Výsledky Velké ceny Sokolova 2021 a krajského poháru

Více než padesátka mládežníků a dospělých a spousta dětí se zúčastnily triatlonové Velké ceny Sokolova. První tři místa celkového pořadí obsadili Jaroslav Ploc (SK Kola Víšek), Honza Kubíček (JK Racing) a Petr Veselý (Glassman TT Teplice). Na šestém místě skončila Alena Srogoňová (PROFI SPORT Cheb).

Výsledky:

Velká cena Sokolova je poslední závod Poháru KV kraje v triatlonu. Uskuteční se 15. srpna 2020. Zde jsou propozice (PDF).
11. 7. 2020     0

Triatlonový Český pohár v Sokolově

Dne 13. 7. 2019 se v Sokolově pod hlavičkou pořadatele City Triathlon uskuteční tři triatlonové závody:

• Mistrovství České republiky žactva
  • Závod štafet a amatérských závodníků (OPEN)
  • Český pohár

Informace o závodě zde

Zároveň o měsíc později, 10. srpna, se uskuteční triatlonová Velká cena Sokolova. To je ten závod, který organizuje a moderuje Jiří Dvořák a jenž patří do Poháru KV kraje v triatlonu.

V roce 2018 byly tyto dva závody spojeny; pro letošek se však, jak se zdá, jejich cesty rozdělily.

Informace k Velké ceně Sokolova 2018

Dne 11. srpna se uskuteční Velká cena Sokolova, předposlední závod Poháru KV kraje v triatlonu 2018.

Zpráva od pořadatelů Poháru: Body do poháru za závod v Sokolově se budou počítat jen těm, kteří budou v kategorii „Příchozí“.

Ohledně startovného platí, že: „Amatéři příchozí, a tedy i ti, kteří závodí v Karlovarském krajském poháru v triatlonu, mohou zaplatit snížené startovné ve výši 200,-Kč na místě prezentace. Nemusí tak platit přes portál ČTA 400,- Kč.“ (zdroj: Jirka H. od ředitele závodu Jiřího Dvořáka). Další info – viz ACES.

Velkou cenu Sokolova 2017 vyhrál Jan Čelůstka, v kategorii hobby pak Pavel Vojta

Triatlonová Velká cena Sokolova nabídla hezkou podívanou, když na trati Českého poháru jelo (72 mužů a 27 žen, v kategorii Hobby (stejná vzdálenost) 36 mužů a 5 žen a dále pak více než 70 dětí, tj. přes 200 závodníků celkem.

Nejrychlejším závodníkem se po sprinterském finiši stal Jan Čelůstka, mezi ženami zvítězila Pavlína Poláčková. V „pohárové“ kategorii se hezky umístili terénní triatlet Jan Kubíček (7. místo), Karel Dušek (18. místo; X – Team BaNo) či Michal Landiga (2. v kategorii nad 60 let).

V kategorii Hobby dominoval Pavel Vojta (LK Jasan Aš), když v nedohlednu nechal Jana Matějovského a Jiřího Hadravu. V ženách opět se značným náskokem zvítězila Barbora Hovorková (USK Akademik Cheb) před Radkou Slaninovou a Petrou Stříhavkovou.

Výsledkyhobby, Český pohár, podrobnější členění zde

Fotografie Czech Tri Series, Jaroslav Mühlberger

TJ Slavia Karlovy Vary & Ondřej Matějíček (nejrychlejší plavec v hobby kategorii). Foto: archiv OM

Triatlnová Velká cena Sokolova (12. srpna) - propozice (PDF).