2. etapa Tour – mezi sprintery nejrychlejší byl Tim Boonen

Tom Boonen vítězí v druhé etapě; cyclingnews.comRovinatá etapa mezi Challans a Les Essarts se jela ve vysokém tempu (47 km/h průměr). Již po 20 km se odpojila směrem dopředu čtyřčlenná skupina: Laszlo Bodrogi (Credit Agricole), David Canada (Saunier Duval-Prodir), Thomas Voeckler (Bouygues Telecom) a Sylvain Calzati (Ag2r-Prevoyance). Přestože v této skupině byl Bodrogi, po časovce napátém místě, nechali uprchlíky pánové ze Zabriského CSC Tiscali prchat až k náskoku 4:30 min a poté je sprinterské týmy Quick.Step, Davitamon-Lotto a Francaise des Jeux sjely, a to 6 km před cílem.

Spurt do cíle nebyl v rukou některého týmu, spíše vymknutý kontrole. Nejdříve zkusil ujet Robbie McEwen, ale to bylo příliš brzy. Tom Boonen (Quick.Step) a Thor Hushovd (CA) ho snadno předjeli. David Zabriskie dojel 71. a ponechal si žlutý trikot. Hlavní pole se všemi favority žádné sekundy neztratilo.

Zajímavé je, že Belgičan Boonen musel včera pod ruce zubaře, měl silné bolesti zubů. Ty však překonal a na délku bicyklu dal své soupeře.

Ze zdravotní prohlídky – maxima a minima

* S 35 tepy za minutu mají Chris Horner (Saunier Duval) a Laurent Lefevre (Bouygues Telecom) nejnižší tepovou frekvenci ze všech jezců na TdF.
* 7.66 litrů jako objem plic: Christophe Moreau (Credit Agricole) a Mikel Astarloza (Ag2r-Prevoyance).
* Je tím hodně známmy… nejtěžším jezdcem je velký Maggie Bäckstedt (Liquigas-Bianchi); má těžko uvěřitelných 95 kg.
* Leonardo Piepoli váží 57 kg, což je ze všech nejméně.
* Johan Van Summeren měří 198 cm.
* Průměrný jezdec, ale nikoliv průměrný člověk: 1.79 m výšky, hmotnost 71 kg, klidový tep 50 a 5.7 l kapacita plic.

Fotky. Pro angličtinou vládnoucí je tu live-report.

Výsledky

1 Tom Boonen (Bel) Quick.Step 3.51.31 (47.037 km/h)
2 Thor Hushovd (Nor) Credit Agricole
3 Robbie McEwen (Aus) Davitamon-Lotto
4 Stuart O’Grady (Aus) Cofidis, Le Credit Par Telephone
5 Luciano Pagliarini (Bra) Liquigas-Bianchi
6 Juan Antonio Flecha (Spa) Fassa Bortolo
7 Peter Wrolich (Aut) Gerolsteiner
8 Jérôme Pineau (Fra) Bouygues Telecom
9 Baden Cooke (Aus) Française Des Jeux
10 Allan Davis (Aus) Liberty Seguros-Würth
11 Manuel Quinziato (Ita) Saunier Duval-Prodir
12 Robert Hunter (RSA) Phonak Hearing Systems
13 Inaki Isasi (Spa) Euskaltel-Euskadi
14 Yuriy Krivtsov (Ukr) Ag2r-Prevoyance
15 Angelo Furlan (Ita) Domina Vacanze
16 Maxim Iglinski (Kaz) Domina Vacanze
17 Sébastien Hinault (Fra) Credit Agricole
18 Anthony Geslin (Fra) Bouygues Telecom
19 Jan Ullrich (Ger) T-Mobile Team
20 Fred Rodriguez (USA) Davitamon-Lotto

