Kynžvartský podzim tvrdil muziku Chebského poháru

Podle pravidel Chebského poháru (PDF) to byl právě závod Kynžvartský podzim, jenž měl závodníkům přinést bonifikace 10 bodů. A tak se i stalo. Kdo se tedy nezúčastnil, body navíc nedostane. Počasí bylo krásné a trať si vychutnalo 28 odvážlivců.

Kynžvartský podzim

Chebský pohár

Za týden v neděli se jede předposlední závod Chebského poháru, a to XC na Zelenou horu (propozice v PDF)

Studený Kynžvartský podzim vyhrál Filip Eberl

Těžký závod ve Slavkovském lese byl ztížen ozvěnou studeného podzimu – závodníci si užili teplotu pouhých 11°C. Závodníků bylo na trati 21 vč. jedné ženy (Dana Kopecká). S náskokem vyhrál Filip Eberl, za ním pak Jiří Podhajský a Pepa Černý.

Fotografie: Josef Prášek

Výsledky: Kynžvartský podzim 2017

Ostrý start výstřelem určil zakladatel závodu – Otto Buček. Foto: Josef Prášek
Dana Kopecká. Foto: Josef Prášek

Podzimní akce TRI Cheb

Pavel Kodl na deštivém loňském Kynžvartském podzimu. Foto: Tygr-58

Chebský pohár pokračuje v sobotu 9. září v Kynžvartu a následně v neděli 24. září v Chebu již v režii TRI Cheb na Zelené hoře (propozice). Standa Cabal k Zelené hoře vzkázal: „Tentokrát opět až na vrchol nedojedeme, stejně jsme tam už byli na jaře, ale přesto bude kořenů, kopců a sjezdíků dost a dost.“

Pro milé ratolesti pak oddíl TRI Cheb tradičně uspořádá akci Děti na kole, a to v sobotu 23. září (propozice).

Kynžvartský podzim: na stránku závodu byly přidány materiály k letošnímu ročníku.
25. 8. 2017     0

Kynžvarstký podzim ovládl Pavel Kodl

Kynžvartský podzim letos nabídnul nové místo startu a cíle, vzorné podzimní počasí a bandu nadšených cyklistů, jak se můžete přesvědčit na fotografiích. Do cíle přijel s celkem komfortním půlminutovým náskokem Pavel Kodl, za ním Jiří Podhajský a po dalších 50 sekundách Tomáš Eberl. Bramborovou medaili si odvezl Jan Šíma (masters II), když z velké dálky ukázal záda dalším dvěma závodníků kategorie muži – Míra Brill (5.), Přemek Novák (6.). V masters III suverénně vyhrál Pavel Santo před Jiřím Tomsem a Mírou Špalkem. Jeho manželka Mirka si odvezla pro změnu první místo, když porazila Danu Kopeckou a Lenku Jandovou.

Výsledky Kynžvartský podzim 2015 (XLS)

Fotografie: Josef Prášek, Martin Svojtka

Závod byl odstartován výstřelem z pistole. Foto: Josef Plachý

Kynžvartský podzim již má své propozice (PDF). Start i cíl je na hřišti TJ Sokol EUTIT Lázně Kynžvart (EUTIT aréna - mapa), trať zůstává stejná, pouze dojezd nebude u restaurace, ale závodníci budou pokračovat přes náměstí zpátky na hřiště TJ.
24. 8. 2015     0

Novinky na trati Kynžvartského podzimu 2015

Organizace letošního závodu Kynžvartský podzim dozná několik drobných změn. Protože pan Buček již restauraci neprovozuje a ta je v pronájmu, bude start i cíl závodu na místním hřišti TJ Sokol Eutit.

Oficiální start bude na hřišti, odkud povede motorka peleton závodníků k restauraci U Bučků, kde bude ostrý start. Trať sama zřejmě podstatné změny nezaznamená, pouze dojde opět ke změně cíle, který bude na hřišti. Přesná podoba dojezdu zatím není známa, pouze mohu říci, že se nebude sjíždět k hřbitovu, ale od sjezdu přes kameny se bude pokračovat lesem až nad lázně, odkud se sjede do lázeňského parku. Odtud se nabízí několik variant, jak sjet na hřiště, ale žádné zatím nebyla dána přednost. Musí se vyzkoušet bezpečnost všech variant.

Jakmile bude trasa schválena, zašleme Vám mapu pozměněné tratě.