10 bodů do závěrečného bodování.

Na všechny se těší pořadatelé z TRI Cheb.


Pozvánka na 26. ročník časovky na Zelenou horu

TJ Triatlon Cheb pořádá 26. ročník prvomájové časovky na Zelenou horu. Trať vede převážně po lesních cestách a loukách z úpatí Zelené hory až na vrchol k Bismarckově rozhledně. Měří cca 5 km a převýšení na ní je větší než malé – je to skoro pořád do kopce.

Novinkou je vložený závod pro mladší kategorie s možností doprovodu dospělého, přičemž benjamínci za umístění sice nedostanou body do poháru, ale získají medaile, diplomy a drobnosti do tašky.

Propozice (PDF)

Foto: Karel Rous (2017)