Český pohár a Krajský přebor očima Štafle

Vašek Viktorin

Vašek Viktorin

Tak jsme vyrazili na asi nejcyklističtější víkend tohoto roku. Těšili jsme se na borce, co fakt umí, ale i na kamarády, co se pokusí pokořit sami sebe.

Upřímně, Českému poháru asi nelze nic vytknout. Neskutečná trať, prý normálka pro závody tohoto formátu, ale dle mého se Dan pěkně vyřádil :). Tady bych mu chtěla poděkovat za rady, které mi dal a které mi pomohly při orientaci. Na trati sice bylo kluků s vestou mraky, ale skoro ani jeden nevěděl, co se kde děje a kde co je dál než 3 metry od svého stanoviště… škoda. Trať byla pěkně značená a pro diváky místa všude dost. Bylo vidět hojně pomocníčků a taky první pomoc. Myslím že se to povedlo.

Víťa Hanuš

Víťa Hanuš

Krajský přebor ovšem přinesl velké zklamání. V první řadě to byla malá účast závodníků – v nejsilnějších kategoriích jelo po 9 cyklistech, a holky, myslím už ty dospělé, byly dvě. Jedním z důvodů pravděpodobně bylo to, že si spousta lidí včetně mě myslela, že trať bude stejná jako v sobotu, a pro ty, kdo mají alespoň zbytky pudu sebezáchovy, tedy opravdu, ale opravdu těžká. Druhým důvodem asi bylo, že jet dva takhle těžké závody v jednom víkendu chce už hodně zapálení, které z našich má jen Honzík a Tomáš :o). A tak se jelo na pozměněné trati, kterou známe z Bahna č. 3 s minimální účastí.


Diváctvo
Diváctvo na Poháru

Irena

Irena si nevybrala
nejlepší stopu

A jaké to tedy bylo? No jiné, nikde ani noha, pár zmatených diváků, kteří stejně jako my hledali cyklisty na původní trati a děsně se divili, že tudy se nejede, tři klucí pořadatelé, ale zato hojně turistů na trati! To bych z mého pohledu viděla jako velký prohřešek proti bezpečnosti. Chodili si tam ve skupinkách a v těch úzkých zatáčkách by závodník ve své rychlosti neměl šanci zabránit srážce. Myslím, že pořadatelé mohou poděkovat Pánu že se nikomu nic nestalo.

Monika

Diváctvo č. 2

Co na závěr. Bohužel musím říct, že to Jirka Blažek dle mého názoru mohl udělat lépe a možná to i zanedbal. To, že není zázemí, jsme si už asi zvykli (v neděli měli sporťáci štěstí, že jim tam zbyla ze soboty alespoň kadibudka, jinak nic). Žádný stánek, kde by se dalo za celý den něco koupit k jídlu a pití, žádný prostor, kam se uklidit a čekat celý den na vyhlášení. Což mi přišlo mimochodem docela hrozné, že děti, ale vlastně všechny kategorie čekaly na úplný konec závodu na vyhlášení. To se konalo za rozladěnosti sportovců a u dětí hlavně jejich doprovodu. Nepotěšilo nás ani zmatečné přebíhání z místa na místo kvůli vyhlašení, které mělo být nejdřív v Poštovním dvoře, kde nás ale předběhli tančící důchodci, a tak jsme se museli pokorně přemístit za plot na louku. Píseň „Dlouhá noc “ od Helenky a další vypalovačky naší pop-music nás provázely celým vyhlášením. Osobně si myslím, že na Krajský přebor to mělo velmi nízkou úroveň, spíš bych to tipla na soutěž skautů od vedle.

Společné foto s Filipem
Zleva: Honza Jiříček, Tomáš Eberl, Karel Brabec, sedící Luboš Oubrecht, Radovan Fišer, Filip Eberl se svým Skoťákem, Míra Brill.

Viki a Péťa Ontko

Viki a Péťa

Na závěr trochu toho materialismu. Bože lidi, co to bylo zase za ceny? Myslím, že každého potěší medaile, která zde ale chyběla, diplom na papíru z kopírky asi není taky to pravé a už zase ta pítka pro lázeňáky? Dokonce po dvou kusech. Tak nevím jestli někde zkrachovala porcelánka anebo si opravdu myslíte , že vyrazíme na kolonádu a dáme si do nosu? Zbytek nebudu raději ani komentovat, protože je to ostuda. Vypadalo to, že někdo likviduje krámek se suvenýrama. Raději nic, než růže z kamene, CD o obrazech a už zmiňovaná pítka. Co takhle třeba místo toho gel anebo ionťák, když už je to Krajský přebor v cyklistice? Ale jak zdůrazňuji, je to jen můj pohled na věc :)!

