Koordinace pořádání závodů v Karlovarském kraji

KalendářVážení cyklisté, Karlovarský svaz cyklistiky zahájil práci na sestavení přehledu závodů pro rok 2009 s dostatečným předstihem. Nakolik bude tento projekt úspěšný, záleží na pořadatelích závodů. Snahou je poskytnout pořadatelům dostatek informací o termínech konání ostatních závodů tak, aby se mohli co nejlépe rozhodnout o termínu svého závodu.

Níže v článku je kalendář závodů 2008. Můžete si udělat obrázek o tom, co se s čím krylo.

Výzva pořadatelům: zašlete co nejdříve termín závodu(ů), který(é) pořádáte na adresu web@bikeri.cz. Já závod doplním do tabulky, kterou budu průběžně aktualizovat online. Stáhnout si ji můžete na stránce s propozicemi závodů dole.

Takto můžeme dosáhnout toho, že se závody lépe rozprostřou.

Info od KvSC

Oblastní přebor XC MTB bych doporučil udělat na trati závodu Mistrovství ČR v cross-country v Karlových Varech v termínu 23. – 24. 5. nebo v neděli 30. 6.

Kdo bude chtít, aby jeho závod byl zařazen do Karlovarského poháru, tak se to nesmí krýt se závody Českého poháru cross-country (viz zmiňovaná tabulka závodů 2009). Je možnost udělat závod v neděli.

Návrhy na zařazení závodu od Poháru KVSC zasílejte Petru Fialovi či Jiřímu Blažkovi (kontakty zde) co nejdříve, nejlépe do konce října.

Přehled všech akcí za rok 2008


32 thoughts on “Koordinace pořádání závodů v Karlovarském kraji”

 • Hummel napsal/a:

  Navrhuji, aby si pořadatelé závodů (p. Šinka, p.Větrovec, zástupce Aše, p.Hranička, zástupce Ostrova a TBB) sedli k jednomu stolu a popovídali si o termínech. Dále by bylo také pěkné ujednotit při společných startech kategorií, které startovat pospolu.

 • Jirka napsal/a:

  Rozhodně je o čem jednat,kromě termínů je třeba se zaměřit na mládežnické kategorie.Myslím si,že se příliš při pořádání závodů věnujeme veteránům na úkor mladých závodníků.Těch mladých jezdí tak málo,že bychom měli všechny oceňovat,ať si každej mlaďoch odveze nějaký suvenýr.Vytvořit podmínky, aby je to bavilo a vydrželi u „oblíbeného“ sportu déle.Konec konců oni budou reprezentovat v budoucnu.Je sice hezký ,že jsou v kraji mistři rep. ve veteránech, ale upřímně,koho to zajímá? Myslím sponzory!Pokud dostávají oddíly nějaké dotace,je to vždy (téměř)na mládež a ne na veterány.
  Schůze se určitě zůčastním.

 • Petr Fiala napsal/a:

  Pánové ocenil bych uvádět vždy celé jméno, přezdívku si dejte do závorky. Jirka je Blažek a který, Čechman, Podhajský atd. Na přístí týden bych chtěl pozvat do Chebu na jednání radu SCM – ve středu v 17,30 místo ještě upřesním, jsou zváni všichni, kteří mají chuť pomoci v této práci nebo jen v orgaqnizaci soutěží pro mládež.

 • Michal Ficenec napsal/a:

  Ahoj,
  pár postřehů pro tvorbu krajského kalendáře po krátké diskusi s p. Beranem (CK Beran Chrást), organizátorem PAL-Becker cupu (nechci si hrát na chytráka, jak se s tím naloží, samozřejmě záleží na zodpovědných osobách):
  – zkuste uvažovat o (aspoň mírné) koordinaci nejen s kalendářem ČPohárů, ale také s PAL-Becker Cupem (je to zvláště pro mládež velmi kvalitně obsazovaný seriál a navíc v sousedství, tedy dostupný)
  – zkuste uvažovat o otevření poháru KVSC tak, aby neměl žádná omezení – vím, že to má jistě své důvody, ale vynechávat v celkových výsledcích nečleny ČSC působí u závodů pořádaných jako OPEN trochu divně (ani nemluvě o Chebském poháru, kde omezení vypadá jako z jiné planety – ještěže takhle nebyl omezený Chodovar Cup, když ho předloni ve 2 kategoriích vyhrály Karlovaračky)

