MČR Xterra 2010

Česká zastávka světového poháru xterry se letos konala poprvé ve Špindlerově Mlýně. Zúčastnilo se jí několik sporťáků z Karlovarského kraje. Obrázek o náročnosti závodu si můžete udělat z fotoreportáže Františka Klingory. Výsledky po kategoriích (PDF). Pavel Chren (Tri Cheb) přiběhl v kategorii 30-39 let 6., 4 minuty za Tomášem Báčou. V mladší kategorii vyhrál Petr Novák (X-team BaNo), třetí by Vojta Dědek, který porazil multifunkčního Františka Žiláka (bajkeři jej znají z XC a maratonských tratí), Franta Klingora ml. 23. Trio hochů z AC Start Karlovy Vary startovalo ve složení Jan Báča (20-29 let, nedokončil kvůli pádu ve sjezdu těsně před běžeckým depem), Lukáš Trapp (20-29 let, 19.). V ženské kategorii skončila Irena Klingorová pátá a Barbora Hrušková čtvrtá.

Chebský reprezentant Pavel Chren (vpravo)