Výsledky Lumpova memoriálu 2022

28. ročník běhu po stopách psa Lumpa se konal v neděli 8. května 2022. Počasí bylo výtečné, dorazilo 46 účastníků. Navíc byl závod pro mini běžce. Všichni v cíli dostali sladkou odměnu a zavzpomínali na legendárního běžeckého psa Lumpa. Vítězství obhájil Tomáš Soukup a v ženách Klára Vaňková. Na dětské trati porazil i starší borce mladší žák Jáchym Kozubek.

Výsledky (PDF)


Dne 8. 5. 2022 se uskuteční 28. ročník Lumpova memoriálu. po 2 letech virtuálního závodění si zase stoupneme na start všichni společně. Rekord Davida Doskočila zůstal nepřekonán, a finanční odměna tedy stále čeká! Zde jsou propozice (PDF).
3. 5. 2022     0  
Lumpův memoriál 2021 (9. 5. 2021): Počasí bylo parádní a i díky tomu si trať obkroužilo 22 dětí a 32 dospělých. Vítězem se stal Tomáš Soukup a mezi dětmi Lenka Sauerová.
2. 6. 2021     0  

27. ročník Lumpova memoriálu (2021)

Za pěkného počasí se uskutečnil 27. ročník Lumpova memoriálu. Stejně jako vloni se konal den před koncem přísných omezení a proběhl tedy virtuálně, pomocí aplikace Strava.

Počasí bylo parádní a i díky tomu si trať obkroužilo 22 dětí a 32 dospělých. Vítězem se stal Tomáš Soukup a mezi dětmi Lenka Sauerová.

Velmi kvalitní čas zaběhla Klára Vaňková – dosáhla historicky druhého nejlepšího ženského času. Při osmé účasti si osobní rekord vylepšila více než o dvě minuty a nechala za sebou mnoho zkušených mužů.

Výsledky (PDF)
Fotografie

Foto: p. Vojta


Jaký byl Lumpův memoriál 2020

Letos jsme kvůli současným omezením uspořádali 26. ročník Lumpova memoriálu jinak než obvykle. Nebyl hromadný start, ale individuální. Využili jsme ke srovnání časů aplikace Strava.

Výsledek předčil očekávání, bylo více účastníků než v loňském roce a čas vítěze Filipa Štechera 21:25 je druhý nejlepší v historii závodu. Běžel průměrem 3:39 na náročné trati (122 výškových metrů na 6 km).

Nejmenší děti startovaly po skupinkách a dospělí individuálně s aplikací Strava – velké díky trenérkám za pomoc s organizací startů a zpracování výsledků.

Díky všem za překonání technických záludností online registrace – mnozí se učili se pracovat s novou aplikací jen proto aby se mohli zúčastnit tradičního závodu.

Výsledky (PDF)


26. ročník Lumpova memoriálu se uskuteční 10. května 2020

Letošní ročník Lumpova memoriálu bude výjimečný. Abychom si mohli zazávodit, dostát Lumpova odkazu a přitom dodržet veškerá vládní nařízení, bude start individuální a srovnání časů bude pomocí mobilní aplikace Strava. Co letos nebude: startovné, hromadný start, hromadné vyhlášení a předání cen. Co letos bude: zajímavý formát akce! Veškeré informace jsou v propozicích (PDF).

Děti (ročník 2008 a mladší) běží 3,3 km. Dospělí (ročník 2007 a starší) běží 5,9 km.

Vzhledem k současným omezením ohledně koronaviru každý poběží sám v čase, který si předem vybere a zapíše do startovní listiny, která je dostupná zde. V případě dotazů kontaktujte Pavla Vojtu (viz propozice).

Trať dospělí
Trať děti

Trať bude označena oranžovými šipkami na zemi (sprej).