 • Petr Fiala napsal/a:

  Michale myslíš to samozřejmě dobře, ovšem každý pohár má svá pravidla a vyhlašovat v ČP jezdce jiné národnosti je pro naše závodníky určité znevýhodnění a nedává to přesný obraz tohoto poháru, to stejné je u Karlovarského poháru, který financuje náš kraj. Ať se mi to líbí nebo ne, jsou to jasná pravidla. Závodník v open závodě může zvítězit, ale není hodnocen v celkovém poháru, ten má svá pravidla, což je určitě férové. Sám jsem zvažoval, jako je to u silničního ČP, kdy se přidělují další body za MČR, ME a MS. To je určitá motivace pro zvýšení výkonnosti, a úrovně závodníků, v poháru pro další období.
  Určitě by bylo zajímavé zařadit některý závod z PAL do Poháru KVSC, ovšem je již problém účasti většího počtu závodníků, dojde pak o nezájem v poháru vůbec závodit. Bylo by tu řešení ve vyčlenění kategorií např. starší žáci a kadeti, kde máme již tak silnou skupinu, že se dá předpokládat minimálně po pěti nejlepších závodnícíh s účastí na závodě, co nejlepší úrovně. Je to také řešení. Pohár KVSC se financuje z peněz na talentovanou mládež, proto bych návrh ocenit větší počet účastníků mládeže na úkor dospělých kategorií podpořil. Úplné zrušení vyhlásit všechny kategorie by bylo škoda. Je třeba aby ti mladí měli své vzory, s kým závodit a trénovat. Ovšem to by musel být ze strany dospělých větší zájem ty mladé do svých aktivit také zapojit.

 • Petr Fiala napsal/a:

  Každý pohár závodníky motivuje, nutí k účasti, ovšem zároveň omezuje v další možné účasti na jiných akcích. Proto jsou poháry oblastní. Chebský pohár motivuje závodníky z Chebu a okolí. Pro výkonnostní sportovce je pak Pohár KVSC a ti nejlepší by se měli pohybovat hlavně v ČP až SP.
  Nám by v tomto případě mělo jít o to, abychom na každém závodě měli co nejvíce závodníků, to je důvod koordinace závodů v naší oblasti. Určitě by bylo vhodné konečně ten kalendář dát co nejrychleji dohromady a využít možnou prezentaci v dennících a dalším tisku, kde by nám určitě takový přehled závodů rádi otiskli. Zejména o akcích mládeže se mezi veřejností moc neví.

 • Hummel napsal/a:

  Pro Michala: s PAL je to trochu těžší se trefit di termínu. protože my připravujeme kalendář dříve. Proto bych spíše preferoval koordinaci termínů s pohárem Peruna, který pořádá Vojta Marvan a závodníci od Hnízdilů k nám často jezdí závodit.

 • Hummel napsal/a:

  jo a co se týká otevření poháru KVSC pro všechny, tak si myslím, že v něm stejně bodovali všichni co závody absolvovali.
  „na závodech nikdo nic nekontroloval přece.“

 • Michal Ficenec napsal/a:

  Zkusím reagovat popořadě:
  – koordinací jsem myslel aspoň částečné ladění termínů tak, abychom stihli vedle viceméně „povinných“ závodů KVSC i ty sousední (tedy rozhodně ne prolínání např. s PAL, a zařazování jejich závodů do „našich“)
  – o omezování z jakýchkoli důvodů by se dalo polemizovat (viz PAL – je absolutně OPEN a přitom se mi nezdá, že by Plzeňací měli problém se sledováním výkonnosti svých lidiček, nebo že by těžce nesli, když jim celkové vítězství odveze nějaký „cizák“)
  – taky srovnávat regionální závody s nízkou účastí s nabitým mezinárodním ČP se mi zdá trochu nefér, zvlášť, když brbláme nad nízkou účastí, kterou způsobuje určitě malá informovanost (mimochodem v zimě jsem vyzýval ke zveřejnění krajských akcí do celostátních kalendářů a byl jsem mírně řečeno poslán do háje), ale i ta omezení se na tom podepisují
  – pohár Peruna je fajn, rád bych z něj taky něco absolvoval, ale bohužel se nedá srovnávat s PAL (určitě ne v mladších kategoriích) co do účasti a konkurence – nejsem si úplně jistý, ale zdá se mi, že to jen rozšíří obzory, ne ale až tak moc startovní pole
  – a k bodování KVSC – nevím, jak letos, ale v minulosti z celkových výsledků vyškrtávali závodníci-nečlenové ČSC(ke zjištění, kdo je/není členem, není přece třeba legitka, stačí evidence členů a ta je jistě na KVSC k dispozici)
  Jinak – berte to prosím jako NÁMĚTY, když se něco ujme, bude fajn, když ne, taky se svět nezboří…

