Pro pořadatele závodů: dřevěné medaile od 10 Kč/ks, příklad zde (obrázek). Kontakt: www.woodendreams.cz.
11. 8. 2018     0  

Pro zemní a výkopové práce na Sokolovsku jsou zde Technické služby Kostelní Bříza

Firma Technické služby Kostelní Bříza nabízí zemní a výkopové práce pro okresy Sokolov, Cheb a Karlovy Vary, ale i za hranicemi Karlovarského kraje. Firma vlastní menší stavební stroje, jako je minirypadlo, dempr a smykový nakladač, které obstarají veškeré stavební práce u rodinného domu, na zahradách, na přípravných i dokončovacích činnostech. Technické služby Kostelní Bříza jsou začínající firmou, ale již disponují solidním seznamem zakázek. Díky své flexibilitě a ochotnému přístupu jsou správnou volbou pro veškeré zemní a výkopové práce malého/středního rozsahu. Kontaktní údaje.

Firma také provozuje půjčovnu stavebních strojů, takže minibagr si můžete nechat přivézt až na zahradu a celý den si hrát.

Zemní práce

Technické služby Kostelní Bříza – zemní práce v okrese Sokolov, půjčovna stavebních strojů


ČP Habartov

Na Český pohár do Habartova přihlášeno k 2.9. 145 závodníků a mezi nimi i zajímavá jména – v ženách třeba olympioničky Jarmila Machačová a Lada Kozlíková, mezi juniory je téměř celá republiková špička (Vakoč, Rybín, Nipl atd.). Zajímavostí bude start Michala Starka medailisty z MS i paralympijských her, který jezdí pouze s jednou nohou. Vše vypukne v neděli v 9,00 startem juniorů od autobusového nádraží v Habartově, kde bude hlavní zázemí závodu.

Pro všechny je však upozornit na jednu velmi podstatnou změnu týkající se závodu samotného. O proti původně plánovanému se pojede opačna a to v protisměru hodinových ručiček. To je způsobeno autobusovou dopravou, která bude muset fungovat i v průběhu závodů. Jinak bude celá silnice úplně uzavřena pro veškěrý provoz.


Pivo, nebo babu?

V období tropických veder rychle stoupá spotřeba cyklistické chladící kapaliny (piva). Karel Rous v koláži vyobrazil dilema řady mužů. Ti totiž přirozeně preferují opačné pohlaví, ale právě například v tropických dnech mohou místo výletu do přírody se svou vyvolenou/vysněnou raději vyrazit s kamarády pod slunečník na oblíbenou terásku. Co myslíte vy? A jak se vám líbí hladoví psi na koláži?

Pivo, nebo babu? (klikněte pro plné rozlišení 2000 px)Kdo je kdo na fotkách?

Označení lidé na XC Poohří (ilustrace)

Možná jste si už ve fotogalerii Picasa všimli, že v postranním sloupci jsou někdy zobrazeny obličeje a u nich jména. Picasa umí na fotce automaticky rozpoznat obličej a někdy se dokonce trefí a správně napoví, komu obličej patří. Správce galerie pak může i díky této pomůcce celkem rychle na fotkách zvýraznit obličeje. Já už jsem to udělal u několika stovek fotek a nyní dokonce důsledně ve třech fotoalbech – od pana Blažka ze Sokotransu (mládež) a nyní z Poohří od Ivy a Karla Rousových. Když si tato alba otevřete, tak v postranním sloupci uvidíte šest lidí, kteří v nich mají nejvíce označených fotek, a pak odkaz Zobrazit vše, který ukáže všechny označené osoby. Ty se ukazují i při procházení jedné fotky po druhé.

Při označování si pomáhám startovními čísly, ale splést se mohu. Snažím se označovat nejen své kamarády, ale i ty, které vlastně neznám. (Trochu narcistický fakt je ten, že nejvíce označených fotek mám já sám, 87, ale Pavel Kodl ml. už mě pomalinku dohání – 37.) Pro zajímavost, prohlížet si můžete 450 fotogalerii, které zabírají 4,87 GB, což je o kousek více, než pobere jedno DVD.


