V Krásně se 15. dubna 2017 uskutečnil 2. ročník Krásenského duatlonu

Na Krásenském duatlonu jsme měli několik kategorií, od malých dětí přes dorost, mládež, dospělí až k seniorům. Dospělých bylo 29, z toho 7 žen, 5 dorostenců, 15 dětí a 5 předškoláků. Počasí nám opravdu vyšlo, protože druhý den bylo úplně jinak.

Výsledky jsou nejlépe patrné z přiložené tabulky. Fotografie najdete zde.

Spokojenost závodníků byla vidět a slyšet po skončení závodu. Dobře značená trať a průběh závodů se obešel bez zranění i bez ztrát na závodnících.

Ukázalo se, že je zájem ze strany opravdu malých dětí, takže by bylo dobré pro ně udělat speciální závody.

A na závěr také pozvánka na další závod, a to Triatlon Krásno, který se bude konat 22. července 2017 od 10 hod.

Tomáš Masopust: závodního ducha na krásenském duatlonu ukázali ti nejmenší

Dne 16. dubna 2016 se v Krásně uskutečnil první duatlon. Nejdelší tratě měřily 3 km – 12 km a 1,5 km (běh – kolo – běh). Na organizování a průběh závodu jsem se ptala svého manžela Tomáše Masopusta. Přeji organizátorům bohatou účast v dalších závodech, krásné počasí a mnoho úspěchů závodníkům.

Duatlon Krásno 2016

V Krásně se nedávno (16. 4. 2016) uskutečnil vůbec první triatlon, respektive duatlon. Ty jsi byl jedním z hlavních organizátorů, a také závodníků. Řekneš nám, jak vás napadlo tady triatlon uspořádat?
Já už v triatlonu závodím jako amatér mnoho let a nepřestal jsem, ani když jsem se přestěhoval sem do Krásna. Ukázalo se, že je nás tady takových víc, a tak jsme při TJ Baník založili oddíl triatlonu. Bohužel je nás ale stále málo. Rozhodli jsme se tedy uspořádat vlastní triatlon a zjistit, zda by byl mezi místními o tento sport zájem.

Jak jsem se zmínila, nebyl to vlastně triatlon, ale duatlon. Jaký je v tom rozdíl?
V triatlonu se soutěží ve třech disciplínách – plavání, kolo, běh. V duatlonu jsou to disciplíny jen dvě. Např. se střídá kolo a běh, nebo plavání a běh. U nás se soutěžilo jen ve dvou disciplínách, ale ve třech závodech – běh-kolo-běh, takže to vlastně takový pseudotriatlon.

Předpokládám, že se neplavalo kvůli počasí.
Ano. Voda by byla moc studená a bylo by to o zdraví.

A jaká byla vlastně účast?
Měli jsme stanoveno několik kategorií od malých dětí přes dorost, mládež, dospělí až k seniorům. Hlavně jsme očekávali větší účast dospělých, kterých je na závodech vždy hodně. Bohužel nás ale zklamalo počasí, a taky pravděpodobně i to, že se jednalo o neznámé závody v neznámém místě. Od rána byla zima a se startem závodů začalo i pršet. Navíc v kraji byly v ten samý termín i jiné závody (pozn. red.: např. Jarní sprinty v Chodově, viz FB profisportu).

Nakonec jsme se rozhodli spojit účastníky nad 17 let dohromady. Těch bylo sedm, z toho tři ženy. Od 13 hodin startovaly děti a dorost. A to nás hodně překvapilo, že přišlo tolik místních malých dětí. Naštěstí se tou dobou i počasí mírně umoudřilo. Dětí startovalo 10 a dorostenců 8.

Kolik kilometrů se běželo a jelo na kole?
V dospělé kategorii se běžely nejprve 4 km kolem krásenského koupaliště, pak se jelo 14 km na kole kolem Komářích rybníků a opět se běžely 2 km po „panelce“. Děti oběhly jednou dokola hřiště (to je asi 400 m), pak ho objely na kole a pak opět oběhly. Dorostenci běželi na hřišti dvě kolečka, pak jeli 1,5 km na kole a na závěr si dali ještě jedno kolo na hřišti.

Počasí je to jediné, co opravdu neleží na bedrech pořadatelů. Škoda. A jaké byly výsledky?
Stoprocentně byli úspěšní závodníci ze sportovního oddílu Profisport Cheb, kteří obsadili přední místa ve všech kategoriích. To ještě navíc ten samý den absolvovali závody i v Chodově (viz jejich reportáž). Holt je vidět, že hodně trénují. V dospělé kategorii suverénně s výrazným předstihem zvítězil sedmnáctiletý mladík z Chebu. Výsledky jsou nejlépe patrné z přiložené tabulky.

Ella Švábová

Jste spokojeni s účastí, s průběhem závodů a jaké si berete ponaučení pro další závody?
Na první ročník to bylo dobrý, akorát by mohla být větší účast. Závodníci byli s tratí a značením trati spokojeni. Závod se obešel bez zranění i bez ztrát závodníků. Ukázalo se, že je zájem ze strany opravdu malých dětí, takže by bylo dobré pro ně udělat speciální závody.

Co plánujete do budoucna a budete ještě vůbec nějaké závody v Krásně pořádat?
Máme v plánu uspořádat klasický triatlon i s plaváním. Vzhledem k obsazenosti termínů jsme tyto závody naplánovali na 3. 9. 2016. Tou dobou bývá krásné babí léto, tak doufáme, že to vyjde i letos. A doufáme, že bude vysoká účast. Rádi bychom taky v budoucnu zařadili naše závody do Karlovarského poháru.