Pozvánka na Zlatou míli 2023

Opět se blíží svátek sv. Václava a to je tradiční termín pro běžecký závod Zlatá míle, který pořádá 3. ZŠ v Chebu v lesoparku na Zlatém Vrchu. Ceny jsou už nachystané, diplomy a medaile připravené, počasí bude zaručeně lepší než vloni, takže nezbývá, než přijít. Moc se na vás těšíme… 28. 9. 2023 v 10 hod. je prezentace, v 11 hod. odstartují prckové svou „šedesátku“ a další kategorie budou následovat.

Běžecká Zlatá míle 2021 - mrkněte na fotografie.
14. 10. 2021     0
28. září se v Chebu běží Zlatá míle. Běhy na 350 m až 3,2 km a i běh pro týmy. Propozice zde.
25. 9. 2021     0

Tentokrát běžel i pan ředitel

40. Zlatá míle opět přilákala spoustu běžců a tentokrát trať dlouhou 1 66 0m zkusil i ředitel 3.ZŠ Mgr. Pavel Černý. :-) Celkem běželo 96 závodníků, ale někteří si zaběhli i dva závody, např. Jan Fišer, rok nar. 2010 (kategorie D-700 m), zaběhl 1 660 m v kategorii B za 6:23,54. Taktéž Tadeáš Mansfeld, který běžel svou kategorii C na 700m a vyhrál ji, běžel ještě závod na 1 660 m a zaběhl nejlepší čas tohoto dne 6:15,24.

Žákovský rekord tratě na 1 660 m nebyl překonán. Nejpočetnější kategorií byla kategorie C s 18 chlapci na startu. Naprosto skvělý výkon předvedl Marek Novák na trati Double Míle 3 320 m s časem 12:17,33. Jedinou ženou, která se této tratě nezalekla, byla Lenka Fišer Šabatová s časem 14:35,03. Děkujeme všem za krásný den.

Výsledky (XLSX)

Na Zlaté míli 2017 byl překonán rekord!

Běžecký závod Zlatá míle si už našel pevné místo v kalendáři mnoha sportovců, malých i velkých. Ve čtvrtek 28. 9. se v lesoparku na Zlatém vrchu sešlo 147 běžců! Již tradičně mezi nejvíce obsazené kategorie patří ti nejmenší. Kategorii Prcků pořadatel již potřetí rozdělil na kategorii Úplně nejmenší prckové a Prckové. Každý malý závodník dostal malou odměnu. Nejobsazenější kategorií byla však kategorie D (rok narození 2008-9) na trati 700 m. Zde startovalo 20 dívek a 20 chlapců.

Ti nejzkušenější prověřují své běžecké kvality na trati 1660 m. Letos zde překonala žákovský dívčí rekord Alena Srogoňová v kategorii A časem 5:42,74 a překonala tak čas 5:51,9 Markéty Mackové z 11. 10. 2003! Gratulujeme!

Zpestřením je také soutěž týmů. Vítězným týmem se staly Profi holky – Radka Slaninová, Alena Srogoňová a Karin Antonjukova.

Děkujeme také sponzorům: městu Cheb, Aquaforu Františkovy Lázně a 3. ZŠ v Chebu, která akci pořádá.

Výsledky
Fotografie

Opět padlo několik rekordů

Dne 28. 9. 2016 se konala za příznivého počasí 38. Zlatá míle. Rekord pokořily ženy, kterých se sešlo tentokrát 10. Některé našly odvahu a běžely i Double Míli. Těch odvážných závodníků bylo ale více. Celkem 6 účastníků si zaběhlo místo jednoho závodu dva. Pochválit musíme Kristýnku Gogovou, která po „sedmistovce“, kde doběhla na 2. místě, zaběhla i trať pro dospělé a vůbec nezůstala pozadu. Na trati 700 m nás pobavil vynikající výkon vítězky Zuzany Študlarové, která byla tak rychlá, že překvapila předjezdce na kole a ten nestačil. Rekordní byla také účast prcků, kterých startovalo celkem 24. Byli rozděleni do dvou kategorií.

Mimořádná byla nejen účast 152 závodníků, přičemž někteří běželi dvakrát, ale i spousta skvělých výkonů. Barbora Stupková téměř pokořila rekord tratě z roku 2003 – zaběhla 1660 m za 5:53,99 min.!

Trať dlouhou 1660 m zaběhlo pod 6 minut hned 12 závodníků, což ukazuje na velmi kvalitně obsazený závod. Což nakonec potvrdil svou účastí dorostenec David Vondrášek (Triatlet Karlovy Vary). Ten si letos také zaběhl Světový pohár v běhu do vrchu v Jánských Lázních.

