Při spolku Cyklistika Karlovarského kraje, z.s., byla zřízena organizační jednotka „Sportovní centrum mládeže Karlovarského kraje – cyklistika“ (SCM KK). Mezi její cíle patří, nikoliv překvapivě, rozvoje mládežnické cyklistiky v Karlovarském kraji v oblasti výkonnostního sportu.
Koncepce SCM KK uvádí podrobnější informace, například: „Hlavním úkolem SCM je vytvoření tréninkových a materiálních podmínek srovnatelných se závodníky soustředěnými ve sportovních centrech, zřízených v dalších krajích ČR, koncepční příprava a rozvoj talentovaných mladých cyklistů v Karlovarském kraji a zlepšení jejích podmínek pro trénink a sportovní přípravu včetně metodické a materiální podpory tak, aby mladí nadějní cyklisté nemuseli pro svůj další sportovní růst opouštět náš kraj, jako je tomu v současné době, a hledat podporu v jiných SCM.“
O zamýšlené činnosti SCM KK se dočtete v jeho koncepci (PDF).
Dodejme historický kontext – před lety poměrně úspěšně fungovalo SCM v Chebu (Petr Fiala), avšak činnost ukončilo z důvodů změn v přístupu Českého svazu cyklistiky (popř. mě opravte).
První letošní vydání časopisu 53×11 je nabito zajímavými články. Jedním z nich je „Na švihu… s Petrem Fialou“. Redaktor časopisu, konkrétně bývalý profesionál Martin Hačecký, se vydá za zajímavou osobností cyklistiky, projede se s ní po oblíbených trasách a sepíše reportáž. Petr Fiala ml. po zakončení střední školy opustil Spartu a přestoupil do TJ Favorit Brno, kde závodníky do 23 let trénuje František Trkal. Fikyho cílem je posunout se v cyklistice zase o krok dál, ideálně k nejlepším v ČR. Držme mu palce!
Fiky v rozhovoru samozřejmě zmínil své chebské kořeny v Profi Sportu Cheb a SCM Cheb pod vedením svého otce Pera Fialy. Nezapomněl ani na ostatní cyklisty: „Rád vyrazím s místními hobíky pod vedením Tomáše Viktorina (otce Václava Viktorina, závodníka pražské Sparty), na trase máme několik KOMů, kde se strhne tradiční prestižení.“
V sobotu 14. listopadu se v Motole konaly dráhové mládežnické závody Českého poháru. Za Profisport Cheb byli vybráni Dominik, Honza a Samuel (viz Facebook). Fotograf Roman Knedlík na dráhu zavítal a své dojmy sdělil stručně: „Kdo neviděl dráhovou cyklistiku na vlastní oči, najděte si čas a zajděte se podívat. Protilehlé strany dráhy jsou ve sklonu více jak 45° které nemáte šanci vyjít, natož kroužit na kole dokola.“
Na vlně úspěchů, pod vedením trenérů závodního týmu Petra Fialy a Aleše Nováka, se stále drží mladí cyklisté. Tentokrát z dráhového mistrovství České republiky přivezli dokonce šest medailí. Zde fotografie.
Dominik Fiala v kategorii žáků zlato z týmové stihačky na tři kilometry, stříbro na 500 m s pevným startem, dvakrát bronz ve sprintu jednotlivců a ze sprintu družstev. Dvě bramborové medaile měl z bodovačky a keirinu (jízda za motorkou). Dominik se stal nejúspěšnějším členem západočeské výpravy.
Další dvě medaile vybojovali naši bikeři. Kadetka Anežka Nováková ukázala, že patří mezi nejlepší bikerky ve sprintu na horském kole, na dráze si dojela v mistrovském závodě na 500 m s pevným startem pro druhé místo.
Kadet David Zadák vybojoval bronzovou medaili ve stihačce jednotlivců na 2 km, když nestačil jen na dráhaře specialisty, kteří dokázali pokořit český rekord. Tak silná konkurence se letos v kadetech sešla.
