Karlovarský AM bikemaraton se v roce 2020 neuskuteční, oznámili pořadatelé, a to vzhledem nejistotě, zda by mohli garantovat bezproblémový průběh závodu a jeho plné zabezpečení tak, jak byli účastníci doposud zvyklí. Původní termín byl 20. června. Artamon tím přerušil již dvacetiletou "kariéru". Příští rok bude zpět v plné síle!
21. 5. 2020     0  

Výsledky z Artamona 2019: trasu 37 km ovládli Jirka Svoboda a Dana Kopecká

Cyklisté z Karlovarského kraje se výrazně zapsali do výsledkových listin Karlovarského AM bikemaratonu České spořitelny v rámci seriálu Kolo pro život.

Televizní záznam bude mít premiéru v pátek 21. 6. na ČT sport.

Na hlavní trase na 57 km dojel nejlépe „z našich“ Láďa Fabišovský 7., dále pak Filip Eberl (21.), Jiří Blažek (49.) a Roman Chlup (51.). Co se týče kategorií, tak Jiří Blažek bral bronz a v kategorii nad 60 let skončil 3. Petr Volánek, 4. Jiří Toms a 5. Jiří Puš. Mezi ženami se ukázala Jitka Fleischhansová (Tukan bike team; 9.).

S hrůzou v očích jsem ve výsledcích našel: PROTOPOPOVÁ Dita – AGROFERT cyklo tým.

Na kratší trase na 37 km v mužích celkově zvítězil Jiří Svoboda (Team Bike Březová) a mezi ženami celkově zvítězila Dana Kopecká (Team Bike Březová).

Filip Eberl. Foto: Miloš Lubas

Artamon se koná již 12. srpna 2017

V sobotu 12. 8. 2017 budete mít již posedmnácté možnost okusit nejkrásnější zákoutí lázeňský lesů a bezprostředního okolí Karlových Varů na Karlovarském AM Bikemaratonu. Trasy v délkách 16, 37 a 57 km budou připraveny se startem v 11:30 a 12:30 na Masarykově třídě, která svojí typickou lázeňskou atmosférou pomůže snížit vaši předstartovní horečku. Na těchto dynamických trasách si přijdou na své jak profijezdci jedoucí za své cyklistické stáje, tak bajkeři holdující amaterské, hobby či rekreační jízdě.

Artamon je v kraji prestižní závod, proto neváhejte s přihláškou.

Závody seriálu Kolo pro život nejsou pouze pro dospěláky, ale také pro ty nejmenší. Děti se mohou těšit na závody Junior Trophy. Celý den si děti navíc mohou hrát v Dětském klubu a nebude chybět Škola biku Pepy Dresslera.

Webové stránky závodu


Největší MTB akce v kraji je tu: Artík 2015

Na závod se pilně připravují závodníci Team Bike Březová, poctivě najíždějí trať a měli by se rvát o kvalitní umístění.
Na závod se pilně připravují závodníci Team Bike Březová, poctivě najíždějí trať a měli by se rvát o kvalitní umístění.

Po červencovém filmovém festivalu rozvibruje krajské město řádná partička – bikeři z celé republiky. V sobotu 15. srpna se uskuteční Karlovarský AM bikemaraton České spořitelny, který nás provede po zákoutích lázeňský lesů a bezprostředním okolí Karlových Varů po údajně nejjezdivější trase celého seriálu Kolo pro život. Navíc je jisté, že traťmistr Daniel Danielčák vytáhne nějaké ty králíky z klobouku a cyklisty překvapí několika novinkami.

Trasy v délkách 16, 37 a 57 km budou připraveny se startem v 11:30 a 12:30 na Masarykově třídě. Pokud ještě nejste přihlášeni, můžete tak na místě v pátek či sobotu – viz propozice.