 • miloš d napsal/a:

  Já si naopak myslím, že jakýkoli „zavírání“ jakýchkoli pohárů v našem kraji je na škodu.Téměř pro každýho je jednou za složek motivace účasti na tom kterým závodě i jeho zařazení do nějakýho seriálu, kde je možno porovnávat svou výkonnost v průběhu sezony a na konci být součástí celkovýho vyhlášení. Pokud mi pořadatel závodu a/nebo poháru dá najevo „Ty sem nepatříš“ , tato motivační složka klesá na 0. Tzn…na závody zavřených pohárů nikdo zvenčí moc jezdit nebude. Jenže takový závodníky my tu prostě potřebujeme! Jelikož, jak psal Jirka, vlastních máme zoufale málo.

  Pokud se podíváme na výsledky mládežnických kategorií, ať už na silnici nebo mtb, jsme v celkovým pohledu nejslabším krajem v republice. Já osobně vidím jeden z důvodů i v tom, že dětem od nás je vytvářena iluze toho, jak jsou „dobré“, když vítězí na závodech a taktéž jsou za celoroční „práci“ vyhodnoceni (někteří) dokonce ve dvou pohárech ! A to prosím v kraji složeném ze 3 okresů. Proč by se děcka snažila cyklistice dát něco víc, když i „občasný výlety na kole“ jim stačí k získání stupňů vítězů na závodech kam „nikdo“ nejezdí a v pohárech jichž se „nikdo“ neúčastní ? Celej rok závodí jen se svými sousedy, vyhrávají , jsou „úspěšné“. Trenéři a rodiče jsou spokojeni….. a tak si tady krásně hrajeme na cyklistiku. Ale cyklistika je někde jinde. Těch pár odvážných závodníků, trenérů a rodičů, kteří si troufli vystrčit noc z „KVSC hraní si na cyklistiku“ a účastnit se závodů na úrovni ČR to vědí.

 • Hummel napsal/a:

  Co se týče vyhlašování 10ti nejlepších nejsem proti bude-li stačit jen diplom těm pod bednou, a pět ostatních mládežnických mi taky nevydí. Jen s dívkami je problém. Už slyším zase ty hlasy o diskriminaci – kluků 5 a pouze 3 dívky? Já vím, že kluků jezdí třikrát tolik. Ale někomu se to nedá vysvětlit? U dospělých zatím, ale spíš po 3.

 • Padlo tady jméno Poháru Peruna a tak bych jen doplnil pár věcí – kalendář příštího ročníku bude snad do konce měsíce. Do Poháru budou oficiálně zařazené dětské kategorie tzn. každý závod bude mít i závod pro nejmenší a nemine je celkové vyhlášení se vším co náš pohár nabízí.

  A pak je tady důležitá věc – na nás jako na Pohár nehleďte. Jdeme trošku jinou cestou. Nechceme být seriál pro profíky, pro závodníky, kteří si chtějí zazávodit v nej konkurenci. Od začátku je naše priorita hlavně nalákat uplně normální lidi, aby si to prostě zkusili , ne aby k nám jezdili profíci atd.
  Krásně to bylo vidět na M.D.Triatlonu – kdy jindy potkáte na nepohárové Xteřře 170 lidí? To proto, že tam bylo plno lidí, kteří si to byli zkusit a ví, že u nás se nemusí stydět, když to přeženu.:)

  Je známá věc, že normálního člověka odradí, když na závodě vidí samý „nabušence“ – to tam radši nepujde.

