Dřevěný člověk 2023 se blíží!

Pro letošní jubilejní třicátý ročník oblíbeného závodu Dřevěný člověk volíme podobu AQUATLONU (plavání a běh). Opakuje se situace z let 2018 a 2021. Stavba kruhového objezdu u Podhradu nám zásadně znemožnila absolvování cyklistické části. Bojovali jsme do poslední chvíle o povolení, ale bohužel se řešení nenašlo.

Jelikož se Vás u předchozích aquatlonů sešlo mnoho i bez kol, a atmosféře závodu nic nechybělo, rozhodli jsme se tuto variantu zopakovat.

Prezentace závodníků bude letos v místě startu v loděnici Jachtklubu od 8:30-9:00. Start v 10:00. Plavecká trasa má podobu trojúhelníku s výlezem zpět v loděnici. Probíhá se depem do běžecké části, která zůstává beze změny.

Smyslem „Dřevěňáka“ je každoroční setkání místních amatérských sportovců. Věříme, že se sejdeme i po třicáté a že Vás náš upravený „triatlon“ bez cyklistiky přiláká i letos.

Propozice Dřevěný člověk 2023 (PDF)

— Tým organizátorů


Dřevěný člověk 2021 se blíží!

[Od pořadatelů] Vážení přátelé triatlonu Dřevěný člověk,

po roční pauze pokračujeme v tradici.

28. ročník se z důvodů rozsáhlých silničních úprav uskuteční v sobotu 21. srpna 2021 bez cyklistické části. Dřevěný člověk se jako aquatlon (plavání – běh) uskutečnil již v roce 2018. Jelikož se Vás i bez kol sešlo mnoho a atmosféře závodu nic nechybělo, rozhodli jsme se tuto variantu zopakovat.

Prezentace závodníků bude letos v místě startu v loděnici Jachtklubu od 8:30-9:00. Start v 10:00. Plavecká trasa má podobu trojúhelníku s výlezem zpět v loděnici. Probíhá se depem do běžecké části, která zůstává beze změny.

Smyslem „Dřevěňáka“ je každoroční setkání místních amatérských sportovců. Tuto skoro již 30 let trvající tradici nechceme přerušit a věříme, že Vás náš upravený „triatlon“ bez cyklistiky přiláká i letos.

Tým organizátorů

Propozice závodu (PDF)


Triatlon Dřevěný člověk se v roce 2020 neuskuteční: "Náš oblíbený Dřevěňák se letos z pochopitelných důvodů neuskuteční. Kvůli současné situaci je uzavřeno tradiční místo konání - areál Jachtklubu Cheb. Zároveň bude probíhat rekonstrukce přístupové komunikace. To vše znamená, že máte více času na kvalitní přípravu a v roce 2021 se na Vás znovu budeme těšit!" Zdroj: Lagarde Spedition
8. 5. 2020     0  

Výsledky a fotografie Dřevěný člověk 2018 + KV pohár

Výsledky triatlonových závodů:

Dřevěný člověk 2018: 1. Petr Soukup (vlevo), 2. Jakub Merle. Foto: Lagarde Spedition

Jesenický Dřevěný člověk přilákal přes sto závodníků. Nejrychlejší byl Lukáš Nový

Dřevěný člověk s perfektním počasím a zázemím přilákal 102 závodníků. Celkovým vítězem se stal Lukáš Nový před Josefem Vackem a Pavlem Vojtou. Vítěz kategorie nad 50 let – Pavel Santo – obsadil celkové 6. místo. Kategorii žen do 40 let ovládla Markéta Janatová, kategorii nad 40 let pak Iveta Duspivová.

Výsledky Dřevěný člověk 2016, podrobně zde
Fotografie – Jaroslav Mühlberger

Roman Gogor, Stanislav Cabal - to je radost! Foto: J. Mühlberger
Roman Gogor, Stanislav Cabal – to je radost! Foto: J. Mühlberger

Dřevěňák 2015

Triatlonu Dřevěný člověk 2015 se v jeho 23. ročníku zúčastnilo 133 lidí včetně šesti pacientů, kteří si ten den dali ještě Tepelský triatlon a City Triathlon v Karlových Varech.

Závod vyhrál s náskokem Tomáš Ekl před Lukášem Novým, Jiřím Keslem, Jakubem Kršňákem a Norbertem Szabo. Do desítky se dále umístily krajští „masters“ Jiří Hadrava, Míra Jurič, Pavel Santo (!), Jiří Šilhan a Pavel Vojta. Kategorii 60+ vyhrál Oldřich Dvořák. Mezi ženami vyhrála Markéta Janatová před Nikolou Taitlovou a Marií Váňovou. Ve starší kategorii vyhrála Štěpánka Dančová před Martinou Kabilovou a Ivetou Duspivovou.

Výsledky

Foto: Jaroslav Mühlberger, Karel Tyrpekl

Radost v cíli. Foto: Jaroslav Mühlberger
Radost v cíli. Foto: Jaroslav Mühlberger