Krajští přeborníci si vyjeli své tituly v Chodově při 16. ročníku Chodovského biku 2015

Pavel Csipka si vyjel 2. místo v kategorii Elite. Foto: Facebook.

Závod v Chodově, který se jel v neděli za pěkného, i když přece jen trochu teplého počasí, za účasti 85 startujících, nebyl jen obyčejným kláním, už proto, že kromě většího počtu bodů, které si účastníci podle umístění připsali do hodnocení poháru KvSC, se také jelo o mistrovské tituly v MTB XC Karlovarského kraje.

Hned v prvním startu v 9:30, kdy vedle sebe stáli starší žáci, kadeti, masters III, ženy a kadetky, se odehrával velký boj mezi st. žáky o druhý flek, kde se dva místní borci o toto umístění v průběhu závodu přetahovali. Nakonec vítěz této kategorie D. Vitner vyhrál celkem suverénně o necelou minutu před K. Macánem a R. Burešem, všichni členové Plamenu Chodov. Pro Plamen to byl teprve začátek, neboť těch mistrovských titulů a vítězství v závodě získali členové tohoto oddílu v různých věkových kategoriích celkem 5. Mistryní kraje se např. stala H. Babelová (ženy masters), F. Lochschmidt (ml. žák), M. Macánová (ml. žákyně) a pro oddíl vybojoval také vítězství v kategorii dětí Š. Vitner.

Ostatní mistrovské tituly si z Chodova odvezli: v kadetech – K. Tyrpekl (Profi sport cheb), v juniorech – D. Řezáč (Cykloteam Ostrov), v mužích s přehledem M. Brill (Team bike Březová), masters I – J. Černý (MTB Nežichov), masters II – Jan Kraclík z Chebu, masters III- Jirka Tokár (Cykloteam Ostrov), D. Kopecká v ženách do 35 let (Team bike Březová) a V. Kounovská (Cykloteam Ostrov) převzala mistrovskou medaili za kadetky.

Myslím si, že se závod vydařil. Všichni účastníci měli po výkonu na trati připravené malé občerstvení, byla i tombola a nakonec všechny děti do 14 let si odnesly alespoň účastnické medaile a pár bonbónů.

Výsledky Chodovský bike 2015

PS: posílejte prosím fotky (přes Úschovnu) a odkazy na Vaše alba na web@bikeri.cz.