Pro oddíl PROFI SPORT Cheb, který trénuje na veřejných pozemních komunikacích a lesích v okolí Chebu, jinak musí dojíždět do vzdálených sportovišť, je to významný úspěch, zařadit se mezi nejúspěšnější oddíly republiky v cyklistice. Jak uvádí šéftrenér chebské cyklistiky Petr Fiala: „Máme dostatek zájemců o náš sport, vychováváme si kvalitní trenéry, ale bohužel proti většině sportů v Chebu nemáme to nejdůležitější – vhodné sportoviště pro naši talentovanou mládež. Máme dva roky příslib od vedení města na vybudování velodromu, který se dá postavit do pěti milionů, přesto se výhledově ze strany vedení města nic nechystá. Proto budeme žádat město o vybudování cyklistické dráhy cca 660 m ve Dvořákových sadech na Zlatém vrchu v Chebu.“
Trenér Aleš Novák doplňuje: „Děkujeme vedení města Chebu a Karlovarského kraje za finanční pomoc, ale bez sportovišť se žádný tým nemá možnost kvalitně rozvíjet. Cyklistika patří k nejnáročnějším sportům vůbec. Problém je, že pro trénink v našich podmínkách musíme využívat veřejné komunikace, a to oddíl mládeže vystavuje řadě nebezpečí plynoucích z hustoty silničního provozu. Řešení přitom existuje.“
Mistrovství České republiky XCE (horská kola sprint) a XCO (horská kola hromadný závod) se v roce 2015 konalo v Kutné Hoře. Horská kola jsou sport s velkou porcí dřiny, úspěchů a někdy zklamání. V kategoriích mládeže je pro závodníky našeho kraje stále úspěch v chlapcích do 20. místa a u děvčat do 10. místa. Přesto v letošním roce máme v kategoriích kadeti a kadetky vždy šanci na umístění znamenající medaili.
Vrchol letošní bikové sezóny se uskutečnil na fyzicky i technicky náročné trati v centru Kutné Hory. Naši závodníci ze sebe vydali všechno a byly z toho super výsledky! Pětkrát na stupních vítězů.
Nejprve v kadetkách, ve sprintu se „poprala“ o bronzovou medaili Anežka Nováková. V rozjížďkách byla nejrychlejší, včetně vyšší kategorie juniorek. Ve finále jí do zadního kola narazila soupeřka, což Anežka tentokrát úplně neustála a přišla o lepší umístění. Bronzová medaile se ovšem počítá a je z toho také první místo v celkovém hodnocení Českého poháru XCE.
Totéž se ve sprintu nepovedlo u Davida Zadáka, kategorie kadeti do 16 let, který byl tentokrát v rozjížďkách až „druhý“. Ve finále se cítil na jednu z medailí. Bohužel po horším startu byl velice nešetrně blokován soupeři a veze si „brambory“. Celkově ovšem jako Anežka první místo v republikovém poháru.
V těžkém nedělním hromadném závodě cross country, kdy bylo v K. Hoře jak v prádelně, vybojoval David vynikající stříbro. Opět byl ve dvojici bojující o nejcennější kov. Potvrdil tak celkové první místo v Českém poháru. Anežka tentokrát neměla svůj den, když jí právě takovéto počasí nesvědčí a dojela devátá. Přidáme-li ještě moc pěkné 11. místo Karla Tyrpekla také v kadetech, 15. místo Přemysla Nováka do 23 let, kde většina ostatních sportů již závodníky nemá, může být chebská cyklistika s výkony naprosto spokojená.
Ještě cennější než medaile z MČR jsou umístění v celkovém hodnocení Českého poháru:
eliminátor a XCO David double 1. místo, Anežka 1. místo v eliminátoru a 5. místo v XCO a dále 9. a 11. místo Káji, který se zapojil do poháru až v druhé polovině sezóny, ukazují na vyrovnanost a dobrou přípravu našich závodníků.
Celkem DEVĚT medailí z letošních MČR v cyklistice pro svěřence trenérů PROFI SPORTU Cheb. ¨
Tréninky pro nové zájemce cyklistiky budou od září v úterý a ve čtvrtek od 17 hodin a nově bude také pracovat samostatný oddíl cykloturistiky pro zájemce, kteří nemají chuť závodit, ten bude mít první schůzku 1. října 2015 u prodejny PROFI SPORT ul. K Nemocnici 10 Cheb. Facebook PROFI SPORT Cheb.
Ve středu 15. 7. 2015 vybojoval kadet David Zadák bronzovou medaili na Mistrovství ČR na dráze v Praze ve stíhačce na 2 km. V sobotu a neděli za veder dosahujících 40 st. C pak jel mistrovský závod ČP MTB v Kutné Hoře.
