Prvomájový výšlap po 25-té

Rozkvetlé třešně, průvody, srazy veteránských vozidel patří k 1. květnu stejně neodmyslitelně jako časovka na Zelenou horu, kterou již po 25. uspořádala TJ Triatlon Cheb. Tradiční závod přinesl letos i některé novinky. Plánovaný byl souběžný závod s časem na koloběžkách – sice po silnici, ale i tak hodně do kopce. Neplánová změna byla zaviněna přírodou a nutnou přítomností těžké lesní techniky, která tak změnila v některých pasážích docela zásadně strukturu povrchu tratě.

Pavel Csipka, Milada Soukupová. Foto: Barbora Rybová

Závodu se zúčastnilo 42 cyklistů a 6 koloběžkářů. Nejrychlejší koloběžka tak určila traťový rekord, který je 16:42 min. a stanovil ho Ondřej Mertl. Nejrychlejším cyklistou byl Jirka Podhajský z Aše, který se časem 12:38 jako jediný dostal pod 13 minut a přiblížil se traťovému rekordu 12:16. Potěšitelná byla letos účast krásných žen v obou kategoriích. Vyhlášení a zázemí závodu hostil penzion Mašek, závod byl sponzorován městem Cheb a cykloprodejnou SPORTFLORI Václava Floriána, který nejenom pomohl s cenami, ale také vyslal na trať své zástupce.

Pořadatelé děkují všem účastníkům a také Lesům města Chebu za zprůchodnění trati. Příštím závodem Chebského poháru 2018 bude Březovský bike 26. 5. 2018, který uzavře jarní část poháru.

Výsledkyhorská kola, koloběžky
FotografieBarbora Rybová

Časovka na Zelenou horu 2018: zkuste koloběžku

Svátek práce si dělníci silnic i lesů mohou odbýt klasickou časovkou horských kol na Zelenou horu. Přidat se k nim nově mohou i koloběžkáři, protože TJ Triatlon Cheb v rámci časovky uspořádal vložený závod koloběžkářů, kteří na Zelenou horu vyjedou po silnici. Propozice: