1. etapa – Jan Ullrich má problém

Lance předjíždí Jena; CYCLINGNEWS.COMŽlutý trikot po první, 19 km dlouhé časovce, oblékl s dvousekundovým náskokem na Lance Armstronga Američan David Zabriskie (CSC Tiscali). Ten tuto časovku zajel s rekordním rychlostním průměrem 54.67 km/h. Jan Ullrich však svým fandům radost neudělal. Lance Armstrong jej na 14. kilometru předjel a ještě mu poodjel. Ullrich tak ztrácí již po první etapě více než minutu. Minulý ročník vyhrál Lance s náskokem minutu a několik sekund.

Ullrich včera při tréninku rozbil sklo od týmového vozu (Audi A6 Avant). Bohužel si přitom pořezal krk a tak vůbec. Jeho výkon tím byl určitě ovlivněn.

Lance jel na nové verzi svého Treku, přičemž i do hor má k dispozici opět o něco lehčí a pevnější kolo (do karbonu přimíchali boron, materiál rámu se teď volá OCLV Boron). Při startu však vytrhl kufr z pedálu.

Podívejte se na fotky z 1. etapy Tour. K dispozici je také mapka a profil trati.

Výsledky 1. etapy (19 km)

1 David Zabriskie (USA) Team CSC 20.51 (54.67 km/h)
2 Lance Armstrong (USA) Discovery Channel 0.02
3 Alexandre Vinokourov (Kaz) T-Mobile Team 0.53
4 George Hincapie (USA) Discovery Channel 0.57
5 Laszlo Bodrogi (Hun) Credit Agricole 0.59
6 Floyd Landis (USA) Phonak Hearing Systems 1.02
7 Fabian Cancellara (Swi) Fassa Bortolo
8 Jens Voigt (Ger) Team CSC 1.04
9 Vladimir Karpets (Rus) Illes Balears-Caisse d’Epargne 1.05
10 Igor Gonzalez de Galdeano (Spa) Liberty Seguros-Würth 1.06
11 Bobby Julich (USA) Team CSC 1.07
12 Jan Ullrich (Ger) T-Mobile Team 1.08
13 Jose Enrique Gutierrez (Spa) Phonak Hearing Systems 1.12
14 Levi Leipheimer (USA) Gerolsteiner 1.13
15 Michael Rich (Ger) Gerolsteiner
16 Jose Luis Rubiera (Spa) Discovery Channel 1.16
17 Yaroslav Popovych (Ukr) Discovery Channel 1.18
18 Bradley McGee (Aus) Française Des Jeux 1.24
19 Marc Wauters (Bel) Rabobank 1.25
20 Ivan Basso (Ita) Team CSC 1.26

