Projížďka a rozhovor s Petrem Fialou ml. (13. 5. 2024) - podívejte se na video.
22. 5. 2024     0

Petr Fiala vítězí na závodě Sudety Tour 2024

Petr Fiala (Integray L27 Cycling team) vyhrál silniční závod Sudety Tour, jenž se konal dne 18. 5. 2024 v regionu Broumovska a Adršpašska se zajížďkou do polského Radkówa (viz výsledky (PDF)). Petr jel trasu 171 km na s převýšením 2 028 m (viz mapa). Závod byl součástí série RoadCup a Extraligy Masters. Podívejte se na fotoreportáž ze závodu »

Pokud Vás zajímá více o týmu, v němž Petr působí nejen jako závodník, přečtěte si rozhovor s šéfem týmu Michalem Kollertem: „[Naše] správné označení je špičkoví výkonnostní amatéři s profesionálním přístupem. Pořád máme kromě kola práci nebo prostě další činnost, která řeší naše finanční zajištění, abychom na cyklistice nebyli závislí. (…) Zapojuji i další lidi: Petra Fialu, který ukázal mimořádnou kvalitu jako závodník, a má mnohem větší úlohu i mimo sportovní stránku. Vybírá sportovní program, komunikuje se závodníky.“

Na L’Etape dominovali Petr Fiala a Csipkovi

Dita, Pavel a Lucie (+ Tibor)

Závod L’Etape Czech Republic přilákal spoustu fanoušků a do Karlovarského kraje přinesl skvělá umístění. Petr Fiala si dojel pro celkové třetí místo na dlouhé trase! A rodina Csipkova by zřejmě vyhrála rodinný závod, pokud by takový byl vyhlášen:

• FIALA Petr – 3. celkově na traase 142 km
  • CSIPKOVÁ Lucie – 6. místo celkově na trase 102 km
  • STOLARČÍKOVÁ Julie Sandra – 15. místo celkově, 3. v kategorii W3 (102 km)
  • CSIPKOVÁ Dita – 16. místo celkově (102 km)
  • CSIPKA Pavel – 24. celkově (102 km)
  • CSIPKA Tibor – 13. v kategorii M5 (102 km)

Všechny závodníky najdete ve výsledcích (Sportsoft). Pokud by zde měl být připomenut ještě někdo, dejte prosím vědět v komentářích.

Více informací zde:

Petr Fiala v modrém

Topforexu se na Vysočině 2021 dařilo a Karel Tyrpekl celý etapový závod vyhrál

Zpráva z tisku: Karel Tyrpekl z týmu Topforex ATT Investments vyhrál i čtvrtou etapu, a tím i celý etapový závod. Na stupních vítězů jej doplnil týmový kolega Petr Klabouch. Karel Tyrpekl se stal i vítězem bodovací soutěže, Matúš Štoček se stal nejlepším vrchařem a Topforex vyhrál i soutěž týmů!

Petr Fiala pak v první etapě obsadil v hromadném dojezdu třetí místo (více zde).

Karel Tyrpekl. Foto: Facebook Topforex ATT Investments

Více informací:

Článek na webu RoadCycling.cz
Facebook – Topforex – ATT Investments Pro Cycling Team

Úvodní díl GIANT LIGY v Plzni se jel za letního počasí, kdy teploměr na Rapidu ukazoval příjemných 25.0 °C. Po Mistrovství ČR si přijel do Plzně spravit náladu smolař Petr Fiala. A nakonec se mohl radovat ze zaslouženého vítězství. Více zde.
27. 8. 2020     0

Závod Okolo výsypky 2018 vyhrál Petr Fiala

Dnešním závodem v Kraslicích se Giro Chodov přehoupne do druhé poloviny. Mistrovské závody v Lomnici a Staré Chodovské se setkaly s velkým zájmem žáků, mládeže i dospělých. Budiž tak odměněna chválihodná práce pořadatelů z TJ Plamen Chodov. Hlavní závod si mezi sebou rozdělila trojice Petr Fiala (1.), Karel Tyrpekl (2.) a Ladislav Fabišovský (3.). Karel Tyrpekl začal sprint do cíle cca 400 metrů před cílem, avšak se silami nevydržel a Petr Fiala jej na metě cca 200 m předjel a dojel si pro zlato. Ladislav Fabišovský předtím nemilosrdně trhal startovní pole. Hrdinské výkony samozřejmě předváděli i závodníci jiných kategorií.