Závody seriálu Kolo pro život nejsou pouze pro dospěláky, ale také pro ty nejmenší. Děti se mohou těšit na závody Junior Trophy. Celý den si děti navíc mohou hrát v Dětském klubu a nebude chybět Škola biku Pepy Dresslera.

kolopro kv008

Pozor, cíl byl přesunut na stadion Závodu míru. Zachovány všal budou všechny nejoblíbenější úseky trasy, … průjezd kolem rozhledny Diana, hravá pasáž kolem Jeleního skoku, polňačka k obci s příznačným názvem Kolová, Peklo, kde závod vede panenským terénem přes dva menší brody, vřesoviště, serpentiny zvané „lanýžovka“, nejstrmější stoupání po „Hadí stezce“, rybník Linfart s kostelem ze 13. století, dřevěná vyhlídka nad Doubským lomem… Cestou navíc můžou závodníci doplnit energii a tekutiny na 3 občerstvovacích stanicích.

upoutavka_2015-2

Závody seriálu Kolo pro život nejsou pouze pro dospěláky, ale také pro ty nejmenší. Děti se mohou těšit na závody Junior Trophy. Jejich tratě jsou vytyčeny přímo v areálu stadionu Závodu míru. Celý den si navíc mají možnost hrát si v Dětském klubu, jehož centrem je dvouvěžaté tee-pee se spoustou hraček a her. Ani v Karlových Varech nebude chybět Škola kola, LEGO stan, Modrá zóna s celou řadou soutěží a Pumptrack Chupa Chups, kde děti pod odborným vedením potrénují svou zručnost na kole. Všechny děti do 9 let dostanou v cíli závodu motivační dárek – ministavebnici LEGO. Po vyhlášení vítězů na pódiu čeká stejně jako dospěláky také děti vylosování tomboly.

Účastníci závodu budou mít k dispozici nadstandardní servis, na který jsou při závodech KPŽ zvyklí.

kv2015kpz1


Artík – absolvujte jeden z nejhezčích „městských“ bikemaratonů

Karlovarský AM Bikemaraton České spořitelny, Artík, Artamon – to jsou názvy, které jsou bikerům nejen v tomto kraji, ale i v celé republice, již řadu let známé a často skoloňované. Patří závodu horských kol, pořádanému sdružením A.M.bike no limits pod záštitou primátora města Karlovy Vary. I letos je Karlovarský AM bikemaraton České spořitelny součástí největšího seriálu horských kol Kolo pro život.

upoutavka_2015

V sobotu 15. 8. 2015 budete mít již pošestnácté možnost okusit nejkrásnější zákoutí lázeňský lesů a bezprostředního okolí Karlových Varů. Trasy v délkách 16, 37 a 57 km budou připraveny se startem v 11:30 a 12:30 na Masarykově třídě, která svojí typickou lázeňskou atmosférou pomůže snížit vaši předstartovní horečku. Na těchto dynamických trasách si přijdou na své jak profijezdci jedoucí za své cyklistické stáje, tak bajkeři holdující amaterské, hobby či rekreační jízdě.

Ti z vás, kteří znají karlovarské lesy nebo se zúčastnili některého ze závodů seriálu Bahno, mohou potvrdit, že zdejší terény se vyznačují pestrostí povrchů, výrazným převýšením, náročnou dynamičností a romantickými, dech beroucími panoramaty. Absolvujte jeden z nejhezčích „městských“ bikemaratonů!

Závody seriálu Kolo pro život nejsou pouze pro dospěláky, ale také pro ty nejmenší. Děti se mohou těšit na závody Junior Trophy. Jejich tratě jsou vytyčeny přímo v Přírodním parku meandru Ohře. Celý den si děti navíc mohou hrát v Dětském klubu a nebude chybět Škola biku Pepy Dresslera.


Artamon 2009 pohledem Štafle bez kola

Štafle s Nebojsou
Štafle s Nebojsou

Stalo se už dobrým zvykem, že prázdniny uzavírá nejmasovější závod našeho kraje Artamon.

Tentokrát jsem si ho prožila z té třetí strany, přestože jsem se díky pořadatelům stala vlastníkem pěkného čísla i trička, ale hlídat Nebojsu už nikdo nechtěl. Pravda, snaha od fešného pořadatele, kterému jsem smutně vracela čip, protože babičky už dneska nejsou to, co bývaly, tu byla – chtěl juniora strčit do dětského koutku, ale pak okouknul velikost a poslal mě do autobusu :).

Pokračování článku


Artamon očima Štafle…

Start, KTfoto.comPo prázdninové přestávce jsem se vydala na asi nejoblíbenější maratón tohoto kraje, na Artíka. A jaké že to teda bylo tentokrát?

