Ullrich na Giru a Heras už asi jenom doma

Jan Ullrich se hodlá zúčastnit Giro d`Italia a to v takovém tempu, aby to pro něj byla dobrá příprava na Tour de France. „Když mi to ale pojede, nebude problém se v jedné dvou etapách patřičně předvést,“ dodal. A 28. listopadu odlétá s týmem do Jižní Afriky najíždět první kilometry sezóny 2006.

To Roberto Heras nám radost neudělal. A nejvíc ji pokazil svému cyklošéfovi Saizovi. Jeho B test na EPO, jež měl použít při svém rekordním čtvrtém vítězství na Vultě, byl totiž pozitivní. O svůj rekord tak Heras přijde (vítězství tedy připadne DenisiMenčovovi), stejně jako o příští sezónu.

Roberto oznámil, že je připraven své jméno hájit u soudu a že se cítí absolutně nevinen. Carlos Saiz vyjádřil názor, že vzhledem k Herasověv ěku se může jednat o konec jeho cyklsitické kariéry.


18 thoughts on “Ullrich na Giru a Heras už asi jenom doma”

 • S tim dopingem jsou furt strašný průsery. Ale nemyslim průsery závodníků, jako spíš průsery dopingových komisařů. Tresty jsou nepřiměřeně tvrdé; navíc styl posuzování viny je minimálně podivný. Docela mě to štve.

 • V překládaném článku ještě bylo:

  „Na cyklistiku je veden útok. Na antidopingové kontroly je vyvíjen velký tlak, a to vede k chybám, když se hledají zakázané látky.“ řekl Saiz.

  Takže na tom něco může být.

  Co si o tom mám myslet, to nevím. heras vypadal moc sympaticky, ať už po boku Armstronga nebo sám. A teď tohle. Sám říká, že je nevinný…

  Viki, co kdyby byly jako doping vedeny sušenky Opavia… dopoval bys? :))

 • Modrak napsal/a:

  Jasne. Kdyz rika ze je nevinnej, tak to urcite je pravda. Prece by nelhal, ze? Tak to by ho meli pustit. A Hamiltona, co ma dodnes doma podvodem ziskany zlato taky. Ten byl prece taky sympatickej a nevinnej. A desitky dalsich. Nebo vlastne vsechny, vzdyt nevinni jsou vsichni. A Kajinka taky. Netreba nam komisaru, laboratori, policie, soudu, kriminalu. Staci se prece lidi zeptat a potrestat ty, co se priznaj :-)

  A co kdyby byla na seznamu cokolada Forte :))

 • Wickey napsal/a:

  To je jisty. Fabriky jako Pečivárně Sereď, Opavia nebo LaBCO srovnat se zemi.

 • Wickey napsal/a:

  Ale dle mého jedina cesta je, legalizace všech podpůrných prostředku bez omezení.

 • Radek napsal/a:

  To nemyslíte vážně! Legalizovat doping, aby na kolech jezdili stroje? To by pak nebyl psort. Už by nebylo nic o vítězném duchu, morálce, přemožení sebe sama… no teda chlapi…

 • Wickey napsal/a:

  Vsechno povolit. EPO, steroidy, kortikoidy, ….. . 8-III Radku o tom to uz davno neni. Tohle je dulezity, kdyz startujeme v 15 od elektrarny.

 • Trestání nevinných… asi narážíš na případy, kdy byl někdo odsouzen za doping a poté se ukázalo, že byl odsouzen neprávem. Zmařená cyklistická kariéra je tragédie, to ano. Ale já si říkám, že jen tak mě nikdo neobviní. V dnešní době bych si dával velký pozor na to, oc konzumuji, aby nemohlo vzniknout žádné podezření.

  Kdyby se doping povolil, tak by zřejmě rostl a rostl, až by to cyklisty zabíjelo a ničilo. Druhý argument je ideál sportu. Olympijská nálada: ať zvítězí lepší. Nezní to krásně? A myslím, že to je to, co lidi na sport táhne, co probouzí bouře v srdcích a nadšení fanoušků. Jako se obětoval Ježíš, i sportovci dřou jako mezci, aby ukázali, že jsou lepší.

  Povolit doping: zavést soutěž o lepší realizační tým?

  Pravdaje, že realizační týmy dnes zanmenají hodně a že i různé podpůrné prostředky se berou. Třeba se tomu nejde vyhnout a dopingové kontroly se to snaží omezit.

 • Mně prostě žádná idea nepřesvědčí o tom, že je lepší než desítky zničených kariér, nota bene zničených životů. Viz Pantaniho…

 • Desítky zničených kariér… to je pojem zavádějící. Jelikož si toto téma beru velmi oosbně, beru i tento dle mého názoru zavádějící pojem jako pokulhávání teorie, že doping by se měl povolit.

  Pantanimu někdo zničil kariéru?

 • Zavádějící to neni. Enge, Baxter, Pantani, nyní Heras, spousty, spousty dalších. Jsem mírně sklerotickej, takže ta jména zapomínám.

  Pantaniho vyloučili z vyhraného Gira pouze proto, že měl hematokrit více než 50%. Což já jako důvod diskvalifikace prostě neuznávám. Tímto činem mu byla znčena kariéra a sekundárně i život.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML značky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>