  Samozřejmě, že sem zavítají i vynikající jezdci (Fába, Mário..),ale jedou se sem pobavit.

  Největší důraz není kladen na závod jako takový, ale hlavně na to okolo. Aby když přijede někdo z města, kdo si o tom náhodně přečetl na plakátu nasál tu atmosféru a třeba pak chtěl na kole něco dokázat – pak může jet třeba na PAL,SAL,KVSC,ČP atd..my jsme tu spíš jen pro zábavu.:) Rádi Vás tu uvidíme…

  To jen za Pohár Peruna.Pokračujte v zajímavé diskuzi..

 • Hummel napsal/a:

  Vojto, já jen chtěl, aby jste spíše vy zavítali k nám. Byla letos trochu škoda pro nás, že se závody kryly, protože bychom rádi tebe, Ježkovi atd. viděli u nás.

 • Ah, pardon, špatně jsem pochopil, mylně jsem se domníval, že chcete vy k nám, což by bylo samozřejmě jen dobře.:) V tom případě nám by bránila pouze kolize s ČP v XC, v MX a s velkýma akcema z okolí (Krušnohorský maraton atd) jinak radši pojedu k Vám než třeba na SALku.:)myslím, že ostatní taky..

 • Petr Fiala napsal/a:

  Určitě je důležité mít obě kategorie závodů. To je přesně to o čem mluví Márvy.
  Proto nezatracuji Chebský a další poháry, přesně k tomu by měly sloužit. Přilákat lidi hlavně k zábavě. Cyklistika je přece velký koníček pro téměř celou populaci.
  Karlovarský pohár je již pro určitou oblast účastníků výkonnostního sportu, to je jeho význam. Dotace na talentovanou mládež, která to finančně zajišťuje jasně mluví o talentované mládeži. To na upřesnění.

 • V to doufáme..:)Možná je to čistě utopie, ale mít takový přesný kalendář závodů pro oblast Aš až Most + poháry by nebylo od věci. Kdyby se to navíc dokonale synchronizovalo myslím, že bych nebyl jediný kdo by se radoval:)No budu Vám držet palce ať se to nějak podaří dohodnout…pokud bych mohl jakkoliv pomoci tak není problém naopak velice rád.

 • Petr Fiala napsal/a:

  Je to vcelé té naší české republice, nejen u nás. Několik lidí se snaží něco prosadit, ostatní čučí nebo raději po bitvě jen plácají hubou. Omlouvám se za ty výrazy, ale je to tak. Zde vidím zapojení člověka do debaty z jiné oblasti. Takových aktivních kamarádů mám po celé republice. Bohužel rozstrkáno například Brno, Ostrava a řeší stejné problémy. Nezájem lidí o nějakou aktivní práci ve prospěch určitého celku. Ano neni to ani za pěkně děkuji, ale tys to zase pěkně …, proč se …
  No je to na druhou stranu pravda. Na pořádnou partu zde nenarazíš, nebýt těch mladých z centra, kteří se opravdu k sobě chovají slušně, tak je to jen – jeden na druhého háže ….. .
  A přitom jde o … .
  Tak nevím, přesto věřím, že příští středu, alespoň co se týká pořádné přípravy mládeže, uděláme dobrá rozhodnutí.

 • Monča napsal/a:

  Honzo díky za připomínku o diskriminaci. Jo máš pravdu, bude to slyšet dokud se to nezmění.To přeci není o počtu těch a nebo oněch,ale o stejných podmínkách :)).Je to stejné, jako by např. v gymnastice řekli, že chlapů je málo a tak budou mít jednu kategorii. A s Vojtovo pohledem musím jen souhlasit. Tudy i podle mě vede cesta jak otevřít tenhle sport pro normální lidi a popř. nalákat ty mrňouse,ale i puberťáky aby to začali baštit a my, teda vlastně vy, měli pokračovatele. Já jsem ale ten poslední kdo by Vám do toho měl kecat. A na Perunu se určitě přijedu podívat :)

 • Hummel napsal/a:

  Jak to ale budou dámy dělat, pokud se bude dodržovat co je v řadě propozic, že se vyhlásí kategorie, která bude mít více než určitý počet závodníků???