Říká se, že mezi trenéry a cyklistickou veřejností jsou celková vítězství v poháru hodnocena výše než jeden mistrovský závod, který zrovna nemusí vyjít (může zradit technika, špatný start v eliminátoru, zapracuje vedro a jiné a jiné). David postoupil v XCE – eliminároru opět do finále. Absolutně špatný start znamenal 4. finílové umístění. I to však bohatě stačilo, aby se stal David vítězem ČP MTB XCE 2015.
V neděli zajel David výborně závod s hromadným startem XCO, avšak na skvělého Holce ten den zkrátka neměl, i když ho před týdnem v Brně suverénně porazil. V mistrovském závodě získal tudíž David stříbro, ale stal se s obrovským náskokem vítězem ČP MTB XCO 2015.
Dne 31. prosince 2013 nabyla účinnosti Vyhláška Ministerstva zdravotnictví č. 391 o zdravotní způsobilosti k tělesné výchově a sportu. V přiloženém znění Vyhlášky (PDF) jsou vyznačeny důležité odstavce.
Shrnutí nejdůležitějších bodů:
výkonnostním sportovcem je osoba, která pravidelně organizovaně vykonává výkonnostní sport a zúčastňuje se sportovních soutěží;
vyhláška stanoví rozsah a obsah vstupní, pravidelné a mimořádné lékařské prohlídky:
vstupní prohlídku absolvuje sportovec při zaregistrování ve sportovní organizaci,
pravidelnou prohlídku absolvuje sportovec každý rok,
mimořádné prohlídce se sportovec podrobí v případě změny zdravotního stavu, případně vážnější zdravotní komplikace;
vrcholovým sportovcem je osoba, která vykonává vrcholový sport na úrovni sportovní reprezentace, nebo sportovec, který se k reprezentaci připravuje jako člen sportovního centra mládeže nebo obdobného zařízení pro přípravu sportovců
Karlovarský svaz cyklistiky upozorňuje sportovce a rodiče mladých sportovců, že při sportovních lékařských prohlídkách musí vyžadovat prohlídku v rozsahu stanoveném příslušnými paragrafy a odstavci Vyhlášky č. 391 o zdravotní způsobilosti k tělesné výchově a sportu, viz přiložená žádost.
Přílohy:
Vyhláška č. 391 o zdravotní způsobilosti k tělesné výchově a sportu (PDF)
Český svaz cyklistiky zařadil do reprezentačního výběru České republiky pro rok 2015 čtyři mladé jezdce z Karlovarského kraje, a to: David Zadák (kadet, MTB), Martin Čechman (junior, dráha), Míra Svatek (junior, silnice), Petr Fiala (do 23 let, silnice).
Na Letní olympiádu dětí a mládeže 2015 je pro Karlovarský kraj vyhrazeno několik startovních míst v cyklistice i triatlonu. Do reprezentačního výběru Karlovarského kraje hledáme:
Cyklistika (propozice)
2 chlapci, 2 dívky, ročníky 2001 a 2002
Zájemci o nominaci se mohou přihlásit na tel. 777 110 514 – Petr Fiala. Zejména v triatlonu nemáme děvčata téměř žádná. Pomůžeme s tréninkovou přípravou a oblečení na závody.
Mistrovství ČR mládeže na velodromu se letos konalo od 14. do 18. 7. 2014 v Plzni. Závodníci Cykloteamu Ostrov Martin Čechman, Jiří Luxík a Aneta Klauková přivezli celkem 13 cenných kovů!
Již první den 14. 8. vyhráli naši závodníci Jiří Luxík (kat. žáci 13-14 let) a Martin Čechman (kategorie kadet 15-16 let) v olympijské disciplíně – sprintu. Zatímco od Martina se titul očekával, Jirka měl již tuto roli těžší a především jeho bitva ve finále proti závodníkovi Dukly Brno byla strhující! První finálovou jízdu vybojoval skvělým taktickým manévrem, když vyprovokoval soupeře ke dlouhému finiši a ten byl tak nedočkavý, že šel přes našeho závodníka již 250 m před cílem, což se mu nevyplatilo, protože bojovník Jirka se nechal „nasát“ a na cílové čáře soka udolal! Ve druhé jízdě však zaváhal a podlehl. Musela se tedy jet ještě třetí, rozhodující finálová jízda. V ní potom Jirka soupeře oslabil čtyřmi za sebou opakovanými nástupy a i když byl opět velmi těsný cílový dojezd, uhájil první pozici! Martin v této disciplíně neprohrál již 3 roky a roli favorita potvrdil i letos. Na podzim přestupuje do sprinterského týmu Dukla Brno, kde pod odborným dohledem bude mít výrazně lepší podmínky k výkonnostnímu růstu.
