Krásenský duatlon 2019 a k tomu 2 °C

V sobotu 13. 4. 2019 jsme na Krásenském duatlonu měli ve výšce 700 m. n. m. teplotu kolem 2 °C. K tomu padal jemný sníh. Tak začal druhý závod Poháru karlovarského kraje v triatlonu.

Navzdory počasí se závodilo ve všech kategoriích: od malých dětí přes dorost, mládež, dospělí až k seniorům. Dospělých bylo 19, z toho 2 ženy, dále 6 dorostenců, 6 dětí a 9 předškoláků. Výsledky jsou nejlépe patrné z přiložené tabulky (PDF). Fotografie najdete zde. Spokojenost závodníků byla vidět a slyšet zejména na adresu dobře značené trati.

Těším se na příští závod, to jest Krásenský triatlon, který se bude konat 13. 7. 2019 a jehož propozice jsou zde (PDF).

Zdraví Tomáš Masopust

Foto: archiv autora


V sobotu 13. 4. 2019 se v Bělé nad Radbuzou uskutečnil druhý závod Běžeckého poháru mládeže Plzeňského kraje 2019. Bylo jím Mistrovství Plzeňského kraje v přespolním běhu - Bělská pětka. Akce se zúčastnilo 222 mladých běžců soutěžících v poháru mládeže. Dalším závodem Běžeckého poháru mládeže Plzeňského kraje bude Běh osvobození, která se uskuteční v Plzni-Liticích ve středu 17. 4.
15. 4. 2019     0  
Výsledky 1. závodu Českého poháru horských kol - Kutná Hora. Tadeáš Mansfeld 7. (žáci I), David Zadák 7. (do 23 let). David komentoval na sociálních sítích: "Po zdravotních komplikacích, které provázely letošní přípravu na sezonu, beru 15. místo (celkově) jako slušný start. Každopádně je na čem pracovat."
8. 4. 2019     0  

Úspěšné jaro 2019 Káji Tyrpekla

Karel Tyrpekl (SKC TUFO Prostějov) závodí v kategorii do 23 let. Loni ukončil sezónu účastí na mistrovství světa v Insbrucku. Letos již má také několik pěkných výsledků. Pro zajímavost – zde je test Karlova kola Pardus Super 5.

  • Jednorázový závod kategorie UCI 1.2 International Grand Prix Rhodes a etapový závod International Tour of Rhodes (UCI 2.2) – reportáž oddílu, web závodu.
  • Tradiční otvírák (české) sezóny Velká cena Hlohovce – Karel zvítězil v kategorii do 23 let a celkově „v nabité konkurenci zahraničních závodníků obsadil devátou příčku“ (reportáž)
  • Věhlasná česká klasika Velká Bíteš – Brno – Velká Bíteš zahájila Škoda Cup 2019, tj. Český pohár můžů v silniční cyklistice. Karel dojel celkově 31., v kategorii pak 9. (reportáž týmu, výsledky)
  • Mezinárodní závod GP Adria Mobil kategorie UCI 1.2 ve Slovinsku: Karel v celkovém pořadí jedenáctý (reportáž týmu, reportáž ČSC, výsledky)
Karel Tyrpekl. Foto: Jan Brychta


Zdroj: Instagram


Luboš jako bajkový průvodce v okolí Lubů

Luboš jako Trail guide. Zdroj: časopis Velo 2/2019

V únorovém vydání časopisu Velo najdete v rubrice Trail guide jako obvykle reportáž z atraktivního místa na ježdění. Role odvážného hostitele redaktorů Vela se však tentokrát ujal Luboš Oubrecht. Pokud si tedy Velo koupíte (např. zde online), tak si budete moci přečíst reportáž o Lubošově oblíbeném okruhu.

Díky Mírovi za upozornění na jeho Instagramu!