Pro pořadatele závodů: dřevěné medaile od 10 Kč/ks, příklad zde (obrázek). Kontakt: www.woodendreams.cz.
11. 8. 2018     0  

Pro zemní a výkopové práce na Sokolovsku jsou zde Technické služby Kostelní Bříza

Firma Technické služby Kostelní Bříza nabízí zemní a výkopové práce pro okresy Sokolov, Cheb a Karlovy Vary, ale i za hranicemi Karlovarského kraje. Firma vlastní menší stavební stroje, jako je minirypadlo, dempr a smykový nakladač, které obstarají veškeré stavební práce u rodinného domu, na zahradách, na přípravných i dokončovacích činnostech. Technické služby Kostelní Bříza jsou začínající firmou, ale již disponují solidním seznamem zakázek. Díky své flexibilitě a ochotnému přístupu jsou správnou volbou pro veškeré zemní a výkopové práce malého/středního rozsahu. Kontaktní údaje.

Firma také provozuje půjčovnu stavebních strojů, takže minibagr si můžete nechat přivézt až na zahradu a celý den si hrát.

Zemní práce

Technické služby Kostelní Bříza – zemní práce v okrese Sokolov, půjčovna stavebních strojů


ČP Habartov

Na Český pohár do Habartova přihlášeno k 2.9. 145 závodníků a mezi nimi i zajímavá jména – v ženách třeba olympioničky Jarmila Machačová a Lada Kozlíková, mezi juniory je téměř celá republiková špička (Vakoč, Rybín, Nipl atd.). Zajímavostí bude start Michala Starka medailisty z MS i paralympijských her, který jezdí pouze s jednou nohou. Vše vypukne v neděli v 9,00 startem juniorů od autobusového nádraží v Habartově, kde bude hlavní zázemí závodu.

Pro všechny je však upozornit na jednu velmi podstatnou změnu týkající se závodu samotného. O proti původně plánovanému se pojede opačna a to v protisměru hodinových ručiček. To je způsobeno autobusovou dopravou, která bude muset fungovat i v průběhu závodů. Jinak bude celá silnice úplně uzavřena pro veškěrý provoz.


Pivo, nebo babu?

V období tropických veder rychle stoupá spotřeba cyklistické chladící kapaliny (piva). Karel Rous v koláži vyobrazil dilema řady mužů. Ti totiž přirozeně preferují opačné pohlaví, ale právě například v tropických dnech mohou místo výletu do přírody se svou vyvolenou/vysněnou raději vyrazit s kamarády pod slunečník na oblíbenou terásku. Co myslíte vy? A jak se vám líbí hladoví psi na koláži?

Pivo, nebo babu? (klikněte pro plné rozlišení 2000 px)Kdo je kdo na fotkách?

Označení lidé na XC Poohří (ilustrace)

Možná jste si už ve fotogalerii Picasa všimli, že v postranním sloupci jsou někdy zobrazeny obličeje a u nich jména. Picasa umí na fotce automaticky rozpoznat obličej a někdy se dokonce trefí a správně napoví, komu obličej patří. Správce galerie pak může i díky této pomůcce celkem rychle na fotkách zvýraznit obličeje. Já už jsem to udělal u několika stovek fotek a nyní dokonce důsledně ve třech fotoalbech – od pana Blažka ze Sokotransu (mládež) a nyní z Poohří od Ivy a Karla Rousových. Když si tato alba otevřete, tak v postranním sloupci uvidíte šest lidí, kteří v nich mají nejvíce označených fotek, a pak odkaz Zobrazit vše, který ukáže všechny označené osoby. Ty se ukazují i při procházení jedné fotky po druhé.

Při označování si pomáhám startovními čísly, ale splést se mohu. Snažím se označovat nejen své kamarády, ale i ty, které vlastně neznám. (Trochu narcistický fakt je ten, že nejvíce označených fotek mám já sám, 87, ale Pavel Kodl ml. už mě pomalinku dohání – 37.) Pro zajímavost, prohlížet si můžete 450 fotogalerii, které zabírají 4,87 GB, což je o kousek více, než pobere jedno DVD.


Milhausova zatáčka

Cyklisté pozor! Na obzvláště nebezpečné úseky našich lesů, vod a strání, budete v budoucnu upozorňováni díky naší bezpečnostní agentuře TBB, která bude tato kritická místa značit.

Šanci být označeno má ten úsek, kde se staly dvě a více nehod nejlépe jednomu a tomu samému sportovci. Že jsou tato místa obzvláště nebezpečná svědčí i fakt, že z chyb se přece člověk učí. Takovéto úseky jsou avšak toliko nebezpečné, že už i jednou ponaučený člověk se ani napříště neubrání.

Milhausova zatáčka (lepší záběr po kliknutí)
Milhausova zatáčka (lepší záběr po kliknutí)

První cedule nepřichází jen tak náhodně, ale právě s blížícím se výročím pádu. Ano, v sobotu pořádá město Březová cyklovýlet do rodinného pivovaru v Chodové Plané, na soutěž v koulení sudů a právě při návratu s mezipřistáním na Kladské a tam načerpáním sil do posledního náročného úseku takřka stokilometrové tratě, se postaví cyklistům do cesty tato zákeřná točna. Proto jsme na ni chtěli tímto způsobem upozornit a po vzoru velikánů našich i světových dějin si dovolili toto místo na počest pojmenovat dle člověka, který tuto šikanu zná lépe než kdo jiný, a to nejen ze sedla bicyklu. Ale on hlavně ví, co se děje v trávě v okolí.

Když může být po Karlu IV. pojmenováno město, po Janu Palachovi náměstí, když může mít Fausto Coppi na Passo Pordoi svůj pomník, když se můžou po Eddie Merxovi jmenovat špičkové cyklistické rámy, proč by nemohla tato zatáčka nést jméno toho, kdo se o to nejvíce zasloužil a kdož tímto vnáší svým jménem na upozorňující tabuli pasivní bezpečnost do tohoto nebezpečného úseku?

Dovolím si říct, že se tímto stává legendou a vstupuje mezi nesmrtelné…

Mnoho šťastných kilometrů bez pádů přeje TBB agency


Pohled na oblohu s bílými stopami

LetadloVsadil bych se, že hodně z vás při pohledu na oblohu plnou bílých čar alespoň sem tam napadlo, odkud a kam asi ty letadla lítají, případně jestli jsou veliký nebo co je to za společnosti… Ve zkratce vám můžu říct, že nad náma lítá úplně všechno. Díky tomu, že naše země leží tam kde leží, můžete na obloze vidět jak regionální letadýlka lítající třeba z Polska, Dánska, Německa na jih a naopak, tak i velký stroje z Blízkýho i Dálnýho východu (Arábie, Katar, Singapur, Vietnam, Malajsie apod.). A jestli vás zajímá jestli přes nás lítá něco z/do Prahy tak v blízkosti Sokolova a Kraslic vedou koridory do Frankfurtu, Paříže, Bruselu, Londýna atd.

Vzhůru do galerie plné toho, co vídáme na obloze.