Druhý den oba naši zástupci shodně vyhráli 500 m pevný start a také v týmovém olympijském sprintu pomohli kluci týmům Plzně (žáci) a Favoritu Brno (kadeti) ke stříbrným medailím!
Ve středu se jela disciplína stíhací závod jednotlivců a i zde vydřel Jirka opět těsné vítězství. Aneta Klauková, vracející se po zdravotních potížích skvělým výkonem dosáhla ve své oblíbené disciplíně na bronzovou medaili! V odpoledním až večerním programu si pro zlatou medaili ve scratchi (hladký závod) došpurtoval Martin, když ujetého závodníka, který měl ještě 400 m před cílem náskok 100 m, „přeletěl“ až na cílové čáře. Jirka si v této disciplíně vybojoval do sbírky dosud chybějící bronzovou medaili.
Ve čtvrtek byl na programu bodovací závod. Zde rozhoduje již kolektivní pojetí. Týmy mající ve startovním poli početnější zastoupení rozehrávají hru, na kterou jednotlivci ve vyrovnané konkurenci nemohou stačit. Osamocený jezdec nemá šanci neustále hlídat a dojíždět nástupy soupeřů, kteří se na vás „vystřídají“. I přesto se Martin dokázal prosadit na stupně vítězů, tentokrát to stačilo na bronz.
V pátek závodil již pouze Martin, a to v týmu Dukly Praha ve stíhacím závodě družstev, a byl jejich hnacím motorem. V boji o třetí místo porazili Favorit Brno a jejich čas byl nakonec rychlejší než stříbrný tým SKP Prostějov.
Bilance našich závodníků je obdivuhodná: Martin ze sedmi mistrovských disciplín získal 4x titul Mistra ČR, 1x stříbro a 2x bronz, Jirka Luxík 3x titul Mistr ČR, 1x stříbro a 1x bronz. Ani si netroufám pomyslet, kdyby Aneta Klauková neměla v průběhu sezony zdravotní komplikace, kam jsme se ještě mohli dostat. I tak dokázala vybojovat 1x bronz. Tyto výsledky jsou dosaženy díky pracovitosti, houževnatosti ale i trpělivosti a celé řadě dalších vlastností závodníků. Bez podpory rodiny, trenérů a sponzorů by však toto nikdy nebylo možné dosáhnout! Proto bych rád poděkoval nejen závodníkům Cykloteamu Ostrov, ale i jejich rodičům, trenérům, masérům, fyzioterapeutům a sponzorům, kteří mají zásadní podíl na těchto úspěších!
Pohár se skládá z 13 závodů, z nichž 8 je započítáváno do celkového pořadí závodníka. Novinku je kombinace horských (MTB) a silničních závodů: 8 závodů je na horských kolech, 5 na silničních kolech. I vyhranění milovníci silniční cyklistiky se tedy mohou snažit o celkové umístění v poháru a, pokud se „kousnou“ a absolvují některý MTB závod, jejich šance se zvýší. Pokud na silnici nezávodíte, pořád máte šanci využít 8 horských závodů.
Další novinkou je zapojení seriálu XC Bahno, a to konkrétně epizody Tři kříže. „Konečně,“ dere se na jazyk. Sice to není pohárové a vymazlené Letní kino, ale i Tři kříže se vryjí do paměti.
Gymnázium Cheb by mělo do nového školního roku 2014-2015 otevřít Sportovní třídu pro žáky, kteří ukončí 9. třídu na ZŠ. Jde o všeobecné zaměření a rozšířený počet hodin TV – 6 hodin.
Proto doporučujeme jak pro cyklistiku, tak atletiku, míčové hry – fotbal, hokej, florbal, tenis a další sporty.
Škola bude mít zájem na účasti těchto žáků na sportovní reprezentaci školy a podpoře specializace každého studenta na sport, který provozuje. Předpokládají se také podmínky pro nutnou regeneraci sportovců. Spolupráce s celou řadou vynikajících trenérů, které v Chebu v současné době jsou v několika sportech, umožní všem sportovní růst.
K dispozici budou sportoviště, která se v Chebu vybudovala a budují. Pro mimo chebské je zajištěno ubytování v blízkosti školy.
Vybavení školy bdue přístupné studentům i v době mimo vyučování
Bohužel stále jen slyšíme, že radnici města zajímá jen hřiště pro 2. ZŠ Cheb.
