Jaký byl Dětský duatlon a triatlon pro dospělé – Bublava 2015

O víkendu 20. – 21. června 2015 na Bublavě pořádal místní Ski klub Bublava ve spolupráci s VSC Klingenthal závody v duatlonu pro dětské kategorie a terénním triatlonu pro kategorie od juniorů až po dospělé.

Víkend byl deštivý a na horách obzvláště chladný, ale i přesto se našlo dost drsných odvážlivců, kteří se do závodů pustili.

Nejvíc jich bylo v sobotu v dětském duatlonu, který proběhl v bezprostředním okolí bublavského obecního úřadu a konal se v rámci letního Krušnohorského pohárku.

V neděli to bylo slabší, snad kvůli bikerskými závody a triatlony napěchovanému víkendu. A vliv jistě měla i představa plavání v horském koupališti.
Plavalo se totiž v přírodním koupališti pod přehradou Muldenberg u Klingenthalu (při teplotě vzduchu 9°C, vodu radši nikdo neměřil, ale o moc víc neměla), na kole se překonávaly hory-doly-černý les směrem k Bublavě a běhalo se opět v okolí bublavského obecního úřadu. Tedy horský X-triatlon jak má být, aspoň že při něm už nepršelo.

Ledová kouel... Foto: TJ Slavia KV
Ledová kouel… Foto: TJ Slavia KV

Za zmínku stojí výkony dvou slávistů: Zuza Ficenecová startovala jako jediná v obou závodech (v sobotu svou kategorii vyhrála a v neděli byla tou rychlejší ze 2 žen), a Jirka Hadrava byl absolutním vítězem v nedělním závodě, ze kterého si díky tomu odnesl putovní pohár.

Zuzka Ficenecová běží do cíle. Foto: TJ Slavia KV

Další informace nejen o tomto závodě můžete sledovat na www.ski-klub-bublava.czvýsledky a fotografie. Další fotografie pořídili závodníci Slavie KV a jejich doprovod.