Krajský přebor v přespolním běhu pro rok 2015

24. ročník Běhu Smolnickým kopcem se konal dne 11. 10. 2015 v Chodově s účastí cyklistů z Chebu, kteří se mezi atlety neztratili. Naopak přivezli do Chebu tři medaile v žákovských kategoriích a jednu v juniorech. Medaile si přivezli

• zlato David Goga 11 let a Dominik Fiala (14 let)
  • stříbro Miroslav Svatek (18 let)
  • bronz René Zoaitter (11 let)
David a René 1. a 3. místo krajský přebor v Chodově. Foto:  Tomáš Weiszdorn
David a René 1. a 3. místo krajský přebor v Chodově. Foto: Tomáš Weiszdorn
Dominik Fiala: 1. místo krajský přebor. Foto: Tomáš Weiszdorn

Do desítky se vešli ve velice silně obsazených kategoriích dále do 9 let Tadeáš Mansfeld (5. místo) a do 15 let Marek Novák. Závodila také nejmladší členka týmu Veronika Černá 5 let, pro kterou to byla její závodní premiéra. Výsledky zde.

Trenéři Petr Fiala a Aleš Novák litovali neúčasti dalších dvou vynikajících cyklistů a běžců žákyně Jany Taové a kadeta Karla Tyrpekla.

Na dalším přespoláku v Horním Slavkově konaném dne 17. 10. se tým moc nezměnil, ale posila Karla Tyrpekla byla znát. Horní Slavkov tak byl další zastávkou mladých „atletů“ PROFI SPORTU Cheb, kdy trenéři Diana Golská a Petr Fiala měli opět radost z výkonů všech svých reprezentantů. Nejprve Kristýnka Gogová doběhla na 6. místě, Lucka Malantuková na 5. místě.

Kája  v akci
Kája v akci

V žácích do 10 ti let nenechal nikoho na pochybách, že vynikající cyklista patří také mezi nejlepší běžce – David Goga 1. místo, René Zoaitter ve stejné kategorii jen těsně „brambory“, tedy čtvrté místo, v žácích do 15 let také potvrdil svoji neporazitelnost pětinásobný mistr ČR v dráhové cyklistice Dominik Fiala 1. místem, a šestnáctiletý Karel Tyrpekl již běžel v kategorii muži na vynikajícím 2. místě. Karel byl nejlepším běžcem také na krajských závodech středních škol začátkem října, tak jako Dominik v krajském Poháru rozhlasu v běhu na 1 km.

Chebští cyklisté jsou v první části přípravného období na sezonu 2016 a běh je součástí této přípravy. Koncem měsíce října v době podzimních prázdnin na školách čeká členy PROFI SPORTU Cheb soustředění na velodromu v Praze Motole. Zde budou mladí cyklisté ve věku 9-18 let jezdit na dráhových kolech (kola bez brzd, s jedním převodem), běhat v terénu, posilovat a hrát florbal, junioři budou jezdi na silničních kolech,

V prosinci čeká ty nejlepší účast na dráhovém MČR a v cyklokrosu.