Šedesátka cyklistů na Michalu vyzkoušela Jarní Bahno 2024

Jakub Šebesta. Foto: Pepíno (Tukani)

První cyklistické závodění roku 2024 v Karlovarském kraji se odehrálo 23. března u jezera Michal na akci „XC Michal“. Závod byl prvním ve čtyřdílné sérii Jarní Bahno. Cyklistů přijelo zhruba 60 a k tomu běžci v samostatném závodě. V závodě na 4 okruhy dominoval Zbyněk Růžička (Rohozec Amix Team).

Výsledky XC Michal 2024 jsou k dispozici na webu časomíry nebo zde:

Fotografie ze závodu:


Foto: Bobo


Sezóna horských kol 2024 startuje na Michalu

Jaro je tu a s ním tradiční, dnes již kultovní čtyřdílný „otvírák“ bikerské sezóny v České republice, Jarní Bahno. První závod seriálu se pojede v Sokolově u jezera Michal v sobotu 23. 3. 2024. Všechny kategorie startují rychle za sebou od 12:00 do 12:15. Děti mohou startovat ve věku od 7 let. Pozor, registrace na závod běží na novém systému: on-line registrace.

Všechny závody seriálu:

 • XC Michal (Sokolov) – 23. 3. 2024
 • Goethovka (Karlovy Vary) – 30. 3. 2024
 • Letní kino (Karlovy Vary) – 6. 4. 2024
 • Časovka Linhart (Svatý Linhart, Karlovy Vary) – 13. 4. 2024

Mezi novinky v seriálu Jarní Bahno patří – viz kompletní přehled:

 • Start a cíl druhého závodu (Tři kříže) se posouvá z vyhlídkové plošiny Camera obscura na Třech křížích o plných 100 metrů výš – na vrchol nejvyššího kopce v centru Karlových Varů, Goethovu vyhlídku. Trasa nově povede přes Goetrail.
 • Poslední, čtvrtý závod – časovka jednotlivců – opouští po letech obec Čankov a přesouvá se na staronovou lokalitu Svatý Linhart.
 • Na prvním závodě na Michalu si přátelé ze Sokolovské 24 zajišťují časomíru sami; ostatní závody využijí služeb Sokotime.
 • Občerstvení: na koupališti Michal bude zastřešený pevný stánek s dostatečným výběrem. Na Goethovce a Linhartu bude k dispozici restaurace s nabídkou pro závodníky. Na Letním kině předpokládáme opékání vuřtů. Na všech závodech bude balená pitná voda a teplý čaj zdarma.
 • Bahenní král je bodovaný seriál zahrnující Jarní Bahno (4 závody), Časovka do kopce bike vs RUN Sokolov, XC Bike Motokros Loket a Časovku Čankov

Převzato od pořadatelů; zkráceno.


Výsledky XC Michal 2022: Hana Odlová a Michal Dvořák

Na Michalu proběhl první závod seriálu Jarní Bahno. Zde jsou výsledky (PDF) a interaktivní jsou k dispozici na webu časomíry (průjezdy kol, diplomy, …). Na Youtube je video s průjezdem cílovou bránou.

Závod ovládli Hana Odlová a Michal Dvořák z KILPI KOME KLUB. Mezi závodníky byly značné odstupy a trasa na čtyři okruhy byla na hodinu a půl.

Fotky: Tukani


Foto: Jakub Merle a snímky z videa z průjezdu cílovou bránou


Foto: Sokotime


XC Michal za 6 dnů

Do začátku závodu XC Michal v rámci seriálu Jarní Bahno zbývá 6 dnů a 16 hodin. Přihlášeno je 29 účastníků. Nezapomeňte, začíná se 19. března 2022 v 9:30 hod.

Parametry okruhu: Délka – 6,7 km, převýšení – 160 m.

Občerstvení

 • V ceně startovného je k dispozici balená voda a teplý čaj.
 • „Samozřejmě bude připraveno spousta dobrot, na které jste u nás v Sokolově zvyklí… A to třeba Kofola, expresíčko, Plznička, Birell nealko, klobásky, svařáček, groček a pod.“ (web)

Informace

Vítězové jednotlivých závodů seriálu Jarní Bahno obdrží standardní kovové medaile o průměru 5 cm s polepem. Na vítěze celého seriálu pak čekají originální, porcelánové trofejní medaile o průměru 8 cm (viz foto níže), které navrhnul a osobně vyrobil ředitel závodu s laskavou podporou porcelánky Rudolf Kämpf, kde pracuje jako modelér.


Zdroj: Facebook