Jiří Stark zajel traťový rekord na časovce na Zelenou horu 2024

Tomáš Borolič. Foto: Team Goofy

Tradiční časovky horských kol na Zelenou horu se jela již jako 31. ročník a byla nově rozšířena o závod běžců.

Díky nově příchozím závodníkům hlavně z Team Goofy byla účast lepší než loni. Poprvé se zúčastnili i běžci a našli se dva skuteční blázni, kteří si dali oba závody – Milan Brož (LK Jasan Aš) a Patrik Pecháč (3STA).

Výsledky horských kol (PDF)

Traťový rekord má po letošním ročníku hodnotu 11:29, zajel ho Jirka Stark (Sokolovská 24 MTB), k tomu času není co dodat, lze pouze smeknout.

Pořadatelé děkují sponzorům: město Cheb a Sportflori Cheb.

Za TRI Cheb, S. Cabal

30. ročník Časovky na Zelenou horu vyhrál Jiří Stark. Pohledem zpět dominoval Luboš Oubrecht

Na prvního máje se konala jubilejní 30. Časovka na Zelenou horu a titul vítěze si odnesli Jiří Stark (KOME KILPI KLUB) a Lenka Jandová (TRI Cheb). Zde jsou výsledky (PDF):

A jelikož jde o třicátý ročník, je záhodno se ohlédnout a zapátrat po vítězích. Archiv není úplný, a tak alespoň částečný seznam vítězů (PDF). Nejčastěji si zlato odváželi:

• Luboš Oubrecht – 5x
  • Radovan Fišer – 3x
  • Jiří Stark – 3x
  • Filip Eberl – 2x
  • Jiří Podhajský – 2x

Pozvánka na Ašského bláteníka a Časovku na Zelenou horu 2023

Časovka na Zelenou horu letos oslaví 30. narozeniny – a Vy jste všichni k oslavě zváni, ideálně formou účasti na závodu dne 1. května 2023. K dispozici jsou propozice (PDF) a přihlašování předem.

Ašský bláteník je sice mladší závod, neboť oslaví „teprve“ 22. ročník, ale spolu s datem konání 22. dubna 2023 jde o neodolatelnou nabídku. Body se zde budou tradičně sbírat do Chebského poháru, Poháru Peruna, CUBE Cupu a samozřejmě do Ašského poháru. K dispozici jsou propozice (PDF) a přihlašování předem.

Michal Dvořák (KOME klub Kraslice) zvítězil v časovce Na Zelenou horu

Druhý odložený závod Chebského poháru 2020 – Časovka na Zelenou horu se konal v náhradním termínu nabitém konkurenčními závody, hlavně triatlonovými. Někteří z účastníků tak stihli v jednom dni dva závody – všechna čest.

Výsledky
Fotografie Jaroslav Mühlberger

Na startovní čáře se sešlo celkem 45 závodnic a závodníků, jak známé tváře, tak i nováčci. Posunutí termínu mělo zřejmě vliv na formu závodníků, protože padl fousatý traťový rekord a poprvé byla překonána magická hranice 12 minut, kterou překonali hned dva závodníci – rekordman Michal Dvořák a Jiří Stark z KOME Klub Kraslice. Takže nový absolutní traťový rekord má po letošku hodnotu 11:26. Osobně si nejsem zcela jistý, zda bych trať v tomto čase sjel v opačném směru dolů…

Ve výsledcích je pak vidět několik zajímavostí:

• Bratrský souboj v Masters I. ukořistil Filip Eberl a Tomáš Eberl skončil ve stejném čase jako Jiří Podhajský na třetím místě. Zde bylo uplatněno staré dobré pravidlo, že vyšší vyhrává …
  • Bratři Forsterové opanovali první dvě místa ve své kategorii a jejich otec se nenechal zahanbit a skončil ve své kategorii druhý. Doufáme, že se jim ceny vešly do auta.
  • Na startu se objevili tři závodníci s příjmením Němec – příbuzenské vztahy rozklíčovat neumíme, ale všichni tři skončili na stupních vítězů.
  • S časem 12:39 skončili v cíli: Jiří Podhajský (st. č. 39), Tomáš Eberl, Martin Forster.
  • No a jako největší borci se ukázali tři závodníci v navíc vyhlášené kategorii Masters IV – Karel Rouča ročník 1951, Vlasta Kunc a Bohuslav Krištof ročník 1953. Zde se hluboce klaníme.

Pořadatelé z TJ Triatlon Cheb děkují všem závodníkům a také sponzorům závodu, kterými byli: město Cheb, Cykloprodejna SPORTFLORI Václav Florián a firma City Con Shops Sanwich CZ.

Výsledky 26. ročníku časovky na Zelenou horu

Nahoru na Zelenou horu dojeli v rámci 26. ročníku časovky horských kol všichni, kdo vystartovali, včetně čtyř nejmenších mladších žáků, za což jim právem náleží obdiv.