Dlouhou trasu tohoto závodu jezdí podle mě jen vyvolení, a tak jsem se hrdinsky přihlásila na, jak se říká na Králi, „dětskou“trať, měřící něco přes 50 km, a oblékla si k tomu modrý dres.

Tenhle závod mám fakt ráda. Je dokonalý. Moji euforii teda dost zchladil déšť, který přestal asi až v 5 hodin ráno před závodem. Trať jsem si nestandartně projela ještě za sucha, a i tak byla místa kde se místo kola hodily spíš holinky. Naštěstí pro mě moje skepse nebyla na místě a z Artíka nebylo Bahno V.

Jirka Podhajský

Pokračování článku


Artík ’08

Pro cyklisty Karlovarského kraje povinná a oblíbená akce, pro ostatní městský závod v západním koutě České republiky. Letos pod názvem Karlovarský AM bikemaraton České spořitelny, v našich srdcích však navždy jako Artamon, odehrál se 23. srpna 50 a 100 kilometrový maraton v lesích okolo Karlových Varů. Pro mladší ročníky připomínám, že úplně první ročníky se odehrávaly v Krušných horách. To v diskusním fóru ostatně někdo kriticky poznamenal: „Pláště neřeš, vem si cyklokrosový kolo. Na to kritérium po lázeňskejch lesích to bude bohatě stačit. Ať žije starej Artík, závod pro opravdové bikery!“ Nevím jak neznámý pisatel, ale já byl už po prvním kole 50 km kole K.O., a to mě čekalo ještě druhé.

artmon

Pokračování článku


Artamon již za dva týdny

Přátelé cyklisté, zbývá vám čas tak akorát na to, abyste vyladili formu. Co nevidět je tady naše velmi oblíbená akce, Artamonovův memoriál, na které poměří síly všichni cyklisté z regionu. Hoši z A.M.bike připravili propozice (a taky celý závod). Startuje se v sobotu 25. srpna ve 12.00, obě tratě najednou (což je dobře). Co je hlavní novinkou?

V letošním roce chceme zkvalitnit zázemí závodu tak, aby se stalo přitažlivým i pro naše drahé polovičky a mělo smysl je do Karlových Varů vzít s sebou. Více


Bikové novinky z Karlových Varů

Při návštěvě webu Ambiku mě zaujalo několik zpráv. Karlovarští terénní triatleti v Německu na posledním závodě Xterra Tour 2006… účastnil se například Tomáš Eberl nebo Jan Kubíček.

Letošní Podzimní XC Bahno mělo jen jeden závod. Podívejte se na výsledky. Možná to bylo kvůli tomu, že lidi z Ambike měli práci s jiným závodem… Artamonem neboli Karlovarským maratonem ČS. Ten vyhrál velkou naketu o nejlepší závod Kola pro život. Není to skvělé, mít špičkové organizátory hned za rohem? A ještě ochotné dělat jarní cross-country závody XC Bahno?

V září proběla časovka na Andělku. Mně osobně od účasti odradilo nachlazení, ale ostatních 90 cyklistů vytvořilo rekorní účast. Závodily hvězdy jako Láďa Fabišovský, Radek Krummer (juniorský mistr ČR), Petr Novák (druhý muž Českého poháru v terénním triatlonu) nebo rychlík-lékař Josef Anderle.

Těžkým závodem je hromadný závod do vrchu Klášterec-Měděnec. Ve spurtu tam podle informací Ambike.com vyhrál Radek Krummer a porazil Ondřeje Šupola i Michala Báťu. Holt mládí vpřed. Jenže pravda je poněkud jiná. Vojta Marvan upozornil, že výsledky jsou trochu jiné: ve spurtu Radek porazil právě Vojtu, ale oni dva ujeli všem ostatním. Všechno je přehledne na webu hnizdil-kola.cz.


Vzpomínka na drsné maratony

Letos se čtyři lidé z blízkého okolí (Karlovarský kraj) rozhodli absolvovat velkou část seriálu Kolo pro život. Tomáš Makoň, Lukáš a Dáda a Mirka Rousová. Tito čtyři maratonoví šílenci by asi mohli vyprávět. No a v tomto článku chci čtenářům ukázat na několika malých fotkách od KTfoto.com, jak to vypadalo na Drásalovi, a odkázat na mé články k tématu dlouhých maratonů.


Pokračování článku