21 Sebastian Lang (Ger) Gerolsteiner 1.27
22 Benjamin Noval (Spa) Discovery Channel 1.28
23 Robert Hunter (RSA) Phonak Hearing Systems 1.30
24 Walter Bénéteau (Fra) Bouygues Telecom
25 Santiago Botero (Col) Phonak Hearing Systems
26 Luke Roberts (Aus) Team CSC
27 Bert Grabsch (Ger) Phonak Hearing Systems 1.31
28 Kurt-Asle Arvesen (Nor) Team CSC 1.32
29 Carlos Sastre (Spa) Team CSC
30 Dario Frigo (Ita) Fassa Bortolo 1.34
31 Pavel Padrnos (Cze) Discovery Channel
32 Paolo Savoldelli (Ita) Discovery Channel 1.35
33 Luis León Sanchez (Spa) Liberty Seguros-Würth 1.39
34 Jose Azevedo (Por) Discovery Channel
35 Cadel Evans (Aus) Davitamon-Lotto 1.41
36 Dario Cioni (Ita) Liquigas-Bianchi 1.46
37 Andrei Grivko (Ukr) Domina Vacanze
38 Ronny Scholz (Ger) Gerolsteiner 1.48
39 Sergei Gonchar (Ukr) Domina Vacanze
40 Tom Boonen (Bel) Quick.Step 1.49
41 Christophe Moreau (Fra) Credit Agricole 1.50
42 Stuart O’Grady (Aus) Cofidis, Le Credit Par Telephone
43 Servais Knaven (Ned) Quick.Step
44 Juan Antonio Flecha (Spa) Fassa Bortolo 1.51
45 Michael Rogers (Aus) Quick.Step 1.53
46 Denis Menchov (Rus) Rabobank 1.55
47 Lorenzo Bernucci (Ita) Fassa Bortolo
48 Alberto Contador (Spa) Liberty Seguros-Würth 1.57
49 Mauro Facci (Ita) Fassa Bortolo 2.00
50 Yuriy Krivtsov (Ukr) Ag2r-Prevoyance
51 Andreas Klöden (Ger) T-Mobile Team 2.01
52 Nicki Sörensen (Den) Team CSC
53 Chris Horner (USA) Saunier Duval-Prodir
54 Beat Zberg (Swi) Gerolsteiner 2.02
55 Alessandro Cortinovis (Ita) Domina Vacanze 2.03
56 Joseba Beloki (Spa) Liberty Seguros-Würth 2.05
57 Magnus Backstedt (Swe) Liquigas-Bianchi
58 Oscar Pereiro Sio (Spa) Phonak Hearing Systems 2.06
59 Thomas Lövkvist (Swe) Française Des Jeux
60 José Luis Arrieta (Spa) Illes Balears-Caisse d’Epargne 2.08
61 Didier Rous (Fra) Bouygues Telecom
62 Bernhard Eisel (Aut) Française Des Jeux
63 Fred Rodriguez (USA) Davitamon-Lotto 2.09
64 Daniel Becke (Spa) Illes Balears-Caisse d’Epargne 2.11
65 Joost Posthuma (Ned) Rabobank
66 Andrei Kashechkin (Kaz) Credit Agricole 2.12
67 Bram Tankink (Ned) Quick.Step
68 Sandy Casar (Fra) Française Des Jeux 2.13
69 Rubens Bertogliati (Swi) Saunier Duval-Prodir
70 Manuel Beltran (Spa) Discovery Channel 2.14
71 Michael Albasini (Swi) Liquigas-Bianchi
72 Laurent Brochard (Fra) Bouygues Telecom 2.16
73 Sylvain Chavanel (Fra) Cofidis, Le Credit Par Telephone 2.17
74 Robert Förster (Ger) Gerolsteiner
75 Mikel Astarloza (Spa) Ag2r-Prevoyance 2.18
76 Xabier Zandio (Spa) Illes Balears-Caisse d’Epargne 2.19
77 Erik Dekker (Ned) Rabobank
78 Haimar Zubeldia (Spa) Euskaltel-Euskadi 2.20
79 Roberto Heras (Spa) Liberty Seguros-Würth
80 Robbie McEwen (Aus) Davitamon-Lotto 2.21
81 Massimo Giunti (Ita) Fassa Bortolo 2.24
82 Alejandro Valverde (Spa) Illes Balears-Caisse d’Epargne
83 Jörg Jaksche (Ger) Liberty Seguros-Würth
84 Manuel Quinziato (Ita) Saunier Duval-Prodir 2.25
85 Jörg Ludewig (Ger) Domina Vacanze 2.28
86 David Moncoutié (Fra) Cofidis, Le Credit Par Telephone
87 Laurent Lefevre (Fra) Bouygues Telecom 2.29
88 Stephan Schreck (Ger) T-Mobile Team
89 Tobias Steinhauser (Ger) T-Mobile Team
90 Gorazd Stangelj (Slo) Lampre-Caffita 2.30
91 Franco Pellizotti (Fra) Liquigas-Bianchi
92 Stefano Garzelli (Ita) Liquigas-Bianchi
93 Nicolas Jalabert (Fra) Phonak Hearing Systems 2.31
94 Juan Manuel Garate (Spa) Saunier Duval-Prodir
95 Patrik Sinkewitz (Ger) Quick.Step
96 Alexandre Moos (Swi) Phonak Hearing Systems
97 Francisco Mancebo (Spa) Illes Balears-Caisse d’Epargne
98 Giuseppe Guerini (Ita) T-Mobile Team
99 Giovanni Lombardi (Ita) Team CSC
100 Wilfried Cretskens (Bel) Quick.Step 2.32
101 Matthew White (Aus) Cofidis, Le Credit Par Telephone
102 Jose Vicente García Acosta (Spa) Illes Balears-Caisse d’Epargne
103 Fabian Wegmann (Ger) Gerolsteiner
104 Mario Aerts (Bel) Davitamon-Lotto 2.33
105 Sébastien Joly (Fra) Credit Agricole 2.34
106 Nicolas Fritsch (Fra) Saunier Duval-Prodir 2.35
107 Angel Vicioso (Spa) Liberty Seguros-Würth
