Vyznamenání karlovarské cyklistiky v Českém poháru

David Zadák na 1. místě v ČP v Řepích. Foto: J. Krs

V pražských Řepích se uskutečnil druhý závod Českého poháru. Očekávání dopředu byla obrovská: účast až 800 závodníků z 13 zemí, trénink před Světovým pohárem, technická trať. V hezkém článku na MTBS si lze počíst, jak to dopadlo – tj. zejména, že Jára je na tom hodně dobře.

Mládež z Karlovarského kraje je na tom ale zřejmě ještě o něco lépe. David Zadák získal „řepské double“, když vyhrál eliminator i XCO. Anežka Nováková v podobném duchu – 1. v eliminatoru a 5. v cross-country. Miroslav Brill urval 5. místo v kategorii expert.

Zážitky závodníků Team Bike Březová přímo z akce (a že jsou docela zajímavé) najdete na jejich stránkách, podobně u Cykloteamu Ostrov.

Anežka Nováková rovněž se zlatou medailí - eliminator. Foto: J. Krs
Anežka Nováková rovněž se zlatou medailí – eliminator. Foto: J. Krs

Sobota XCE – sprinty

Anežka Nováková – Profi sport Cheb – 1. místo (kadetka)
David Zadák – Cykloteam Ostrov – 1. místo (kadet)
9. HOŠMANOVÁ Tereza – KC KOOPERATIVA SG JABLONEC – 9. místo (juniorka)
FICENECOVÁ Zuzana – TJ Slavia Karlovy Vary – 32. místo (žákyně)
Přemysl Novák – Profi sport Cheb – 25. v kategorii Elite, 18. v U23

Neděle XCO – hromadný start

David Zadák – Cykloteam Ostrov – 1. místo
Anežka Nováková – Profi sport Cheb – 5. místo
Kadel Poláková – Team Bike Březová – 15. místo (žákyně)
Karel Macán – TJ Plamen Chodov – 24. místo (žáci)
Miroslav Brill – Team Bike Březová – 6. místo (expert)
Pavel Kodl – Team Bike Březová – 25. místo (expert)
Karel Tyrpekl – PROFI SPORT CHEB – 21. místo (kadeti)
ČERVENKA Marcel – Hnízdil Team – 29. místo
HOŠMANOVÁ Tereza – KC KOOPERATIVA SG JABLONEC – 10. místo (juniorka)
Kateřina Lacinová – Team Bike Březová – 12. místo (juniorka)
Přemysl Novák – Profi sport Cheb – 45. v kategorii Elite, 18. v U23

Seznam nemusí být úplný, případně mě doplňte (web@bikeri.cz).

David v akci (vlevo). Foto: J. Krs

3 thoughts on “Vyznamenání karlovarské cyklistiky v Českém poháru”

• Pavel Mareš napsal/a:

Ahoj,
    velká gratulace Anežce, Davidovi, Mirkovi a dalším „Karlovarákům“ ke skvělým umístěním na ČP. Je příjemné číst a vidět, že to naši závodníci umí rozjet na špičkové úrovni i na širokých pláštích. Držím palce do dalších závodů a děkuji za výbornou reprezentaci. Pavel

• Petr Fiala napsal/a:

Je hlavně škoda, že olympiáda mládeže je letos bez kadetských kategorií. Proto bude příprava Anežky a Davida směřovat až k jedinému vrcholu MČR. Snad oba přivítá příští rok juniorská reprezentace. Mají to oba ve svých rukou.