Milhausova zatáčka

Cyklisté pozor! Na obzvláště nebezpečné úseky našich lesů, vod a strání, budete v budoucnu upozorňováni díky naší bezpečnostní agentuře TBB, která bude tato kritická místa značit.

Šanci být označeno má ten úsek, kde se staly dvě a více nehod nejlépe jednomu a tomu samému sportovci. Že jsou tato místa obzvláště nebezpečná svědčí i fakt, že z chyb se přece člověk učí. Takovéto úseky jsou avšak toliko nebezpečné, že už i jednou ponaučený člověk se ani napříště neubrání.

Milhausova zatáčka (lepší záběr po kliknutí)
Milhausova zatáčka (lepší záběr po kliknutí)

První cedule nepřichází jen tak náhodně, ale právě s blížícím se výročím pádu. Ano, v sobotu pořádá město Březová cyklovýlet do rodinného pivovaru v Chodové Plané, na soutěž v koulení sudů a právě při návratu s mezipřistáním na Kladské a tam načerpáním sil do posledního náročného úseku takřka stokilometrové tratě, se postaví cyklistům do cesty tato zákeřná točna. Proto jsme na ni chtěli tímto způsobem upozornit a po vzoru velikánů našich i světových dějin si dovolili toto místo na počest pojmenovat dle člověka, který tuto šikanu zná lépe než kdo jiný, a to nejen ze sedla bicyklu. Ale on hlavně ví, co se děje v trávě v okolí.

Když může být po Karlu IV. pojmenováno město, po Janu Palachovi náměstí, když může mít Fausto Coppi na Passo Pordoi svůj pomník, když se můžou po Eddie Merxovi jmenovat špičkové cyklistické rámy, proč by nemohla tato zatáčka nést jméno toho, kdo se o to nejvíce zasloužil a kdož tímto vnáší svým jménem na upozorňující tabuli pasivní bezpečnost do tohoto nebezpečného úseku?

Dovolím si říct, že se tímto stává legendou a vstupuje mezi nesmrtelné…

Mnoho šťastných kilometrů bez pádů přeje TBB agency


Pohled na oblohu s bílými stopami

LetadloVsadil bych se, že hodně z vás při pohledu na oblohu plnou bílých čar alespoň sem tam napadlo, odkud a kam asi ty letadla lítají, případně jestli jsou veliký nebo co je to za společnosti… Ve zkratce vám můžu říct, že nad náma lítá úplně všechno. Díky tomu, že naše země leží tam kde leží, můžete na obloze vidět jak regionální letadýlka lítající třeba z Polska, Dánska, Německa na jih a naopak, tak i velký stroje z Blízkýho i Dálnýho východu (Arábie, Katar, Singapur, Vietnam, Malajsie apod.). A jestli vás zajímá jestli přes nás lítá něco z/do Prahy tak v blízkosti Sokolova a Kraslic vedou koridory do Frankfurtu, Paříže, Bruselu, Londýna atd.

Vzhůru do galerie plné toho, co vídáme na obloze.


Setkání se Svoradou

Ve dnech 30.10.-2.11. jsem se zúčastnil tréninkového kempu se skupinou „Alltraining.cz“. Kromě ostatních pozitivních zážitků, jako je jízda na kole nebo školení o strečinku, jsme také měli besedu s několika zmámými osobnostmi ze světa cyklistiky. Byl to Ondřej Sosenka (silnice), Ján Svorada (silnice), Jiří Pospíšil (cyklokros), Jiří Bouška (dráha). Velmi výrazně na mě zapůsobilo setkání s Jankem Svoradou.

S Janem Svoradou

Ján Svorada je vyzrálá osobnost. Je to příjemný chlapík, pozitivně naladěný a zdá se i spokojený. Otevřeně nám odpověděl na všechny otázky, které jsme na něj vysypali. Mě nejvíc zajímalo, proč mu Lampre nedokázalo udělat vláček jako Saeco Cipollinimu. Dál jsem chtěl vědět jakou úlohu měl v týmu Ludo Dierckxsens, kterého jsem nazval komickou figurou. I na tyto otázky jsem dostal odpověď. Kdo chce znát podrobnosti, může se mnou někdy na vyjížďce (nebo spinningu) podebatit.:-)

Jirka.


