Cyklovýšlap na Lazy

Člen Cvock týmu s tatrankou a vypadá to i na klobásku
Člen Cvock týmu s tatrankou a vypadá to i na klobásku

Dne 10. října 2009 se uskutečnil Březovský cyklovýšlap, který pořádá město Březová. Počasí se oproti předchozím dnům trochu pokazilo, což mně osobně nevadilo, protože ta podzimní krása je jako z červené knihovny, je jí už moc a sychrava jest naopak pomálu. Dnes jsem se tedy konečně dočkal. Dle zpráv od Štafle desítky cyklistů z Březové vypravil směrem na Kladskou pan starosta a prý slíbil i čaj za statečnost na Lazech.

Osazenstvo cyklovýšlapu z řad závoďáků
Osazenstvo cyklovýšlapu z řad závoďáků

Já jsem si chytil svou skupinku na Kostelní Bříze, kde si, jak doufám, projíždějící jistě všimli stavebního ruchu na návsi, kde se opravuje bývalá škola, hospoda a i kostel! S tandemisty Panzim a Lukášem a cyklistkou Evičkou jsme se vydali na Tři rybníčky a na Studánku. Jelikož jsme byli jedni z posledních a přitom rychlí, dojížděli jsme mnoho cyklistů. Jeden z nich směrem k tandemistům poznamenal: „Jo, to bych vzadu mohl i zakouřit.“ Kus za Studánkou jsme si uvědomili, že máme lístky na jednotlivá kontrolní stanoviště, ale že jsme je nepředložili ke kontrole pro razítko, a tak jsem se vydal sprintem na Studánku. Tam jsem zjistil, že razítka letos nejsou, což Evičku nepotěšilo, protože na razítka se obzvlášť těšila.

Na Lazech před rekreovnou Ministerstva vnitra
Na Lazech před rekreovnou Ministerstva vnitra
Míra Brill alias Puclík
Míra Brill alias Puclík

Na Lazech čekal stan s lavicemi a občerstvení, ale za koruny české, nikoliv za statečnost. Čaj i klobása ve všech zvedly morálku, a tak jsme se pomalu odhodlávali k cestě směr Kladská. Naštěstí se právě v tuto chvíli z Kladské vrátila předsunutá hlídka složená z nejrychlejších poslů cyklistického oddílu Team Bike Březová se zprávou, že tradiční cíl cyklovýšlapu Kladská je okupována turisty, že v hospodě není ani jeden stůl bez cedulky „rezervace“ a že paní hospodská je zlá jako medvědice. Tímto bych rád zdůraznil usnesení rady starších Team Bike Březová, že kdo do oné hospody či restaurace vstoupí, bude vyloučen z cyklistické společnosti.

Čipi nedává pozor na cestu... ale naštěstí se mu nic nestalo
Čipi nedává pozor na cestu... ale naštěstí se mu nic nestalo

Inu, nezbylo, než se vydat po asfaltce na Krásnou Lípu, Kostelní Břízu a do Sokolova do restauračního zařízení Vítězná. Na cestě na Krásnou Lípu dominoval tandem, protože ke dvěma motorům s nohama se přidal ještě silnější motor zvaný gravitační síla. V restauraci na Vítězné jsme si všichni dali česnečku (mimochodem v ní nebyl česnek). Přijeli i kolegové z Chebu, Špalkovi a Lenka (o kousek blíž, z Nebanic).


3 thoughts on “Cyklovýšlap na Lazy”

  • Štafle napsal/a:

    já jen doplním,že Radek se zde velmi slušně vyjadřuje o medvědici,která v realitě dostala jména nepublikovatelná na slušném webu.Také upozorňuji na uvalenou kletbu na každého kdo se přiblíží k jmenované hospodě,která již zmizela z našich cyklomap. No výlet se i tak povedl a dobré partě je vlastně jedno kde se posadí.Na závěr jednu malou nepříjemnost.Na poslední skauty / honza,tibor,palinko a pepa / tam i po zaplacení jejich útraty zbyl dluh cca 300 kč o který se museli nějak podělit aby nemuseli mýt nádobí.Částka dosti vysoká a pro mejdany TBB nezvyklá. Takže pokud si někdo vzpomene že zapomněl zaplatit bylo by to fajn.

  • Ontko napsal/a:

    Verějný příslib!!!
    S přestupem do vyšších veteránských kategorií přichází milosrdnost zapomínání.Sice si nevzpomínám, že bych při placení na něco zapomněl, ale vyloučit to nemohu. Proto se připojím k otupení sekery.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML značky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>