Na Pohár Peruna ani Březovský bike v r. 2024 nečekejte

Jak jste zaznamenali, Pohár Peruna zatím neoznámil kalendář závodů. Podle všech informací Pohár Peruna nebude pro rok 2024 vyhlášen a dost možná se neuskuteční ani většina závodů – možná jen závod Wembloudovy hrby. Možná tedy uvidíme závodníky ze severozápadu u nás na západě na Karlovarsku a Chebsku.

Další novinkou je, že v roce 2024 nebude pořádán závod Březovský bike.


Březovský bike 2023 provedl cyklisty Slavkovským lesem

Na Březovou přijela 17. 6. za slunného počasí závodit necelá stovka sportovců a sportovkyň. Body se na závodě Březovský bike rozdávaly do Chebského poháru a do Poháru Peruna. Pořadatelé z Team Bike Březová připravili změny prakticky na všech okruzích, přičemž nejdelší 26kilometrový cyklisty provedl krásami Slavkovského lesa včetně dešťové spršky; pr ocelkové vítězství si zde přijel Filip Eberl. Fanoušci u trati mohli žasnout především nad výkony mládežníků, kteří se kopcovitých okruhů nikterak nebáli.

Po závodě se našlo nějaké vybavení – zde jsou ztráty a nálezy.

Výsledky – absolutně (PDF), kategorie (PDF)

Foto: Team Bike Březová, Bike Team Kralupy


Pozvánka na Březovský bike 2023

Závod Březovský bike (17. 6. 2023) již nabízí kompletní informace pro závodníky (viz dále) a ke dni 1. 6. 2023 byl velký okruh pro dospělé vyznačen sprejem.


Pozvánka na Březovský bike 2022

Březovský bike se uskuteční 14. května 2022 a je součástí Poháru Peruna, Chebského poháru a CKK Poháru v MTB. Jak je pro závody na Březové zvykem, trasa bude poměrně kopcovitá a v krásné přírodě. Závod bude takovým mini-maratonem, neboť hlavní okruh Vás zavede na Kostelní Břízu a zpět. Samozřejmostí je občerstvení hned u trati.

Závod se jede jako mistrovství Karlovarského kraje!


Březovský bike 2021: přihlášky pouze online a start s čestným prohlášením

Vážení sportovní přátelé,

úvodem bych chtěl začít dobrou zprávou – krizový štáb města Březová dnes 1. 6. 2021 na svém jednání náš plánovaný závod Březovský bike nezakázal :-). Závod se koná v sobotu 5. června 2021 a zde jsou propozice (PDF).

Všichni účastníci závodu však musí dodržovat pravidla, která vychází z aktuálních proticovidových opatření:

  1. Přihlášení k závodu bude pouze dopředu přes internetové stránky Poháru Peruna. Na místě to již nebude možné!
  2. U prezence:
    • Odevzdat vyplněné čestné prohlášení (PDF) (v místě konání závodu jej budou muset mít i členové doprovodu pro případ kontroly z vyšších míst). Netýká se děti mladších 6 let.
    • Mít přesnou hotovost pro úhradu startovného.
    • Dodržovat rozestupy a mít zakrytá ústa a nos.
  3. Po dojetí jednotlivých kategorií budeme chtít co nejdříve vyhlásit vítěze, aby bylo možno co nejdříve opustit zázemí závodu.
  4. Výjimečně nebude zajištěn bufet :-/

Předem mnohokrát děkujeme za pochopení a věříme, ze i přes všechna omezení si dobře zazávodíte

Za CK TBB Jan Vokáč

Video ze značení tratě


Březovský bike jinak – virtuálně

Pro ty z Vás, kdož používáte aplikaci STRAVA, je připravena výzva v podobě hlavního okruhu Březovského biku. Pro nejlepší bude připravena odměna. Pro účast v tomto virtuálním závodě je nutné objet okruh nejpozději do 20. 10. 2020.

Pro děti bude od 30. 9. 2020 kompletně vyznačen okruh, který bude také možné absolvovat ve virtuálním závodě. Podmínka k účasti je, že mladý závodník okruh objede, nechá si jej změřit či si jej změří sám a svůj vysledek zašle e-mailem na cktbb@seznam.cz se jménem, klubem, a ročníkem narození. Nejlepší opět odměníme.

Upozornění: tato akce není zařazena do žádných pohárů.

Na trase Vás čeká spousta segmentů na Stravě, viz obrázky:

Okruh pro děti:

Okruh pro děti

Březovský bike 2020 Vás protáhne kopci a vesničkami okolo Březové

Team Bike Březová zveřejnil informace k závodu Březovský bike, který se uskuteční 26. září 2020 a je součástí Chebkého poháru, CKK Poháru a Poháru Peruna. Jak je pro závody na Březové zvykem, trasa bude poměrně kopcovitá a v krásné přírodě. Březovští ale přichystali novinku: závod bude takovým mini-maratonem, neboť od kadetek a kadetů se pojede zaváděcí okruh (7 km) a k tomu hlavní okruh (22 km), který Vás zavede do vesniček Novina, Lobzy, Kamenice a Kostelní Bříza. Samozřejmostí je občerstvení hned u trati.