 • Monča napsal/a:

  miloš d: ale sluší ji to ne?? Snad se kluci z „toho“ P.Peruna neurazí
  hummel: špatné propozice :). A nebo se těch holek prostě nedočkáte a to škoda pro obě strany ,myslím.Když jsem jako dítě závodila ve střelbě,nepamatuji si,že by mě kvůli malému počtu závodníků šouply do jedné kategorie se všema holkama, byl by to obrovský výkonnostní rozdíl a to každého přestane bavit,Vás chlapy jako první. Už to fakt vidím jak jste celý odvázaný, že závodíte s nabušenýma 20-letýma klukema :)).

 • Michal F. napsal/a:

  Abych řekl pravdu na téma spojování kategorií: radší s nabušenýma 20ti-letýma než sám s nenabušeným sebou :-))

 • monča napsal/a:

  miloš d: já věděla že se to ujme :))
  Michal F: no i to je názor,být sám je fakt blbý. Ale tohle je asi to poslední co budete řešit. Necháme se překvapit, maximálně budu zase jako štafle příští rok prudit :)

 • Petr Fiala napsal/a:

  Připomínka: jednání rady SCM se koná v pátek 10.10. v 17,15 DDM Sova Cheb.

 • miloš d napsal/a:

  Tak jestli ten pátek není legranda ;-), tak já bohužel nemůžu, neb se jedeme ještě rozloučit se zezonou na NAC. Tak bych se musel omluvit. M.

 • Monča napsal/a:

  Petr Fiala: zírám a smekám…a souhlasím.Pravda je ,že tady na Sokolovsku se dětem nikdo nevěnuje, ted nemyslím Vikiho a jeho už skoro velký chrty,ale myslím tím ty prcky.I když Honza Vokáč už něco začal a třeba nám začnou růst sporťáci.Práce s dětmi je hrozně náročná, nikomu se do ní nechce,nejen proto že je to nekonečný příběh, ale asi i proto že chybí ti zažraní rodičové, kteří pomůžou,odvezou, přivezou atd.Ona ta televize je přece jen pohodlnější. Proto by bylo fajn, kdyby každý mohl závodit na každém závodě i třeba jen proto, že si přečetl plakát a chce si to zkusit. Mimochodem, berete i přespolní? Věděla bych o jedný šikovný přidrzlý holčině co má zažranýho rodiče :)

 • Každý proděláváme v životě určitý vývoj. Začínal jsem před 21 ti lety s atletikou. Chtěl jsem všestranně připravit co nejširší okrum mládeže z první a druhé třídy pro další možné sporty. V tom minulém režimu, ta práce byla ovšem úplně jiná. Dělal jsem to sám, přesto padesátdva dětí v tělocvičně nebyl žádný problém zvládnout. Tento určitý rekord, v dnešní době, nemám ani zájem překonat. Z té první třídy jsem dovedl do kategorií dorostu dvě dětčata k prvnímu a druhému místu na MČR 800-1.500m, dva starší žáky první a druhé místo na MČR 800m a 50m. Děvčata ve starších žákyní vyhrála přebory kraje. Pak se mi to rozeběhlo na Sportovní gymnázia a školy nedostupné k trénování. Jako vždy ti nejpoctivější pokračovali. Jedna dívka, ne náhodou ta nejlepší, dokonce na studiích v Americe, byla ve vysokoškolské reprezentaci. Ale to by bylo na dlouhé vyprávění. To ovšem není jako dnes, tehdá bylo na startu kolem padesáti děti v každé kategorii, těch nejlepších z kraje. Na MČR byla nominace podle časového limitu. Uvádím to proto, že mnozí tu dobu již nepamatují.
  Dnes jsme rádi za každou dušičku. Proto kdo přijde dostane šanci. Nejen na přidrzlé holčičky máme již své metody.
  V Chebu na tréninku máme většinou tři dospělé. Tím obsáhneme celou věkovou škálu od 7-15 ti let. Navíc ti starší žáci většinou motivují a pomohou se skupino 10-12 let.
  Ke druhému rozdělení dětí jsem dospěl také dobou. Vezmu opět příklad. Vloni jsem se věnoval starší žákyni. Měla půjčeno, na tréninku a doma, vše co jsem mohl. Na silničním Českém poháru byla výkonnostně těsně za stupni vítězů. Tak jako ostatní, kteří se mnou jeli na ČP, nic neplatila. Problém nastal, když jsem jel s klukama do Holandska a rodiče jí měli odvézt na MČR, které se s tím krylo. Byla přihlášená v jednotlivcích, na časovku i časovku dvojic, kde jsem jí domluvil partnerku. Šance na dobré umístění, ve dvojicích jistá medaile. Den před naším odjezdem do Holandska mi rodiče, po několika urgencích, zda je problém ji tam dovézt, mi oznámili, že se jim to nehodí. Tato a další podobné zkušenosti mne trochu vyléčily. Protot nyní dělím děti na dvě skupiny. Každý asi pochopí v čem je to dělení.
  Tak pokud to někoho zajímá, než začnu psát další pokračování ze života mé dcery, jsem ochotný se o své zkušenosti podělit, nebo i pomoci.
  Závěrem ještě poslední připomínka na Monču. Honza Vokáč je borec jako trenér, je škoda rodičů a dětí, když jeho možnosti nevyužijí. Pokud se to ještě spojí, tak dvojka Honza a Tomáš Viktorin Vám je schopná připravit děti tak, že já ty své budu muset tlačit, aby měly šanci se držet aspoň v háku.
  Přeji hezký den.
  Ani číst to po sobě nebudu, za chyby a překlepy se omlouvám.

