17. etapa (GdI 2005)

BassoČtvrteční v pořadí 17. etapu Gira jelo již jen 155 závodníků. Ve čtvrtek ráno odstoupili tito jezdci: Christophe Kern (Bouygues), Moreno di Biase (Colombia-Selle Italia) a Sergi Escobar (Illes Balears). V pelotonu jsou tak již jen čtyři kompletní týmy: Lampre, Fassa Bortolo, Phonak a CSC. Ve 14:30 projel peloton občerstvovací zónou, závodníci měli za sebou již zhruba 100 km, velký kus práce byl ale stále před nimi.

Cíl 17. etapy Limone Piemonte se nacházel v nadmořské výšce 1795 m. Rozhodují pro výsledky této etapy bylo právě poslední stoupání k cíli. V tomto stoupání byl nejsilnější Ivan Basso, kterému se vrátila dobrá forma. Ivan Basso tuto etapu s přehledem vyhrál, další zlepšení zaznamenal Gilberto Simoni, který ujel držiteli růžového trikotu nejlepšího jezdce Savoldellimu. Simoni dal Savoldellimu dva nástupy, první ještě stačil Savoldelli zachytit, v druhém už ale neměl dost sil. Savoldelli sice zůstává nadále v růžovém, jeho náskok před favoritem Simonim se však zmenšil na 58 sekund. V pátek čeká závodníky 31 km dlouhá časovka.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML značky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>