21 Bradley McGee (Aus) Française Des Jeux
22 Chris Horner (USA) Saunier Duval-Prodir
23 Jaan Kirsipuu (Est) Credit Agricole
24 Guido Trenti (USA) Quick.Step
25 Kurt-Asle Arvesen (Nor) Team CSC
26 Alejandro Valverde (Spa) Illes Balears-Caisse d’Epargne
27 Gerrit Glomser (Aut) Lampre-Caffita
28 Andreas Klöden (Ger) T-Mobile Team
29 Laurent Brochard (Fra) Bouygues Telecom
30 Oscar Pereiro Sio (Spa) Phonak Hearing Systems
31 Nicolas Portal (Fra) Ag2r-Prevoyance
32 Jose Enrique Gutierrez (Spa) Phonak Hearing Systems
33 Gerben Löwik (Ned) Rabobank
34 José Luis Arrieta (Spa) Illes Balears-Caisse d’Epargne
35 Giovanni Lombardi (Ita) Team CSC
36 Alessandro Cortinovis (Ita) Domina Vacanze
37 Michael Rogers (Aus) Quick.Step
38 Ivan Basso (Ita) Team CSC
39 Fabian Wegmann (Ger) Gerolsteiner
40 Andrei Kashechkin (Kaz) Credit Agricole
41 Kim Kirchen (Lux) Fassa Bortolo
42 Roberto Heras (Spa) Liberty Seguros-Würth
43 Dario Frigo (Ita) Fassa Bortolo
44 Walter Bénéteau (Fra) Bouygues Telecom
45 Nicolas Jalabert (Fra) Phonak Hearing Systems
46 Georg Totschnig (Aut) Gerolsteiner
47 Mikel Astarloza (Spa) Ag2r-Prevoyance
48 Bernhard Eisel (Aut) Française Des Jeux
49 Jörg Jaksche (Ger) Liberty Seguros-Würth
50 Robert Förster (Ger) Gerolsteiner
51 Eddy Mazzoleni (Ita) Lampre-Caffita
52 Jose Luis Rubiera (Spa) Discovery Channel
53 Manuel Beltran (Spa) Discovery Channel
54 Yaroslav Popovych (Ukr) Discovery Channel
55 Magnus Backstedt (Swe) Liquigas-Bianchi
56 Alexandre Vinokourov (Kaz) T-Mobile Team
57 George Hincapie (USA) Discovery Channel
58 Stefano Garzelli (Ita) Liquigas-Bianchi
59 Patrice Halgand (Fra) Credit Agricole
60 Isaac Gálvez (Spa) Illes Balears-Caisse d’Epargne
61 Bobby Julich (USA) Team CSC
62 Cédric Vasseur (Fra) Cofidis, Le Credit Par Telephone
63 Lance Armstrong (USA) Discovery Channel
64 Jean-Patrick Nazon (Fra) Ag2r-Prevoyance
65 Massimo Giunti (Ita) Fassa Bortolo
66 Benjamin Noval (Spa) Discovery Channel
67 Philippe Gilbert (Bel) Française Des Jeux
68 Paolo Savoldelli (Ita) Discovery Channel
69 Dario Cioni (Ita) Liquigas-Bianchi
70 Francisco Mancebo (Spa) Illes Balears-Caisse d’Epargne
71 David Zabriskie (USA) Team CSC
72 Fabian Cancellara (Swi) Fassa Bortolo
73 Luke Roberts (Aus) Team CSC
74 Thomas Lövkvist (Swe) Française Des Jeux
75 Carlos Sastre (Spa) Team CSC
76 Patrik Sinkewitz (Ger) Quick.Step
77 Gorazd Stangelj (Slo) Lampre-Caffita
78 Pietro Caucchioli (Ita) Credit Agricole
79 Salvatore Commesso (Ita) Lampre-Caffita
80 Bram Tankink (Ned) Quick.Step
81 Gianluca Bortolami (Ita) Lampre-Caffita
82 Sylvain Chavanel (Fra) Cofidis, Le Credit Par Telephone
83 Constantino Zaballa (Spa) Saunier Duval-Prodir
84 Santiago Botero (Col) Phonak Hearing Systems
85 Jörg Ludewig (Ger) Domina Vacanze
86 Lorenzo Bernucci (Ita) Fassa Bortolo
87 Oscar Sevilla (Spa) T-Mobile Team
88 Janek Tombak (Est) Cofidis, Le Credit Par Telephone
89 Sebastian Lang (Ger) Gerolsteiner
90 Jens Voigt (Ger) Team CSC
91 Alexandre Moos (Swi) Phonak Hearing Systems
92 Matthieu Sprick (Fra) Bouygues Telecom
93 Didier Rous (Fra) Bouygues Telecom
94 Unai Etxebarria (Ven) Euskaltel-Euskadi
95 Carlos Da Cruz (Fra) Française Des Jeux
96 Egoi Martinez (Spa) Euskaltel-Euskadi
97 Matthias Kessler (Ger) T-Mobile Team
98 Tobias Steinhauser (Ger) T-Mobile Team
99 Axel Merckx (Bel) Davitamon-Lotto
100 Daniele Nardello (Ita) T-Mobile Team
101 Cadel Evans (Aus) Davitamon-Lotto
102 Iban Mayo (Spa) Euskaltel-Euskadi
103 Christophe Moreau (Fra) Credit Agricole
104 Bert Grabsch (Ger) Phonak Hearing Systems
105 Igor Gonzalez de Galdeano (Spa) Liberty Seguros-Würth
106 Angel Vicioso (Spa) Liberty Seguros-Würth
107 Laszlo Bodrogi (Hun) Credit Agricole
108 Marcos Serrano (Spa) Liberty Seguros-Würth