108 Leon van Bon (Ned) Davitamon-Lotto 2.36
109 Kim Kirchen (Lux) Fassa Bortolo
110 Kevin Hulsmans (Bel) Quick.Step 2.37
111 Georg Totschnig (Aut) Gerolsteiner
112 Evgeni Petrov (Rus) Lampre-Caffita 2.39
113 Gianluca Bortolami (Ita) Lampre-Caffita
114 Francis Mourey (Fra) Française Des Jeux 2.40
115 Jose Angel Gomez Marchante (Spa) Saunier Duval-Prodir 2.41
116 Angelo Furlan (Ita) Domina Vacanze 2.42
117 Daniele Nardello (Ita) T-Mobile Team 2.43
118 Luciano Pagliarini (Bra) Liquigas-Bianchi
119 Inaki Isasi (Spa) Euskaltel-Euskadi
120 Anthony Geslin (Fra) Bouygues Telecom 2.44
121 Mauro Gerosa (Ita) Liquigas-Bianchi
122 Ludovic Turpin (Fra) Ag2r-Prevoyance
123 Eddy Mazzoleni (Ita) Lampre-Caffita
124 Allan Davis (Aus) Liberty Seguros-Würth
125 Oscar Sevilla (Spa) T-Mobile Team
126 Jérôme Pineau (Fra) Bouygues Telecom 2.45
127 Gerrit Glomser (Aut) Lampre-Caffita 2.46
128 David Herrero (Spa) Euskaltel-Euskadi
129 Johan Vansummeren (Bel) Davitamon-Lotto
130 Marcus Ljungqvist (Swe) Liquigas-Bianchi 2.48
131 Thomas Voeckler (Fra) Bouygues Telecom
132 Iker Camano (Spa) Euskaltel-Euskadi 2.49
133 Wim Vansevenant (Bel) Davitamon-Lotto
134 Volodimir Gustov (Ukr) Fassa Bortolo
135 Stéphane Augé (Fra) Cofidis, Le Credit Par Telephone 2.51
136 Steve Zampieri (Swi) Phonak Hearing Systems 2.52
137 David Canada (Spa) Saunier Duval-Prodir
138 Christophe Mengin (Fra) Française Des Jeux
139 Alessandro Bertolini (Ita) Domina Vacanze
140 Nicolas Portal (Fra) Ag2r-Prevoyance 2.53
141 Marcos Serrano (Spa) Liberty Seguros-Würth
142 Alessandro Spezialetti (Ita) Lampre-Caffita
143 Jaan Kirsipuu (Est) Credit Agricole 2.54
144 Pietro Caucchioli (Ita) Credit Agricole
145 Michael Boogerd (Ned) Rabobank 2.55
146 Constantino Zaballa (Spa) Saunier Duval-Prodir
147 Pierrick Fédrigo (Fra) Bouygues Telecom 2.56
148 Matthieu Sprick (Fra) Bouygues Telecom
149 Iker Flores (Spa) Euskaltel-Euskadi 2.57
150 Jean-Patrick Nazon (Fra) Ag2r-Prevoyance 2.58
151 Peter Wrolich (Aut) Gerolsteiner
152 Thierry Marichal (Bel) Cofidis, Le Credit Par Telephone
153 Thor Hushovd (Nor) Credit Agricole
154 Christophe Brandt (Bel) Davitamon-Lotto 2.59
155 Sylvain Calzati (Fra) Ag2r-Prevoyance
156 Stéphane Goubert (Fra) Ag2r-Prevoyance
157 Daniele Righi (Ita) Lampre-Caffita 3.00
158 Egoi Martinez (Spa) Euskaltel-Euskadi 3.01
159 Inigo Landaluze (Spa) Euskaltel-Euskadi
160 Patrice Halgand (Fra) Credit Agricole 3.03
161 Unai Etxebarria (Ven) Euskaltel-Euskadi
162 Isaac Gálvez (Spa) Illes Balears-Caisse d’Epargne 3.04
163 Stefano Zanini (Ita) Quick.Step 3.05
164 Kjell Carlström (Fin) Liquigas-Bianchi 3.06
165 Philippe Gilbert (Bel) Française Des Jeux 3.07
166 Simon Gerrans (Aus) Ag2r-Prevoyance 3.08
167 Frédéric Bessy (Fra) Cofidis, Le Credit Par Telephone 3.09
168 Matthias Kessler (Ger) T-Mobile Team
169 David Arroyo (Spa) Illes Balears-Caisse d’Epargne 3.10
170 Claudio Corioni (Ita) Fassa Bortolo 3.11
171 Salvatore Commesso (Ita) Lampre-Caffita
172 Samuel Dumoulin (Fra) Ag2r-Prevoyance
173 Maxim Iglinski (Kaz) Domina Vacanze 3.12
174 Michael Rasmussen (Den) Rabobank 3.14
175 Iban Mayo (Spa) Euskaltel-Euskadi 3.15
176 Cédric Vasseur (Fra) Cofidis, Le Credit Par Telephone 3.18
177 David Loosli (Swi) Lampre-Caffita 3.20
178 Guido Trenti (USA) Quick.Step 3.21
179 Janek Tombak (Est) Cofidis, Le Credit Par Telephone 3.23
180 Carlos Da Cruz (Fra) Française Des Jeux 3.25
181 Pieter Weening (Ned) Rabobank 3.27
182 Gerben Löwik (Ned) Rabobank
183 Baden Cooke (Aus) Française Des Jeux 3.36
184 Karsten Kroon (Ned) Rabobank
185 Axel Merckx (Bel) Davitamon-Lotto 3.37
186 Sébastien Hinault (Fra) Credit Agricole
187 Alessandro Vanotti (Ita) Domina Vacanze 3.44
188 Rafael Nuritdinov (Uzb) Domina Vacanze 3.50
189 Leonardo Piepoli (Ita) Saunier Duval-Prodir 4.40


One thought on “1. etapa – Jan Ullrich má problém”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML značky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>