Výsledky a plán zbytku závodů

Fotografie

Zdroj: TJ Plamen Chodov – web, FB

Petr Fiala: ročně zvládnu i 26 tisíc kilometrů

2016_1_obsah_7

První letošní vydání časopisu 53×11 je nabito zajímavými články. Jedním z nich je „Na švihu… s Petrem Fialou“. Redaktor časopisu, konkrétně bývalý profesionál Martin Hačecký, se vydá za zajímavou osobností cyklistiky, projede se s ní po oblíbených trasách a sepíše reportáž. Petr Fiala ml. po zakončení střední školy opustil Spartu a přestoupil do TJ Favorit Brno, kde závodníky do 23 let trénuje František Trkal. Fikyho cílem je posunout se v cyklistice zase o krok dál, ideálně k nejlepším v ČR. Držme mu palce!

53×11 si můžete koupit v tištěné a elektronické podobě.

fiky

Fiky v rozhovoru samozřejmě zmínil své chebské kořeny v Profi Sportu Cheb a SCM Cheb pod vedením svého otce Pera Fialy. Nezapomněl ani na ostatní cyklisty: „Rád vyrazím s místními hobíky pod vedením Tomáše Viktorina (otce Václava Viktorina, závodníka pražské Sparty), na trase máme několik KOMů, kde se strhne tradiční prestižení.

Silnice na nejvyšší úrovni u nás zahájila sezónu 2015

Petr Fiala
Petr Fiala

První závod v ČR na silnici s vynikající mezinárodní účastí, ale také s účastí člena PROFI SPORTU Cheb závodícího za kontinentální tým AC SPARTA PRAHA Cycling se konal tuto sobotu v Hlohovci u Brna.

Petr Fiala (19 let – ISŠ Cheb), reprezentant ČR v kategorii do 23 let, se na prvním silničním závodě opět prosadil mezi elitou, celkově 6. místo, třetí Čech v celkovém pořadí, třetí v kategorii U23 let celkově, první Čech v kategorii.

Petr trénuje v Chebu, dále absolvoval několik soustředění s týmem SPARTY. Minulý týden se zúčastnil prvního přípravného závodu rakouského poháru. Proto byl tento teprve druhý závod důležitým porovnáním se závodníky, kteří mají za sebou již měsíc závodů a a někteří více než jeden tisíc závodních kilometrů. Petr se držel výborně pozičně vepředu a dokázal být v jedenáctičlenné skupině, která dojela na 104 km dlouhé trati před hlavní skupinou o 1,5 minuty.

9. KOUDELA Tomáš SKC Prostějov CZE 0:00:14.5

Petr si tak řekl o nominaci na první reprezentační závod své kategorie, kdy se česká reprezentace zúčastní nejvyšší soutěže takzvané Ncup 2015 – 17. – 18. 4. ZLM Roompot Tour – poprvé vícedenní závod (3 etapy), větrný závod v Holandsku se letos poprvé jede jako etapový, bude mít tři etapy ve dvou dnech.

Další český reprezentant v našem týmu Miroslav Svatek (18 let, Gymnázium Cheb) se zúčastní prvního juniorského výjezdu druhý víkend v dubnu, také tříetapový závod. Míra po zdravotních problémech s kolenem zatím ještě nezávodí.

Pěkný výsledek zajel také Václav Viktorin, 25. místo U23, po loňském tréninkovém výpadku, zlomené klíční kosti, věříme, že se Vašek bude zase prosazovat na vyšších příčkách.