Pozvánka na Čerchov – finále PAL CUPu 2017

Foto: Pavla Dragounová

Už desátý ročník MTB závodu na Čerchov bude odstartován hromadně v neděli 24. 9. 2017 ve 14:00. Místo startu je opět v Peci pod Čerchovem. Prezentace je od 12:00 do 13:30. Pro všechny kategorie je připravena stejná trať jako v loňském ročníku. Závod měří 10,7 km s převýšením 541 metrů! Letos se nebude řadit do boxů, ale bude běžný hromadný start.

Startuje se podél hřiště na asfaltce a vjede se na louku do kopce (cca 500 m). Následuje asfaltka – asi 3 km do kopce a pak se odbočí na lesní šotolinovou cestu, která přechází v turistickou stezku (na předjíždění dost širokou), tam je úsek cca 150 m do prudkého kopce s kořeny a poté se opět vyjíždí na asfaltku. Sjede se asi 100m z kopce po panelce a odbočí se na známou asfaltku kolem Čerchova směr Malinová hora. Po dalším stoupání k vodárně se již závodníkům ukáže vrcholová rozhledna, krátký sjezd a závěrečný stoupák po panelce zavede závodníky na vrchol Čerchova (1042 m.n.m.).

Pořádající klub Velosport Domažlice nabízí možnost odvozu oblečení ze startu do cíle. Na vrcholu bude možnost prohlédnout si rozhlednu i areál bývalé pohraniční roty. Pro návrat do Pece bude vyznačena zkrácená cesta. V ceně startovného bude teplé občerstvení, které bude připraveno v prostoru startu, chybět nebudou ani populární palačinky.

Slavnostní vyhlášení výsledků je plánováno na 16:00 v prostoru startu v Peci pod Čerchovem. Pro nejlepších 5 závodníků v kategorii jsou připraveny věcné ceny. Pro první 3 závodníky v kategorii také medaile a pro vítěze kategorie pohár, finanční prémie je vypsána pro 3 nejrychlejší ženy a muže a také pro případného pokořitele traťového rekordu! Pořadatelé také vyhlásí nejmladšího a nejstaršího účastníka. Závod moderuje Iva Kokešová, výsledkový servis zajišťuje Hynek Musil.

Upozornění pro doprovod závodníků (hlavně dětí): pokud se budete pohybovat během závodu po trati, držte se na kraji cesty, v žádném případě se na kole nepohybujte mezi závodníky, za jízdu dítěte v závěsu za rodičem který nezávodí, tlačení dětí apod. hrozí diskvalifikace. Povoleno je podání občerstvení na trase. Během závodu neodhazujte odpadky, pohybujeme se v CHKO. Vjezd automobilem na závodní trasu je přísně zakázán.

Marcel Beran – prezident P.A.L.

Foto: Pavla Dragounová
Foto: Pavel Křikava

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML značky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>