Západ proti severu

Vojta Marvan vyhrál hlavní závod
Vojta Marvan vyhrál hlavní závod

Chodovský bike 2013 máme za sebou, a tak můžeme hodnotit úroveň závodu, ze kterého se podle umístění daly získat body hned do dvou seriálů, do poháru KvSC a Poháru Peruna. Spojením těchto dvou pohárů byl podle mě velmi dobrý nápad, díky kterému se sportovní úroveň akce hodně zvedla a závodníci ve všech kategoriích si museli v mnoha případech sáhnout až na dno svých sil, aby v konkurenci obstáli. Vždyť závodu se celkem zúčastnilo 143 závodníků a třeba při startu nejsilnějších kategorií v 11:00 se na čáru srovnalo 52 bikerů. Více než polovina ze všech startujících byly děti a mládež do 18 let a to je asi největší přínos propojení pohárů.

Video Míly Luxíka:

deti

Kačka Lacinová
Kačka Lacinová

Počasí tentokrát přálo, tratě byly na několika místech po minulých vydatných deštích ještě mokré a blátivé, ale to jen přidalo na atraktivnosti a náročnosti pro závodníky. Když se podíváme na výsledkovou listinu a porovnáme, jak si v souboji o prvenství vedl „západ“ proti „severu“ musím konstatovat, že sever byl protentokrát celkově úspěšnější, ale na konci prázdnin, kdy se koná další společný závod na severu, může být vše jinak.

deti2

Masters II vyhrál Honza Šíma
Masters II vyhrál Honza Šíma

Převratnou novinkou letošního Chodovského biku bylo měření přes elektronické čipy, které přivezli pořadatelé Poháru Peruna. Dobrá věc, i když drobné chybičky se vyskytly, hlavně proto, že vše nebylo předem vyladěno pro naši místní soutěž a mezi Pohárem Peruna a Pohárem KvSC jsou přece jen drobné rozdíly v propozicích. Pokud bychom ještě někdy tuto techniku používali, určitě budeme více času věnovat vyladění soustavy tak, aby výsledky vyjížděly podle naší představy. Závod se podle mého přesvědčení vydařil, až na jednu výjimku všichni dojeli do cíle, nikdo si nepřivodil nějaké vážnější zranění, vítězové si odnesli pěkné medaile, o všechny závodníky i pořadatele se postaral personál hotelu Nautilus, takže na podzim 8. 9. 2013 v Chodově při Chodovském maratonu nashledanou.

Výsledky
Průběžné pořadí Poháru KVSC 2013 po 4. závodě
Fotografie Míry Meruny


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML značky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>