Radoslav Krummer mezi nejlepšími v K. Varech

Radoslav Krummer. Foto: autor článku
Radoslav Krummer. Foto: autor článku

Hokej ve všech možných kategoriích ovládl ankety města a okresu Karlovy Vary, ve kterých se hlasovalo o nejúspěšnějších sportovcích uplynulého roku 2008. Spolu s finalisty loňské hokejové extraligy, stříbrným olympionikem Bauerem, extraligovými basketbalistkami a zástupci dalších ostře sledovaných sportů se na pódiu slavnostního sálu karlovarského hotelu Richmondu objevil i cyklista.

Pro titul nejúspěšnější sportovec města Karlovy Vary v kategorii masters si došel Radoslav Krummer. Bezesporu zaslouženě, neboť způsob, jakým v loňském roce v dresu Slavie Karlovy Vary vyhrál Extraligu masters, byl skutečně obdivuhodný. V soutěži, která se skládala ze 22 závodů, absolvoval Radek 17 startů a pokaždé byl na bedně! Deset závodů vyhrál, pětkrát byl stříbrný, dvakrát skončil na 3. místě a celkové vítězství měl v kapse už tři závody před koncem seriálu! V závodech, které měly punc mistráků, vybojoval tři medaile – v silničním závodě s hromadným startem v Sokolově bronzovou, v časovce jednotlivců v Českém Dubu stříbrnou a v časovce dvojic v Březnici si spolu s Jiřím Šťastným z týmu Kerda Colnago dojeli pro titul.

R. Krummer v Karlových Varech 5. 8. 2007. Foto: Jarka Jelínková
R. Krummer v Karlových Varech 5. 8. 2007. Foto: Jarka Jelínková

Připomeňme, aspoň letmo, i další Krummerovy úspěchy: Na Mistrovství světa masters v rakouském St. Johann in Tirol vybojoval v kategorii nad 50 let 14. místo v časovce v závodě s hromadným startem dojel jako nejrychlejší z Čechů na 20. místě. A že na domácí scéně nemá ve své kategorii konkurenci, potvrdil i na karlovarském Medica maratonu, kde si v závodě na 99 km dojel pro absolutní vítězství.

V průběhu slavnostního večera došlo ještě na další borce, které známe z cyklistických závodů. V hlavní kategorii mužů si pro titul nejlepšího sportovce města došel mistr světa v xterra triatlonu z roku 2007 Martin Jiskra a v kategorii mládeže naděje českého triatlonu Vojta Dědek. V anketě nejúspěšnějších sportovců okresu Karlovy Vary pak zabodovali opět Radek Krummer a další triatlonista Lubomír Bachura.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML značky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>