My všichni dospělí ve vedení TJ Olympionik Cheb máme zodpovědnost za naši mládež, musíme respektovat zájmy našich členů, kteří si zvolili sport cyklistiku, atletiku, triatlon nebo florbal jako svoji volnočasovou aktivitu a chtějí mít pro tuto činnost také odpovídající podmínky.
Právo je na naší straně. Nikdo neví a nechápe, kdo takto z vedení města rozhoduje. Řadu našich připomínek neprojednával sportovní výbor, rada ani zastupitelstvo. TJ Olympionik nebyla ani účastníkem stavebního řízení, jako majitel pozemku. Vypadá to na zneužívání pravomoci některých úředníků města a politiků. Jak je zde vidět žádný kontrolní mechanizmus ve vedení města není. Stále se ukazuje, že o podmínkách pro mládež se jen mluví, ale „skutek utek“.
Chtěli bychom, jako má kultura Lidovou školu umění pro mládež, mít pro mladé sportovce Sportovní akademii mládeže. To ovšem bez podmínek pro celoroční činnost nejde. Také proto bojujeme za odpovídající sportoviště a máme snahu prosadit Sportovní halu mládeže. Jde nám o všechny sporty, které mohou v Chebu mít podmínky na vrcholové úrovni. Potom máme šanci zapojit do sportu maximální počet dětí a mládeže.
Otevřený dopis
Dobrý den pane starosto,
byla zahájena stavba rekonstrukce areálu TJ OLYMPIONIK Cheb a 2. ZŠ Cheb. První schůzka se uskutečnila 20. 1. 2014 s panem Kaškou firma Vysspa Plzeň a za město Cheb pan Illinger, který 21. 1. 2014 zaslal na základě našeho požadavku vedení TJ Olympionik Cheb materiály ke stavbě. Na tomto prvním jednání jsem připomněl naše požadavky.
Za majitele pozemku areálu TJ OLYMPIONIK Cheb nebyl nikdo pozván ke stavebnímu řízení.
Další kontrolní schůzka se konala v úterý 11. 2. 2014, kde mi pan Šturc sdělil, že požadavky vedení TJ Olympionik Cheb nebudou akceptovány. Bude provedena jen změna v klopení zatáček pro inline a změna je v realizaci oplocení areálu.
Zajímalo by nás, kdo o tom rozhodl za vedení města neakceptovat naše požadavky, připomínky – rada, zastupitelstvo, sportovní výbor nebo některý ze sportovních odborníků?
V příloze předkládáme další otevřený dopis, včetně připomenutí závěru z posledního společného jednání téměř před rokem 27. 2. 2013, a naše připomínky ke stavebnímu řízení z 18. 8. 2013, kdy jsme se o realizaci stavby dozvěděli náhodou z Radničních listů. Všechna fakta ukazuji na snahu znemožnit nám práci s mládeží, zejména úspěšného oddílu cyklistiky. Protože předložený projekt se týká jen sportoviště pro žáky 2. ZŠ Cheb. Nemáme žádný písemný příslib výstavby velodromu a ten není ani v projektu současného sportoviště viz zápis z posledního jednání 27. 2. 2013.
Školních hřišť máme v Chebu celou řadu, kromě 1. ZŠ Cheb jsou pro sportovní oddíly minimálně použitelné pro organizování pravidelných volnočasových aktivit. Naše připomínka potřeby sportoviště pro ISŠ Cheb, která by uvítala zejména Sportovní halu mládeže, také není akceptována.
Je chvályhodné, že projekt byl zařazen mezi dotační z EU ROP. Bohužel nikdo z našich členů nechápe, proč není projekt zpracován pro potřeby našich oddílů mládeže, široké sportovní veřejnosti, a nejsou akceptovány naše požadavky. Česká republika není schopna čerpat dostatečně nabízené dotace z EU. Naše vedení TJ Olympionik Cheb předložilo v letech 2009 a 2010 radě města, sportovnímu výboru prezentaci k projektu SHM, který by byl ideální možností nejen prezentace města a kraje, ale zejména by toto sportoviště přispělo k tělesné zdatnosti naší mládeže, což je cca 3-5 tisíc dětí a mládeže, kteří by se mohly plnohodnotně zapojit do kvalitních projektů volnočasových aktivit. Zejména by SHM, v centru města, by byla přínosem pro řadu školských zařízení MŠ, ZŠ, SŠ i VŠ.