Krudum čeká

KrudumRozhledna na Krudumu už stojí (mapa). A jaké jsou ohlasy? Před i během stavby byly negativní. Nyní, když je hotovo, jsou už snad jen pozitivní, což by bylo jen dobře. Svědčí o tom například článek Luďka Jaše z obecně prospěšné společnosti Krudum anebo názor správce stránek o Slavkovském lese: I když byla tahle stavba na těchto stránkách často kritizována a její existence rozhodně změní zvláštní atmosféru této tajemné hory, nutno uznat, že výhled z vyhlídkové plošiny věže je neuvěřitelný! (Na těchto stránkách se dozvíte mnoho zajímavých informací, třeba kam se poděla vrcholová pamětní kniha.) K vrcholu Krudumu vede pěkná cesta z Milířů. No a nebyli by to cyklisté, aby nepřelezli závoru… Zde je zpráva od jednoho z nich:

Ahoj, všem vřele doporučuji navštívit 4. října slavnostní otevření nové rozhledny na Krudumu. A všem, kteří to nevydrží, stejně jako já nebo zkrátka potřebují být občas na výši, posílám pár obrázků.. :o) Po přelezení uzamčeného vchodu se vám roztočí hlava na točitém schodišti, jehož vyhlídková plošina má být ve 33 m nad zemí. Nevím, nestopoval jsem, jak dlouho letí slina k zemi, když vezmu v potaz zrychlení a prudký boční vitr? :o) Poté překonáte další zábranu, která má zamezit dalšímu výstupu po žebříku vzhůru, na montážní stupínek těsně pod úplným vrcholem. Hlídač je v kabince a má zavřeno, aby mu nebyla zima, takže moc nevidí :o) Při větru si užijete dalších báječných zážitků. Pro ty, kterým se dělá na houpačce šoufl, nebo pro lidi trpící závratí příliš nedoporučuji, nahoře se to hodně houpe :o).

Foto: Krudum, o.p.s.


City Triathlon hledá pořadatele!

City Triathlon

O víkendu 9. a 10. srpna 2008 budou přímo ve městě budou na uzavřených tratích závodit amatéři i profesionálové z ČR a celé Evropy.

Na sobotu a neděli hledají organizátoři závodu pořadatele, kteří budou mít na starost přidělený úsek cyklistické trasy. Máš-li zájem se akce zúčastnit jako pořadatel, kontaktuj Radka Fišera (tel. číslo/e-mail viz níže) a obratem dostaneš podrobné informace. Přednost mají zájemci o oba dny.

Závodníci

Pořadatelé dostanou tričko s logem závodu, výstražnou vestu, bagetu, pitný režim, píšťalku a identifikační kartu s mapkou trati a důležitými informacemi a finanční odměnu: v sobotu 200 Kč, v neděli 400 Kč. V sobotu je třeba být na trati od 13 do 17 hodin, v neděli od 8 do 12 a od 13 do 17. Pořadateli by mělo být alespoň 16 let.

Kontakt

Zájemci nechť se hlásí Radovanu Fišerovi: e-mail rfiser@gmail.com, tel. 777 242 620. Zavolejte/napište údaje o sobě: jméno, věk a informace o případných zkušenostech s podobnými akcemi. Obratem dostanete další informace. Web: www.citytriathlon.cz

Pojďte s námi udělat nejlepší triatlonovou akci roku! Pobavíte se, vyděláte si a získáte zkušenosti.


K titulu bakalář karbonový rám a dceru k tomu

Jiří a JiřinkaJiří Podhajský, manekýn a filosof, byl minulý týden na chebském náměstí přistižen s miminkem v kočárku. Je tedy jasné, že to nebyla obvyklá lenost a strach ze soupeřů, co mu zabránilo v účasti na Sokotransu. Jiří se musel starat o miminko. Investigativní reportéři Lubin a Peťula shodně tvrdí, že miminko se Jirkovi nápadně podobá (viz foto) a že Jirka se projevoval jako typický otec-cyklista, totiž že kočárek měl obutý do plášťů Michelin a držel jej za držátko omotané luxusní korkovou omotávkou značky BBB.

Bikeři.cz Jiřímu přejí hodně úspěchů v roli otce. O otázka pro novopečeného tatínka na závěr: kdo je maminkou, Jiří?