109 Mauro Gerosa (Ita) Liquigas-Bianchi
110 Iker Camano (Spa) Euskaltel-Euskadi
111 Evgeni Petrov (Rus) Lampre-Caffita
112 Nicki Sörensen (Den) Team CSC
113 Floyd Landis (USA) Phonak Hearing Systems
114 Jose Azevedo (Por) Discovery Channel
115 Marcus Ljungqvist (Swe) Liquigas-Bianchi
116 Ronny Scholz (Ger) Gerolsteiner
117 Alessandro Bertolini (Ita) Domina Vacanze
118 Nicolas Fritsch (Fra) Saunier Duval-Prodir
119 Alberto Contador (Spa) Liberty Seguros-Würth
120 Samuel Dumoulin (Fra) Ag2r-Prevoyance
121 Mauro Facci (Ita) Fassa Bortolo
122 Simon Gerrans (Aus) Ag2r-Prevoyance
123 Alessandro Vanotti (Ita) Domina Vacanze
124 Sergei Gonchar (Ukr) Domina Vacanze
125 Pavel Padrnos (Cze) Discovery Channel
126 Mario Aerts (Bel) Davitamon-Lotto
127 Joost Posthuma (Ned) Rabobank
128 Sébastien Joly (Fra) Credit Agricole
129 Franco Pellizotti (Fra) Liquigas-Bianchi
130 Pieter Weening (Ned) Rabobank
131 Sandy Casar (Fra) Française Des Jeux
132 David Loosli (Swi) Lampre-Caffita
133 Christophe Brandt (Bel) Davitamon-Lotto
134 Haimar Zubeldia (Spa) Euskaltel-Euskadi
135 Volodimir Gustov (Ukr) Fassa Bortolo
136 Denis Menchov (Rus) Rabobank
137 Rafael Nuritdinov (Uzb) Domina Vacanze
138 Christophe Mengin (Fra) Française Des Jeux
139 Stephan Schreck (Ger) T-Mobile Team
140 Stéphane Goubert (Fra) Ag2r-Prevoyance
141 Steve Zampieri (Swi) Phonak Hearing Systems
142 Giuseppe Guerini (Ita) T-Mobile Team
143 Michael Rich (Ger) Gerolsteiner
144 Stéphane Augé (Fra) Cofidis, Le Credit Par Telephone
145 Servais Knaven (Ned) Quick.Step
146 Wilfried Cretskens (Bel) Quick.Step
147 David Herrero (Spa) Euskaltel-Euskadi
148 Juan Manuel Garate (Spa) Saunier Duval-Prodir
149 Thomas Voeckler (Fra) Bouygues Telecom
150 Kjell Carlström (Fin) Liquigas-Bianchi
151 Ludovic Turpin (Fra) Ag2r-Prevoyance
152 Andrei Grivko (Ukr) Domina Vacanze
153 Matthew White (Aus) Cofidis, Le Credit Par Telephone
154 Erik Dekker (Ned) Rabobank
155 Daniele Righi (Ita) Lampre-Caffita
156 Vladimir Karpets (Rus) Illes Balears-Caisse d’Epargne
157 Jose Angel Gomez Marchante (Spa) Saunier Duval-Prodir
158 Luis León Sanchez (Spa) Liberty Seguros-Würth
159 Michael Boogerd (Ned) Rabobank
160 Rubens Bertogliati (Swi) Saunier Duval-Prodir
161 Sylvain Calzati (Fra) Ag2r-Prevoyance
162 Michael Albasini (Swi) Liquigas-Bianchi
163 Alessandro Spezialetti (Ita) Lampre-Caffita
164 Francis Mourey (Fra) Française Des Jeux
165 Karsten Kroon (Ned) Rabobank
166 Kevin Hulsmans (Bel) Quick.Step
167 Jose Vicente García Acosta (Spa) Illes Balears-Caisse d’Epargne
168 David Canada (Spa) Saunier Duval-Prodir
169 Levi Leipheimer (USA) Gerolsteiner
170 Xabier Zandio (Spa) Illes Balears-Caisse d’Epargne
171 Michael Rasmussen (Den) Rabobank
172 Joseba Beloki (Spa) Liberty Seguros-Würth
173 Inigo Landaluze (Spa) Euskaltel-Euskadi
174 Laurent Lefevre (Fra) Bouygues Telecom
175 David Arroyo (Spa) Illes Balears-Caisse d’Epargne
176 Daniel Becke (Spa) Illes Balears-Caisse d’Epargne
177 Iker Flores (Spa) Euskaltel-Euskadi
178 Pierrick Fédrigo (Fra) Bouygues Telecom
179 David Moncoutié (Fra) Cofidis, Le Credit Par Telephone
180 Frédéric Bessy (Fra) Cofidis, Le Credit Par Telephone
181 Johan Vansummeren (Bel) Davitamon-Lotto
182 Marc Wauters (Bel) Rabobank
183 Beat Zberg (Swi) Gerolsteiner
184 Leonardo Piepoli (Ita) Saunier Duval-Prodir
185 Claudio Corioni (Ita) Fassa Bortolo
186 Thierry Marichal (Bel) Cofidis, Le Credit Par Telephone
187 Stefano Zanini (Ita) Quick.Step 0.36
188 Leon van Bon (Ned) Davitamon-Lotto 0.39
189 Wim Vansevenant (Bel) Davitamon-Lotto 0.47


One thought on “2. etapa Tour – mezi sprintery nejrychlejší byl Tim Boonen”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML značky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>