Nevíme, kdo přišel s tím, že by se tam projekt SHM nevešel, když náš projektant zpracoval studii do katastrální mapy v měřítku, a také paní Fišerová, současná projektantka areálu, také zpracovala variantu s kompletem sportovišť jako SHM.
Zajímalo by nás, kdo o tom rozhodl a proč nebyla TJ OLYMPIONIK Cheb (majitel pozemku) pozvána ke stavebnímu řízení.
Věříme, že vedení města pochopí důležitost výstavby sportoviště, které bude plnohodnotně sloužit žákům 2. ZŠ Cheb, dalším školským zařízením, oddílům mládeže, sportovcům, nejen v našem městě, možná okrese.
Upozorňujeme na porušení vzájemných dohod mezi TJ a MěÚ, požadujeme sdělení, kdo rozhodl neakceptovat naše požadavky, a žádáme o projednání našich základních připomínek v zastupitelstvu MěÚ – úprava projektu dle našich požadavků a potřeb.
Mládež z SCM Cheb absolvovala soustředění na dráze v pražském Motole. Základem bylo najetí objemových kilometrů – celkem 10 tréninkových hodin, kdy junioři a muži (Petr a Martin letos AC Sparta Praha) kolem 300 km, k tomu posilování a florbal. Denní tréninkový plán je ke zhlédnutí zde. Zpestřením byly proložené závody v sobotu odpoledne hlavně ukázka pro nováčky – scratch a vylučovačka, nemohla chybět atrakce v podobě jízdě na mantinelu. Další plánované soustředění se bude konat v průběhu jarních prázdnin na konci února.
Soustředění se zúčastnilo 28 cyklistů a 5 trenérů:
Ve dnech 21.a 22. 12. 2013 proběhlo mistrovství České republiky na dráze na pražském velodromu v Motole.
Byl to závod typu omnium. Omnium je název pro víceboj v dráhové cyklistice. Omnium mělo vždy zvláštní prestiž, protože vyžaduje vyrovnanost výkonů v různých oborech. V r. 2007 se vrátilo do programu mistrovství světa v dráhové cyklistice a od r. 2012 je součástí olympijských her. Název disciplíny pochází z latinského omnium, česky všechno.
Mládežníky čekaly tyto závody: 200 m letmo, bodovací závod, vylučovací závod (sobota), stihačka (1 až 3 km podle kategorie), scratch (hladký závod) a 1 km pevný start (500 m žactvo a kadeti).
Jirka Čechman na stránce SCM napsal:
Naše vystoupení bylo opět korunoáno medailovými posty. V kadetech si po zásluze pro letos již 5. titul mistra ČR došpurtoval Martin Čechman (jeho umístění byla 1., 2., 1., 4., 1., 1.). Za zmínku stojí i časy na 200 m 11,51 s a na 500 m p. s. 32,42s!
Dalším medailistou byl Jiří Luxík, který o svou první medaili na MČR musel bojovat jako lev! Což dokumentoval ve druhém dni, kdy do toho šel sám proti všem a čas na 500 m 36,986 s to jenom podtrhl, byl opravdu skvělý! Jirka vybojoval bronzovou medaili!
Mezi ženami a juniorkami (sloučené kategorie) nakonec Aneta v boji o čtvrté místo prohrála o 5 setin sekundy. V juniorkách by vybojovala 3. místo!
Žačky Anežka Nováková skončila celkově také pátá a Karolína Poláková osmá.
Další dva žáci Dominik Fiala a Marek Liška se na tomto šampionátu teprve otrkávali a brali zkušenosti do budoucna.
Oběma medailistům z Cykloteamu Ostrov blahopřejeme.
Petr Fiala doplnil:
Vynikající výkony ostrovských závodníků.
Martin je prostě téměř neporazitelný. Talent jaký karlovarská cyklistika zatím neměla.
Jirka udělal další kus práce na výkonech a byla z toho zasloužená medaile.
Asi nejvíce překvapila Aneta, která, jak bylo vidět, zapracovala v tréninku a pokud bude pokračovat takto dál, má šanci na zařazení do dráhové reprezentace.
Anežka bohužel neprodala to, na co má, chyběla jí větší bojovnost. Věřím, že v létě to již bude sada medailí. Karolína zatím bojuje se zdravím, ale je tam vidět velký talent a její chvíle teprve přijde.
Byly to krásné závody a pořádné nervy. Na letních mistrácích mají naši mládežníci šanci na další řadu medailí.