Výsledky 25. ročníku Lumpova memoriálu

Dnes se poprvé ve 25ti leté historii běželo po čerstvě napadlém sněhu – i když ho bylo jen tak na okrasu. Již podruhé zvítězil dorostenec Filip Štecher, letos čase o 28 sekund pomalejším než před dvěma roky. Většina běžců si zaběhla horší čas než v minulých letech – nejspíš kvůli chladnému počasí (zataženo, nesouvislá sněhová pokrývka, 2 °C). Počasí trochu ovlivnilo i účast a tentokrát dorazilo celkem 54 běžců.

Fotografie: Pavel Vojta, p. Farkaš

Výsledky – Lumpův memoriál 2019


Běh po stopách legendárního psa Lumpa s názvem Lumpův memoriál se v Aši uskuteční 5. května - propozice (PDF). Prémie 1 000 Kč za překonání traťového rekordu čeká!
22. 4. 2019     0  

Výsledky Lumpova memoriálu 2018

Tomáš Soukup, Pavel Vojta

Lumpův memoriál je pojmenován po psu Lumpovi, který velmi rád běhal po ašských lesích, bohužel ale jednoho dne vběhnul do vlaku a již ho nikdo neviděl. Na jeho nejoblíbenější trať se letos běžci vydali již po 24. Za slunečného počasí se na start postavilo 30 dětí a 27 dospělých.

První v cíli dětské trati dlouhé 3,5 km byl Albert Plevný, na trati dlouhé 6 km zvítězil pětinásobný vítěz, veterán Pavel Vojta, v čase 25:20.
Rekord trati Davida Doskočila z roku 2000, který trať proletěl za 19:46, opět odolal a dál zůstává výzvou pro účastníky příštích ročníků. Motivovat je může i finanční prémie za jeho překonání ve výši 1 000 Kč.

Výsledky
Fotografie

Vyhlašování dětských kategorií. Foto: Sepp

Lumpův memoriál 2018 láká i na prémii za rekordní čas

V neděli 6. května se uskuteční 24. ročník rodinného závodu po stopách sportovního psa Lumpa. Dětská trasa 3,5 km, dospělácká 6 km. Zajímavostí je finanční prémie za překonání traťového rekordu: „1 000 Kč ode mne dostane ten, kdo poběží dlouhou trať rychleji než David Doskočil v roce 2000 v čase 19:46 min. Průměrný čas vítězů za posledních 17 let je přitom 23:23 min.,“ upřesnil sponzor prémie Pavel Vojta.

Propozice (PDF)


Filip Štecher zvítězil na Lumpově memoriálu 2017

Vítěz ašského přespolního běžeckého závodu na 6 km Lumpův memoriál – Filip Štecher – se od loňska zlepšil téměř o čtyři minuty. Zaběhl 12. nejlepší čas historie a je nejmladším ze 60 nejrychlejších běžců historie Lumpova memoriálu. O minutu překonal čas svého otce, který zvítězil v roce 2007. Překonal i čas olympioničky Ivany Sekyrové.

Výsledky
Fotogalerie

Ašský pohár

Běžci po startu. Foto: sepp

Nedělní běžecký Lumpův memoriál - propozice (PDF).
6. 5. 2017     0  

Na Lumpově memoriálu traťové rekordy odolaly

V neděli 3. 5. 2015 se v Aši konal 21. ročník běhu „Lumpův memoriál“. Lumpův memoriál je součástí Ašského sportovního poháru.

Dospělí absolvovali náročný 6km okruh se dvěma výběhy na vrch Háj a děti jednoduchý 3,5km okruh okolo vrchu Háj.

Vítězem dlouhé trati se stal Vojtěch Kočí za 23:21, který se Lumpova memoriálu účastnil poprvé a hned úspěšně. Mezi dětmi zvítězil Lukáš Hamata. Traťové rekordy zůstaly neohroženy – zejména rekord Davida Doskočila 19:46 z roku 2000 je vzhledem k současným časům vítězů těžko překonatelný.

Celkem se závodu zúčastnilo rekordních 83 závodníků a stal se tak největší sportovní akcí regionu o uplynulém víkendu.

Podívejte se i do obsáhlé fotogalerie a na celkové výsledky.

DSC_0148