Pro tuto Zlatou míli je také držitelem nejlepšího času 4:45,43 min. a překonal tak rekord dospělých Davida Doskočila z roku 2001 o 3 sekundy!

Zajímavá byla také soutěž týmů, kterých bylo 7. Díky velkému úspěchu bychom v této soutěži chtěli pokračovat. Závod by se neobešel bez finanční podpory Města Chebu a krásných cen od firmy Playmobil.

Výsledky 38. Zlaté míle (XLSX)
Fotografie – Stanislav Cabal

Závodníci letí... Foto: S. Cabal
Závodníci letí… Foto: S. Cabal

Pozvánka na 38. Zlatou míli konanou dne 28. 9. 2016

3. ZŠ v Chebu pořádá v lesoparku na Zlatém vrchu již 38. Zlatou míli, tradiční běžecký závod pro malé, ale i velké běžce. Délka tratí je přizpůsobená věku závodníků, celkem se poběží v 8 kategoriích. Klasický závod měří 1660 m, ale pro vytrvalce je nachystaná Double Míle. Letos obnovíme soutěž týmů – 1 dospělý a 2 děti.

Nejlepšími stále zůstávají s časem 5:51,91 Markéta Macková z 11. 10. 2003 a David Špindler s časem 4:36,67 z 3. 6. 2012. Jedná se o žákovské časy!

Takže nezbývá, než trénovat a přijít poměřit své síly 28. 9. 2016 do lesoparku na Zlatém vrchu :-). Prezentace závodu je v 10:00 a první start v 11:00. Letošní závod se bude konat za finanční podpory Města Chebu. Velmi pěkné ceny věnovala firma PLAYMOBIL.

Plakát (JPG) či ve Wordu
Přihláška (DOC)

Více informací na Facebooku.

20160920_163133

Na sv. Václava se běží závod pro celou rodinu Zlatá míle. Dejte o své účsti vědět na Facebooku.
19. 9. 2016     0

37. Zlatá míle ze dne 28. září 2015

28. 9. 2015 se konala 37. Zlatá míle, běžecký závod 3. ZŠ v Chebu. Tento tradiční závod běželo za slunečného počasí 109 závodnic a závodníků.

Poprvé se tento závod uskutečnil před 20 lety a za tu dobu běželo Míli 3 175 běžců. Mnozí z nich se vracejí do lesoparku na Zlatém vrchu překonat časy své a i svých soupeřů. Nejlepšími stále zůstávají s časem 5:51,91 Markéta Macková z 11. 10.2003 a David Špindler s časem 4:36,67 z 3. 6. 2012. Jsou to časy žákovské!

Zlatá míle se ale také vyvíjí. Letos již podruhé měli dospělí možnost běžet i Double míli (3 320 m). Vítězem byl Ladislav Šinka s vynikajícím časem 10:34,61 a Dana Deršáková s časem 17:16,10. Novinkou 37. Zlaté míle byla změna v kategorii C, kde děti běžely kratší úsek 700 m místo 1 660 m. Obdiv si zaslouží David Goga, který běžel nejen 700 m, ale také se zúčastnil závodu na 1660 m. Pro velký počet „prcků“ vznikla nová kategorie „úplně nejmenší prckové“.

Už teď se těšíme na další ročník, kde bychom chtěli obnovit kategorii rodinných dvojic. Takže nezbývá než trénovat :-).

Výsledky
Fotografie Standy Cabala

Lukáš Kopecký s rodinným oddílem. Foto: Stanislav Cabal
Lukáš Kopecký s Terezkou. Foto: Stanislav Cabal

Na sv. Václava se běží chebská Zlatá míle. Tratě od 60 m do 3,2 km.
18. 9. 2015     0

Rekordní účast žen na Zlaté míli

Podzimní Zlaté míle se zúčastnilo 71 běžců

Přes nepřízeň počasí se 28. Zlaté míle účastnilo 71 běžců. Stává se už nepsaným pravidlem, že nejvíce bývají zastoupeny kategorie prcků, kteří se ničeho nebojí. Tentokrát ale velmi překvapily ženy. Na startu se jich objevilo hned 7 a běželo se velmi vyrovnaně. Po dlouhé době se také běžel vložený závod na 700 m pro starší žákovské kategorie. Absolutním vítězem byl již po druhé Luboš Oubrecht s časem 5:28,89 (výsledky). Fotky se objeví na stránkách 3. ZŠ, kde jsou k vidění i ty z června.