Závodní horské kolo 09/2008

Pro cyklisty, kteří nejsou tak úplně spokojeni s tím, co mají zaparkované v garáži vedle svého plechového miláčka, nastal čas slev, a tedy vhodného období k vylepšení miláčka hliníkového či karbonového. Výrobci se již nyní chlubí tím, jaké krasavce začnou prodávat pro příští sezónu. V tomto článku chci ukázat několik zajímavých pevných horských kol, se kterými se dá vyrazit na jakýkoliv závod a ještě být středem pozornosti. Kola by měla stát do 60 tisíc Kč.

Vidle

Pokračování článku


Fort to zkouší v USA

Dnes jsem si na Cyclingnews.com všiml reklamy firmy Fort, která vyrábí cyklistické rámy. Svou největší slávu už má asi za sebou, ale její americký distributor se snaží a zajistil si reklamu na nejnavštěvovanějším světovém cyklistickém webu.

Reklama

Zajímavé je, že model rám RO.Victor je v Čechách k mání za 14 tisíc a v USA je za USD 999, to je o polovinu dráž.

Zaujalo mě také to, že v nabídce mají model CrossMax. Čekal bych, že se Mavic ohradí za zneužití názvu svého modelu… Pro ty z vás, kdo vládnou angličinou, zajímavý může být text Support your local bike shop. Píší tam otevřeně o konkurenci v podobě e-shopů a hypermarketů a že ale není nad oblíbený bajkshop… a to je pravda.


Kalendář správného cyklisty

AndělaV jednom e-shopu si můžete koupit cyklokalendář Cycle Passion. Na dvanácti fotkách tam jsou vyfoceny převážně žensko-cyklistické motivy. Pro oko cyklisty vyslovené potěšení. V pokračování článku je všech dvanáct obrázků v náhledech. Zmíněný e-shop dokonce nabízí všech 12 fotek ve větším rozlišení v PDF dokumentu.

Pokud vás toto téma zajímá více, vydejte se do fotogalerie výrobce kalendáře, který nabízí k prohlížení fotky z přípravy kalendáře. Pokračování článku


Ach ty ceny…

[Poznámka] Dnes jsem se díval na stránky prodejny bikového vybavení v americkém San Diegu a našel tam závodní horské kolo Trek Elite 9.9. Jedno z nejlepších XC kol, jaké je nyní k dostání. V ČR stojí 170 – 180 tisíc Kč.

9.9

V onom obchodě je stejné kolo kdostání za 4500 USD, což je při nynějším kurzu kolem 22 Kč asi 100 tisíc Kč.

Otázkou je, jak kolo dostat do ČR (obchod hosem neposílá). Možná by věděli v Zásilkové službě.


Slevy ke konci sezóny jsou tu!

Tlak na trhu cyklistických potřeb dosahuje vrcholu a prodejci jdou s cenami dolů. Byla by škoda propásnout slevu na komponenty, které byly donedávna nedostupné kvůli své ceně.

Některé obchody mají tradiční podzimní výprodej, např. Štěrba a Cykloobchod69, se slevami na veškeré zboží v desítkách procent. Jiné obchody zaváději slevy na všechny nebo některé modely kol.

 • Cykloexpert – 30% na kola Merida, dále slevy v desítkách procent na Gianty, Scotty
 • Šterba – všechny modely 2006 se slevou 20%, modely 2005 se slevou 30%
 • Cykloobchod69 – sleva 20-40% na všechna kola (350)v obchodě
 • Cykloadam – 20% sleva na Apache a Rock Machine 2006
 • Pokud hledáte výhodné nabídky, nezapomeňte na slevy v internetových obchodech, jež se vyskytují náhodně, ale po celý rok, a na německé e-shopy, kde je většina zboží výrazně levnější než v ČR.


  Poznámka: sleva 50% a stejně vyděláme

  Ke konci cyklistické sezóny se množí výprodeje a velké slevy, a to nejen v internetových obchodech. Při procházení nabídky Bikestoru mě napadlo, jak je možné, že na nějaký produkt je sleva 47%. Je jasné, že i při takové ceně obchodník na zboží vydělá. Vyplývá z toho tedy, že obchody mají obrovské marže. Spojení „obrovské marže“ mi ostatně potvrdil jeden blízký kamarád insider z jedné prodejny sportovního vybavení.

  Pokud patříte mez aktivní cyklisty, jistě máte svůj oblíbený nebo i neoblíbený, ale stále navštěvovaný bikeshop, kde vás dobře znají a ve kterém k příjemným zvykům patří fakt, že stálí zákazníci tam často dostávají nestandardní slevy. Obchodníkvás tím potěší a získá si vaši důvěru, a ještě na tom vydělá. Vy byste totiž lehce mohli přejít k ještě levnějšímu obchodníkovi nebo dokonce k nejlevnějšímu způsobu – internetovým, klidně zahraničním, obchodům. Lidé se známostmi pak mají přístup dokonce k velkoobchodním cenám a není pro ně problém sehnat kolo za 100 000 Kč z katalogu za 60 000 Kč pro ně samotné.

  To, že navštěvujete stále jeden bikeshop, má však jedinečné výhody. Můžete získat přednostní, rychlejší nebo levnější servis. Nebo je tu varianta, že budete jezdit za závodní tým založený při onom bikeshopu.

  Jaké jsou levné e-shopy? V Německu například CicliB a Zweirad-Stadler a Čechách skoro všechny. Zajímavé jsou v nich akční nabídky, a právě ty na Bikestore.cz mě zaujaly: sleva na XTR kliky 47%, 58% na Deore kliky, 41% na kliky Truvativ Stylo Team Carbon.

  P. s.: Stejně to funguej u všeho sportovního vybavení. Stačí si všimnout podzimních slev na běžecké boty např. New Balance nebo Mizuno. Ze čtyř tisíc na dva a půl není problém…


  Rychlé, lehké, drahé

  Řeč je o špičkových závodních pláštích na horská kola. V tomto článku se podíváme, kde nabízejí nejlevnější modely Maxxis Flyweight, Michelin XCR Dry a Schwalbe Fast Fred. Je tropické suché počasí, takže rychlý a lehký plášť je přesně to, co vám chybí k elitnímu výkonu. Všechny jsou s kevlarovou patkou v dušové verzi a šířce 1.9 až 2.0 palců.

  Muší váha Maxxisu

  Verze Flyweight 330 váží neuvěřitelných 330 gramů. Dále TPI 70a/60, 26×1.95, černá barva. Řečeno formálně je tato verze teoreticky méně odolná vůči defektu, jako ostatně všechny popisované pláště.

 • Bikestore – 890 Kč
 • Ostatní většinou za 990 Kč
 • Michelin

  26×2, TPI 127, 465 g, černošedá barva.

  Schwalbe – Rychlý Fred

  370g (verze Light), 26×2,0, TPI 67. Vyrábí se až do šířky 2.35.