Najdi si svůj závod aneb putování za sněhem

zimní ttI takhle by se dalo popsat mé nedělní ráno 4. 2. 2007, ale vše začalo mnohem dříve. Při surfování na internetu po zajímavých odkazech místo příprav na státnice, jsem narazil na stránky MČR v zimním triatlonu. Sakra co to je?

Spojením offroadového běhu, jízdy na horském kole a běhu na lyžích vznikla nová disciplína zvaná zimní triatlon. Tento mladší a divácky atraktivní bráška klasického triatlonu se jezdí v zemích, kde se zima střídá s létem, teprve pár let. Závodník musí absolvovat 7 – 9 km běhu, 12 – 14 km jízdy na horském kole a 10 – 12 km běhu na lyžích volnou technikou.

zimní ttNu což, kolo si dám do kupy, běžky půjčím od babičky a tretry nahradí bufy. Rozhodnuto, jede se. Abych alespoň trochu zmírnil ostudu, vydal jsem se na Vysočinu, kde se závod odehrává, o dva dny dříve. Ze Žďáru nad Sázavou jsem se vydal v 21.00 směr Tři Studně, do mého oblíbeného hotelu Pegas.

Nebyla to cesta ani krátká ani příjemná. V noci 15 km na biku, lyže v ruce a batoh jako hora na zádech. Nakonec vše dobře dopadlo a v sobotu jsem celý den brousil skluznici na poprašku sněhu, který na Vysočině zbyl.

Pokračování článku