Výsledky z Artamona 2019: trasu 37 km ovládli Jirka Svoboda a Dana Kopecká

Cyklisté z Karlovarského kraje se výrazně zapsali do výsledkových listin Karlovarského AM bikemaratonu České spořitelny v rámci seriálu Kolo pro život.

Televizní záznam bude mít premiéru v pátek 21. 6. na ČT sport.

Na hlavní trase na 57 km dojel nejlépe „z našich“ Láďa Fabišovský 7., dále pak Filip Eberl (21.), Jiří Blažek (49.) a Roman Chlup (51.). Co se týče kategorií, tak Jiří Blažek bral bronz a v kategorii nad 60 let skončil 3. Petr Volánek, 4. Jiří Toms a 5. Jiří Puš. Mezi ženami se ukázala Jitka Fleischhansová (Tukan bike team; 9.).

S hrůzou v očích jsem ve výsledcích našel: PROTOPOPOVÁ Dita – AGROFERT cyklo tým.

Na kratší trase na 37 km v mužích celkově zvítězil Jiří Svoboda (Team Bike Březová) a mezi ženami celkově zvítězila Dana Kopecká (Team Bike Březová).

Filip Eberl. Foto: Miloš Lubas

David Zadák – vítěz kategorie do 23 let na Českém poháru v Peci pod Sněžkou 2019

V Peci pod Sněžkou je buď krásně, nebo naprosto příšerně. S pravidelností se rozmary počasí v krkonošském středisku po roce střídají. A tak na letošní 3. závod Českého poháru XCO opět vyšla ta horší varianta. Déšť se střídal s lijákem, sněhem a zimou. Každopádně pro všechny stejný příběh. Foukal i ledový vítr, takže pocitová teplota nebyla daleka mrazu. V neděli 12. 5 se na start elitní kategorie postavilo 54 mužů včetně zahraniční účasti. David odstartoval s č. 9 a do terénu najížděl na skvělém 4. místě.

V hrozném počasí si tuto pozici stále hájil po celých 7 kol. Závod trval 1 hodinu a 33min. A tak největším překvapením dne bylo 4. místo Davida Zadáka (Česká spořitelna Specialized Junior Team) celkově v kategorii muži Elite a jeho vítězství ve své kategorii závodníků do 23 let.

Je to pro Davida, který se v zimní přípravě potýkal se zdravotními problémy, další skvělý výsledek a potvrzení dobré formy před Světovým pohárem v německém Albstadu, kam odjíždí 16. 5.

Viz reportáž na MTBS.

Krásenský duatlon 2019 a k tomu 2 °C

V sobotu 13. 4. 2019 jsme na Krásenském duatlonu měli ve výšce 700 m. n. m. teplotu kolem 2 °C. K tomu padal jemný sníh. Tak začal druhý závod Poháru karlovarského kraje v triatlonu.

Navzdory počasí se závodilo ve všech kategoriích: od malých dětí přes dorost, mládež, dospělí až k seniorům. Dospělých bylo 19, z toho 2 ženy, dále 6 dorostenců, 6 dětí a 9 předškoláků. Výsledky jsou nejlépe patrné z přiložené tabulky (PDF). Fotografie najdete zde. Spokojenost závodníků byla vidět a slyšet zejména na adresu dobře značené trati.

Těším se na příští závod, to jest Krásenský triatlon, který se bude konat 13. 7. 2019 a jehož propozice jsou zde (PDF).