 • Každý má možnost být užitečný, stačí svojí aktiviou a názorem. Mončo díky za podporu.Uvítal bych tvůj aktivní přístup například v pomoci s reklamou, to znamená v prezentaci cyklistiky na veřejnosti. Omlouvám se za chycení podané ruky.
  Snad zde co nejdříve vyjde článek, kde mám návrh na rozvoj cyklistiky v kraji –
  zapojení konkretních osob.
  Pokud tam mám doplnit jméno, tak Monča je dost nekonkrétní, i když příjemné.

 • monča napsal/a:

  Petr Fiala: Jestli můžu pomůžu a ráda. Pamatuji doby o kterých tu píšeš i když z té druhé strany.Jen mám dneska pocit, že každy chce od dětí výsledky,bez radosti z toho co dělají. A no kdyby se ti naši treneři do toho fakt dali, jeden hobit jim bude k ruce :). A pokud potřebuješ doplnit jméno tak je Monika Kubínová. mail:super.23@centrum.cz

 • Petr Fiala napsal/a:

  Pomoc je v tomto směru potřebná. Ne jen každá ruka ale přípomínka, podnět, poznámka a hlavně kritika. To vše je důležité k rozvoji a cestě vpřed. Budu rád za tvoji aktivitu, v tomto případě určitě v propagaci cyklistiky na veřejnosti. Zde jsi schopná fungovat sama nebo si k ruce vezmeš nějaké pomocnice, to je pouze na tobě.
  Bližší požadavky a upřesnění toho, co by bylo potřeba udělat, rád zašlu. Zítra odjíždím na závody cyklokrosu do Loun, tak bych se ozval v průběhu týdne. Děkuji za pomoc.

  Tuto možnost pomoci cyklistice v kraji mají všichni.
  Svůj post v STK dobře zastává Honza Vokáč, dnes na jednání SCM, po důkladné přípravě, s řadou připomínek dalších členů, došlo k návrhu na zařazení závodů do Poháru KVSC. Dalším, kdo přiloží ruku k dílu je Michal Ficenec, který by celý pohár výsledkově zpracovával. O dokumentaci ze závodů foto a video se postará odborník na nejhezčí momentky ze závodu Zdeněk Kubík. Pomoc s mládeží (kadeti, junioři a vybraní starší žáci)v trénincích na silnici si vzal na starost Tomáš Viktorin. Já zústanu u práce s mládeží a zajistím potřebná soustředění. Věřím, že se nám rozběhnou všechny komise, které pro svoji práci potřebujeme.
  tel. 777 110 514, profi.sport@tiscali.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML značky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>