Petra s Lubošem

Petra a Luboš

Poslední černou tečkou jsou výsledky. Žádné časy, trochu zmatky… no nevím.

Ale závěrem trochu dobrého slova. Tratě byly opravdu pěkné, pořadatelé si museli máknout je ještě večer předělat pro druhý závod a na to, že tam byli ve třech…

Karlos
Karel si nabalil zase nějaké roštěnky… někdo holt umí.

——

Ps. Fotkami doprovodil Radek F.


10 thoughts on “Český pohár a Krajský přebor očima Štafle”

 • No… hodnocení článku vypadá jasně :), zatím se líbí. Takže bajkeři s kritikou souhlasí?

  Ještě mě napadla jedna věc. Článek vyznívá kriticky, ale také prakticky děkuje za organizaci a poznamenává, že závod organizovali tři lidé. Pak je asi pochopitelné, že se na něm vyskytly kaňky. Tři lidé, to je ale méně než na klasický závod XC Bahna. Z předzávodního informačního šumu jsem měl dojem, že to budou pořádat právě lidé z A.M.bike. Zřejmě ne.

  No a je škoda, že se účastnilo málo závodníků. Možná to bylo i těmi podivnými povinnými kartičkami od ČSC, které, podle mého názoru, nebyly a nejsou v takovém závodě k ničemu. Taky je škoda, že se inzerovalo, že se pojede na stejné trati jako v sobotu, ale nakonec se nejelo, což už zmínila Monika.

 • Tak to ale zase pozor :). Pár skautských závodů už jsem v životě absolvoval a všechny byly zorganizovány parádně.

 • Zbyňa napsal/a:

  Já tam jel hlavně kvůli tomu, že se mělo jet trati ČP. Měl jsem toho ale stejně plný kecky, takže na lehkou trať si stěžovat nemůžu. Oraganizace mi přišla normální. Přijel jsem, dostal číslo, zazávodil si, pokecal a nic mi asi nechybělo. A kartičku ČSC jsem nepotřeboval… Mrzelo mě jen, že lidí bylo fakt málo, ale to není chyba pořadatelů že?

 • Radek F. napsal/a:

  Kartička :) kouzelná kartička, v propozicích je, že jí je třeba. V sobotu jsem slyšel na vlastní uschi říkat bajkea, že ji nemá, tak proč by tam jezdil… v tom tedy jistá překážka být mohla. Že přijelo málo lidí na pořadatele (úplně) házet určitě nejde.

 • Zbyňa napsal/a:

  V propozicích jen bylo, že pokud nemáš kartičku, tak nemůžeš být přeborníkem Kraje. Kdyby jsi prostě vyhrál a neměl kartičku, tak tě vyhlásí vítězem závodu, ale přeborníkem bude někdo za tebou. Bylo uvedeno, že závod je Open… Pochopili jste propozice špatně :-)

 • Musím říct, že tenhle článek mě celkem oslovil…
  Jednak pro to, že jsem byl jedním z těch, co si chtěl mistrovství kraje vyzkoušet (a nějaký kartičky…mě fakt netankovaly..), ale když jsem viděl trať ČP, opravdu zafungoval ten pud sebezáchovy..a raději jsem se v neděli na trať vydal pouze jako divák… Jenomže tu „správnou“ trať jsem bohužel nenašel…tak jsem skončil u čepovanýho pěnivýho..:-) No a taky jako pořadatel závodů (sice ne cyklistických, ale „jen“ těch atletických) jsem se celkem zděsil..když jsm si přečetl, jak s to taky „dá“ dělat… Celkem pecka, tyjo… No je jasný, že bez správnýho týmu se závody dělat nedají..a podle mě je v takovém případě lepší raději nic nepořádat… (taky mě napadlo, proč jako Mistrovství kraje nebyl vyhlášen sobotní open závod..)?

 • martin napsal/a:

  Jsem tu po dlouhé době a vidím že se tu konečně objevilo něco jiného než strohé konstatování. Myslím že je dobré číst i to co si aspon někteří myslí a jejich odvaze patří poklona. A pořadatelům bych vzkázal, kritika není jen to špatné ,ale i poučné pro příště, vždyt kdo by za to co dal kdyby slyšel co se šušká za zády.A já si myslím že to Štafle zle nemyslí, jen píše co slyší a co si myslí.A pokud je Štafle ta pořád usměvavá, a mimochodem moc pěkná bikerka v sukni , tak pánové na ní se zlobit nejde.A pokud je Štafle TA sestřička,která kdysi udělala co udělala tak tenhle člověk nemá potřebu někoho urážet. Doufám že ji zase uvidím na Artíkovi :))

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML značky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>