Na Blatenský vrch 2024 se vydali mladší i starší

Přes 30 závodníků se 25. května 2024 vydalo zdolat krušnohorské tratě o délce 38 km, 45 km a 71 km.

Na trati 38 km zvítězili: 1. Timm Šmehlík (do 14 let, PROFI SPORT Cheb), 2. Ferdinand Andreovský (do 14 let, PROFI SPORT Cheb), 3. Bonifác Berger (do 14 let, Cykloteam Ostrov). Mezi ženami trasu ovládla Kateřina Sloupová (TJ Plamen Chodov).

Trase na 45 km zvítězili: Aleš Trunschka (do 16 let, KL sport Most), následován zkušenými: 2. Michal Stránský (TJ Slavia Karlovy Vary), 3. Karel Krejčí (TJ Klášterec nad Ohří), 4. Oleg Huja. Mezi dívkami byla nejrychlejší Barbora Lepíková (do 16 let; Cykloteam Ostrov).

Královskou trasu na 71 km ovládl Karel Dušek (do 29 let; Kome Kraslice) přes Jakubem Šípkem (Cykloteam Ostrov) a Láďou Fabišovským (Cykloteam Ostrov).

Výsledky závodu Na Blatenský vrch 2024 (PDF)

Pozvánka na krušnohorskou cyklistiku Na Blatenský vrch 2024

Milovníkům silniční cyklistiky se otevřela skvělá příležitost poznat Krušné hory a především pak sám(a) sebe, a to na měřeném tréninku Na Blatenský vrch v rámci seriálu silničních „závodů“ Giro Chodov. Pořadatelé přichystali tratě 38 km, 45 km a 71 km. Akce se koná v sobotu 25. května 2024.

Na měřený trénink se přihlašuje předem vč. platby a zde jsou propozice (PDF).

Výsledky Na Blatenský vrch 2023: vítězí Ladislav Fabišovský

Silniční horský závod Krušnými horami – Na Blatenský vrch – se odehrál v neděli 21. května. Závod byl předposlední dílem seriálu Giro Chodov; posledním závodem bude časovka na Andělskou horu (28. 9. 2023). Na pódiu absolutního pořadí se sešly tři různé věkové kategorie: 1. Ladislav Fabišovský, 2. Ondřej Stránský, 3. Patrik Tomášek.

Fotografie od Radka Bureše
Výsledkykategorie (PDF), absolutně (PDF)

Mistrovské závody Karlovarského kraje 2023

Mistrovství Karlovarského kraje MTB se uskuteční na konci sezóny v rámci Poháru Peruna. Závod s bonusovými body navíc může rozhodnout o celkovém pořadí. A kde se pojede? V Krušných horách na Mariánské. Závod se jmenuje Kolem Vlčího hřbetu a uskuteční se 23. 9. 2023. No a pokud klapne počasí, pak není nic krásnějšího než babí léto na horách.

Mistrovství Karlovarského kraje na silnici proběhlo v rámci seriálu Giro Chodov, a to 7. 5. 2023 na závodě Kolem Šindelové (výsledky).

Ilustrační foto: Radek Bureš (Na Blatenský vrch 2021)

Jak se jelo Na Blatenský vrch 2022? Vyhrál Ladislav Fabišovský

Dne 22. května 2022 se v rámci Giro Chodov uskutečnil závod Na Blatenský vrch.

Reportáž ze závodu sepsal Tomáš Tvaroužek: „Start byl poklidnej a v pohodě se jelo až na Vřesovou. Už před startem říkal Michal, že tam už by to mohl zkusit urvat a nedlouho poté k tomu skutečně došlo. Takže první díru už jsme lepili u odbočky na Mezihorskou a nutno dodat, že nezalepili.“ A pár slov přidal za čelo závodu i Michal Dvořák: „Fába se poprvé ozval na konci sjezdu do Nejdku, kde to vzal na hraně a nebýt kolony aut v Nejdku, mohlo to být zajímavé. Pak už si mě jen pohlídal, abych nenastoupil v nejprudší stojce, a ke konci Plazivce si mě a Jirku zpracoval tak, aby nám pak nadělil parádním nástupem 15 s.“

Výsledky – Na Blatenský vrch 2022 (PDF)

Giro Chodov 2021 – jarní část

TJ Plamen Chodov informoval, že Giro Chodov 2021 proběhne v omezeném režimu. Jarní část Gira je už za námi, bohužel aniž by zde na Bikerech padla zmínka (správce se omlouvá za svou indispozici). Veškeré info najdete na webu pořadatelů a zde alespoň výsledky a fotografie:

Na Blatenský vrch 2021. Foto: Radek Bureš

Cyklisty směrem na Blateňák zbrzdili motorkáři

Giro Chodov pokračovalo druhým závodem. Cyklisté měli od pořadatelů TJ Plamen Chodov předepsáno zdolat krušnohorský Blatenský vrch, jinak také známý „smrti v tvář“. Cestou do Tatrovic musel balík dát přednost špalíru motorkářů… a zdržení se nakonec vyšplhalo na 10 minut. Závod vyhrál Karel Dušek (TJ Slovan KV), druhý byl Dan Řezáč (Cykloteam Ostrov) a třetí „titán“ Tomáš Viktorin.