Sokolovská-24-MTB 2019: vítězí Jirka Vlček a na kilometry Svoboda & Kodl

O víkendu 6. – 8. září 2019 se v areálu Koupaliště Michal v Sokolově uskutečnil 1. ročník Mezinárodního závodu horských kol na 12 a 24 hodin SOKOLOVSKÁ-24-MTB.

Výsledky závodu
FotografiePepíno, další galerie

Páteční odpoledne vyvrcholily přípravy dlouho očekávaného závodu, který region Sokolovska ještě nezažil: ultramaraton horských kol na 12 a 24 hodin.

Prezentace závodníků, postavení závodního zázemí a program závodního víkendu začal vystoupením rockové kapely NEW SHARKS z Karlových Varů, která důstojně zahájila celý program závodu Sokolovská-24-MTB.

Na premiéru byl připraven krásný, členitý okruh o délce 8,5 km s převýšením 148 m, který je situován do blízkého okolí Koupaliště Michal. Náročné výjezdy střídají krásné trailové sjezdy a rychlé šotolinové pasáže, na trati si na své přijde každý bajker.

Náš závod si nenechali ujít takové hvězdy českých i světových ultrazávodů, jako jsou Tomáš KOZÁK, mistr světa 2011 a několikanásobný mistr ČR, a Nikola FLAŠAROVÁ, aktuální mistryně ČR 2019.

Pokračování článku

Pozvánka na 2. Veřejnou generálku trasy S-24

O víkendu 7. a 9. září 2019 se uskuteční Sokolovká 24 MTB, mezinárodní vytrvalostní závod na 12 a 24 hodin. V sobotu 20. července se uskuteční 2. generálka trasy s programem:

• 9:00 – lehká brigáda na trase S-24
  • 12:00 – krušně grilované klobásky, steaky, pivo a expresso…
  • 13:00 – najíždění okruhu S-24, plán 10 kol
  • 21:30 – promítání v letním kině na jezeru Michal

Událost na Facebooku

Okruh S-24:

24hodinovky frčí, Svoboda s Kodlem vítězí

Československý seriál 24 hodin MTB (propozice) má již něco za sebou, letos se jede 9. ročník a zahrnuje závody:

Jezdci oddílu Team Bike Březová Jiří Svoboda (Aš) a Pavel Kodl (Bukovany / Plzeň) se zúčastnili již dvou závodů:

• Náchod, kde dvojice obsadila celkové druhé místo, mimochodem před dvojicí, v níž byla i Irena Klingorová (výsledky). Tento závod byl krutý z hlediska počasí, viz reportáž na webu CK TBB.
  • Slovensko – vítězství v kategorii dvoučlenných týmů, viz reportáž a výsledky.

V Náchodě si ruské počasí vyzkoušela i Dana Kopecká, jež si dojela stejně jako kluci pro stříbrnou medaili. Přečtěte si Dády reportáž na Facebooku: „Rozhodla jsem se, že ještě nechci zemřít ani umrznutím ani držkopádem. Tak jsem šla do chatky do spacáku se zahřát.“ Pokračování zde.

24hodinovku si vyzkoušel i Tomáš Makoň, v Náchodě 22. místo.

Zmínit samozřejmě třeba i tradiční vytrvalce z oddílu Tukani Karlovy Vary, kteří pořádají poslední štaci seriálu v Sokolově, tj. Sokolovkou 24.