Fotky z Jarních sprintů najdete např. na FB stránce PROFI SPORT Cheb zde.
15. 4. 2018     0

V Chodově začíná závodní sezona

Již po čtvrté v dubnu, letos o Velikonoční neděli, bude v Chodově podnikem Jarní sprinty 2017 (na tratích 150 m, 500m a 1 000 m) odstartována jarní část závodů. Silničáři si určitě nenechají ujít květnové Giro Chodov,  bikeři naopak červnový Chodovský bike v nové lokalitě. V září se pak těšíme na běh Po stopách bikemaratonu, Chodovský bikemaraton a závěrečnou horskou silniční časovku Na Andělskou Horu. Při této příležitosti musíme poděkovat městu Chodov za výraznou podporu sportu v Chodově, bez které by se zmíněné závody nemohly uskutečnit.

Závod Jarní sprinty, zařazený do CKK Poháru v MTB 2017 se opět pojede ve více rozjížďkách a i tentokrát se bude odehrávat ve Dvořákově ulici se zázemím v restauraci u Ederů. Lehce pozměněnou trať budeme vytyčovat v sobotu v podvečer.

Parkování vozidel je možné u Lidlu, který je nedaleko od centra dění.

Velmi se na Vás po roce těšíme, přejeme si pěkné počasí a startovní pole obsazené ve všech kategoriích.

Propozice (PDF)

František Nádvorník, TJ Plamen Chodov, z.s.

Kluzké trati se sprinteři v Chodově nezalekli

Kolo na kolo... Foto: PROFI SPORT Cheb
Kolo na kolo… Foto: PROFI SPORT Cheb

V Chodově máme první závod za sebou a je třeba říci, že při pohledu na sobotní předpověď počasí jsme měli strach z malé účasti závodníků. Naše obavy se nenaplnily a účast byla takřka stejná jako před rokem, kdy bylo krásně. Trochu pozměněné tratě byly mokré a tím velmi těžké a na některých z borců to v rozjížďkách bylo vidět. Celkem slušně byly obsazeny dětské a žákovské kategorie, ve kterých řádili hlavně závodníci z Chebu a Aše, ostrovští a chodovští tentokrát paběrkovali.

Jak se očekávalo, v dospělých kategoriích byla účast slabší, ale známé tváře, jako juniorka Lacinová, Tyrpekl, Kodl, Rybáček, Kopecký, Smolík a v ženách Helena Babelová jeli skvěle, a tak si odnesli medaile za první místa.

Jako dospěláci. Foto: PROFI SPORT Cheb

Tentokrát byla losovačka jenom dětská, ale v krabici bylo tolik věcí, že se dostalo na všechny děti. Závod probíhal v rychlém tempu bez vážnějších pádů a zranění a bylo na co se koukat.

Výsledky (PDF)
Fotografie: PROFI SPORT Cheb

Druhý závod Poháru KvSC – Jarní sprinty v Chodově – se kvapem blíží

Již v sobotu 16. dubna 2016 se uskuteční další závod v Chodově na dvou tratích (0,4 a 1,0 km), na kterých se pojede více rozjížděk. I tentokrát se závod bude odehrávat ve Dvořákově ulici se zázemím v restauraci u Ederů. Parkování vozidel je možné u supermarketu Lidl, který je nedaleko od centra dění.

Pořadatelé závodu, TJ Plamen Chodov, z.s., již netrpělivě sledují přihlašovací formulář a očekávají, že se přihlásí velký počet závodníků (aktuální stav), zvláště by si přáli, aby se přihlásilo hodně dětí.

Trať, kterou jsme trochu pozměnili, budeme vytyčovat v pátek navečer před sobotním závodem.

Velmi se na Vás, nejen závodníky těšíme a přejeme si pěkné počasí.