V Aši zvítězil bývalý polský reprezentant Wojtek Bystryzcki

Dne 4. září 2022 se i díky slunečnému počasí sešlo celkem 43 závodníků, aby v rámci Ašské časovky zdolali vrch Háj v Aši. Mezi dospělými se objevil a zvítězil s časem 17:09 i přes spadlý řetěz bývalý polský reprezentant Wojtek Bystryzcki. Traťový rekord Jana Beránka 16:57 z roku 2017 ale zůstal neohrožen. Na dětských tratích zvítězili Karolína Burešová a Šimon Schmied.

Výsledky (PDF)
Foto

Ašská časovka 2019 v krásném počasí

O víkendu se uskutečnila horská silniční Ašská časovka. Pěkné počasí přilákalo více závodníků. Dospěláckou trať absolvovalo 13 aerodynamických jezdců, nejlépe se s tratí popral Martin Kraus v čase 18:11 min. Rekord trati stále drží Jan Beránek 16:57 min.

Pak nastoupili děti na trať cyklosprintu. Celkem 28 si jich přišlo užít krásnou trať k nejhezčí rozhledně v republice, každý dostal diplom a sladkou odměnu.

Fotografie
Výsledky Ašská časovka 2019

Ašská časovka již v sobotu 31. 8. 2019

Pozor, Ašská časovka se uskuteční již v sobotu 31. 8. 2019 (původní termín byl 1. září v neděli).

Součástí akce je i Dětský cyklosprint na trasách 350 m a 850 m. Hromadný start po kategoriích po dojetí a vyhodnocení Ašské časovky – v případě
naplnění kapacity bude startů více. Prezentace: 11:00 Sportovní areál pod vrchem Háj, start: 11:30 hod.

Propozice (PDF)

Zmoklá Ašská časovka 2018

Ašská časovka se jela za deštivého počasí, přesto dorazilo 8 odvážlivců, kteří změřili síly s výjezdem na vrch Háj. Zvítězil Tomáš Soukup, který si zlepšil svůj osobní rekord o 24 sekund. Loňský rekord trati Jana Beránka zůstal neohrožen.

Dětí se sešlo 23, všechny vyjely až na vrchol a dostaly sladkou odměnu.

Výsledky Ašská časovka 2018

Stateční účastníci Ašské časovky

Silniční Ašská časovka (24. září) má své propozice (PDF). Součástí je i Dětský cyklosprint na tratích 350 m a 860 m.
3. 9. 2017     0

Výsledky Ašské časovky 2015

Rekord Tomáše Viktorína z loňského ročníku Ašské časovky zůstal nepřekonán. Účast byla letos nižší, ale výkony byly neméně kvalitní. Letos na vrch Háj navíc vyjely i děti v novém závodě – Ašský cyklosprint. Každý účastník dostal diplom a sladkou odměnu. Počasí bylo výtečné.

Výsledky Ašská časovka 2015

Fotografie: Libor Němec, Pavel Vojta

Dospělí účastníci. Foto: Libor Němec

Ašská časovka 2015 s dětským cyklosprintem

Tomáš Viktorin

V neděli 13. září se kromě Chodovského bikemaratonu uskuteční také silniční Ašská časovka. Vloni zdařile proběhl testovací nultý ročník. Odvážlivci změřili síly s náročnou tratí i soupeři. Letos proběhne 1. ročník na stejné trati. Můžete si porovnat výsledky z loňska a zkusit překonat traťový rekord Tomáše Viktorina.

Pořadatel Pavel Vojta dodává: „Nově jsme připravili i dětský cyklosprint, který se uskuteční po vyhlášení časovky. Jde o závod pro děti na trati 350 m pod vrchem Háj.

Propozice

Traťový rekord Ašské časovky stanovil Tomáš Viktorin

V neděli 14. 9. se konal nultý ročník Ašské časovky. Do mlhy a vlhka se v chladném počasí vydalo celkem 19 borců (včetně 15-ti leté borkyně Anežky Novákové). V první části trati v údolí Ašského potoka (7,3 km) si všichni vyzkoušeli rychlost a aerodynamiku a závěrečné 9 % stoupání (1,1 km) se změnilo v boj o přežití. Zvítězil Tomáš Viktorin a stanovil traťový rekord na 17:28.