Letos se podařilo překonat traťový rekord u starších žáků, který nyní drží Filip Novák a Luboše Oubrechta vyrovnal Jirka Podhajský v Masters I.

Potěšila docela hojná účast lepých děvčat a podle fotek v cíli od manželů Rousových toho měli někteří účastníci skutečně plné kecky.

Zajímavostí jsou časy mužů, kde se všichni dostali pod 13 minut a jediný „masters 1“ Jirka Podhajský s nimi udržel krok.

Pořadatelé děkují městu Cheb, prodejně SPORTFLORI za podporu a penzionu Mašek za příjemné prostředí a dobroty po závodě.

Další závod bude v Březové dne , takže je čas lehce potrénovat.

Výsledky Časovka na Zelenou horu 2019 (2019)
Fotografie: Karel a Iva Rousovi

Pozvánka na 26. ročník časovky na Zelenou horu

TJ Triatlon Cheb pořádá 26. ročník prvomájové časovky na Zelenou horu. Trať vede převážně po lesních cestách a loukách z úpatí Zelené hory až na vrchol k Bismarckově rozhledně. Měří cca 5 km a převýšení na ní je větší než malé – je to skoro pořád do kopce.

Novinkou je vložený závod pro mladší kategorie s možností doprovodu dospělého, přičemž benjamínci za umístění sice nedostanou body do poháru, ale získají medaile, diplomy a drobnosti do tašky.

Propozice (PDF)

Prvomájový výšlap po 25-té

Rozkvetlé třešně, průvody, srazy veteránských vozidel patří k 1. květnu stejně neodmyslitelně jako časovka na Zelenou horu, kterou již po 25. uspořádala TJ Triatlon Cheb. Tradiční závod přinesl letos i některé novinky. Plánovaný byl souběžný závod s časem na koloběžkách – sice po silnici, ale i tak hodně do kopce. Neplánová změna byla zaviněna přírodou a nutnou přítomností těžké lesní techniky, která tak změnila v některých pasážích docela zásadně strukturu povrchu tratě.

Pavel Csipka, Milada Soukupová. Foto: Barbora Rybová

Závodu se zúčastnilo 42 cyklistů a 6 koloběžkářů. Nejrychlejší koloběžka tak určila traťový rekord, který je 16:42 min. a stanovil ho Ondřej Mertl. Nejrychlejším cyklistou byl Jirka Podhajský z Aše, který se časem 12:38 jako jediný dostal pod 13 minut a přiblížil se traťovému rekordu 12:16. Potěšitelná byla letos účast krásných žen v obou kategoriích. Vyhlášení a zázemí závodu hostil penzion Mašek, závod byl sponzorován městem Cheb a cykloprodejnou SPORTFLORI Václava Floriána, který nejenom pomohl s cenami, ale také vyslal na trať své zástupce.

Pořadatelé děkují všem účastníkům a také Lesům města Chebu za zprůchodnění trati. Příštím závodem Chebského poháru 2018 bude Březovský bike 26. 5. 2018, který uzavře jarní část poháru.

Výsledkyhorská kola, koloběžky
FotografieBarbora Rybová

Časovka na Zelenou horu 2018: zkuste koloběžku

Svátek práce si dělníci silnic i lesů mohou odbýt klasickou časovkou horských kol na Zelenou horu. Přidat se k nim nově mohou i koloběžkáři, protože TJ Triatlon Cheb v rámci časovky uspořádal vložený závod koloběžkářů, kteří na Zelenou horu vyjedou po silnici. Propozice:

Na Zelené hoře dominoval PROFI SPORT Cheb

Lenka Jandová a Pavel Staněk. Foto: Karel Rous

Na svátek práce se 49 cyklistů vydalo pro body do Chebského poháru na Zelenou horu. Až do kategorie junioři šlo zejména o závodníky z oddílu Profi Sport Cheb. Zelenohorskou časovku nejrychleji zvládl junior Karel Tyrpekl s časem 12:29 min. O deset sekund horší čas měl Pavel Kodl (muži). S rovněž těsným odstupem následovali Tomáš Eberl, Jiří Podhajský, Jiří Svoboda. Mezi ženami jasně zvítězila Dana Kopecká před Radkou Slaninovou a Ivetou Duspivovou. Jablko nepadlo daleko od stromu a kadet Filip Slanina zvítězil s výborným časem 13:06 min. (Pokud zde jde o shodu jmen, autor prosí o upozornění). Jak závod hodnotí jeden z pořadatelů Standa Cabal? Cituji: „Podle časů to bylo hodně rychlé – celkem 5 borců pod 13 minut – asi budem muset kontrolovat kola…“. Co dodat – zřejmě hoši nasadili elektrokola.