Pozvánka na Čerchov – finále PAL CUPu 2017

Foto: Pavla Dragounová

Už desátý ročník MTB závodu na Čerchov bude odstartován hromadně v neděli 24. 9. 2017 ve 14:00. Místo startu je opět v Peci pod Čerchovem. Prezentace je od 12:00 do 13:30. Pro všechny kategorie je připravena stejná trať jako v loňském ročníku. Závod měří 10,7 km s převýšením 541 metrů! Letos se nebude řadit do boxů, ale bude běžný hromadný start.

Pokračování článku


Pavel Kodl mistrem Plzeňského kraje 2017

Velosport Domažlice připravil na parkovišti pod Škarmanem tentokrát víkendový dvojzávod. Tradiční nedělní MTB závod Pal Cupu doplnil sobotní premiérový MTB biatlon. Po oba dny ráno vítala závodníky zatažená obloha, která se postupně rozjasnila v krásný den. V součtu tak o víkendu zavítalo do centra Chodska přes tři stovky bikerů.

Oproti chrásteckému MTB biatlonovému závodu došlo v Domažlicích k dvěma zásadním změnám – Adrian Blank osadil vzduchovky nástavcem pro přesnější uchycení mířidel a otvory ve sklopných terčích narostly z 15 mm na 35 mm. Tím se zásadně zvýšila zásahovost. Střelnice byla umístěna na parkovišti u hřbitovní zdi, závodníky pak čekal okruh v přilehlé stráni. Několik pádů závodníků bylo způsobeno při příjezdu na střelnici při seskakování z kola, protože ocelové kufry na tretrách po asfaltu kloužou.

Sobotní večer byl pro místní pořadatele vítanou příležitostí společně posedět v cílovém stanu a několik jedinců dokonce vydrželo popíjet až do rána. Nedělní závod PAL Cupu už byl čtvrtým letošním dílem, ale navíc se jelo o mistrovské dresy. Už od rána bylo parkoviště plné aut a týmových stanů, řada borců se za bzučivého zvuku rozjížděla na válcích. Napínavé soupeření na jezdivých okruzích Škarmanu potrápilo nejednoho favorita a přineslo v některých kategoriích nečekané nové majitele modrobílých mistrovských dresů. Překvapil například Václav Dragoun nebo Robert Dobrý, který porazil jinak suverénního Milana Spěšného. O nový dres obohatil svůj šatník také náš dvorní fotograf-závodník Pavel Křikava. Ženy 35+ startovaly pouze dvě, ale ani jedna ze závodnic nesplňovala podmínku dvou odjetých závodů PAL Cupu, a tak mistrovský dres nebyl udělen. Letos zaslouží pochvalu také občerstvení, zvláště palačinkovač se nezastavil po celý den. V sobotu se ujal moderátorského mikrofonu Patrik Gemerský, neděli patřil hlas závodu Ivě Kokešové. A domažlickým pořadatelů patří velký dík za výborně připravený MTB víkend. Za dva týdny je před námi páté pokračování PAL Cupu v Železné Rudě a hned o týden později Přeštický MTB víkend na PRIORu.

PAL CUP 2017 MISTŘI PLZEŇSKÉHO KRAJE

RYBÁŘ Kryštof – CK LOKO Rakovník
VÍTKOVÁ Nela – BIKE CLUB MĚSTO TOUŠKOV
KUČVA Tomáš – AC SPARTA PRAHA-CYCLING
KRALOVA Eliska – AUTHOR TEAM STUPNO
KUBĚNA Daniel – AC SPARTA PRAHA-CYCLING
GROHOVÁ Lucie – AUTHOR TEAM STUPNO
DRAGOUN Václav – COPR TJ PŘEŠTICE
KOTLÍKOVÁ Adéla – CK LOKO Rakovník
FIALA Matyáš – ČEZ Cyklo Team Tábor
SPĚŠNÁ Simona – MS BIKE ACADEMY racing
BITTNER Daniel – AUTHOR TEAM STUPNO
HOLUBOVÁ Adéla – MS BIKE ACADEMY racing
KODL Pavel – CK Team Bike Březová
MORGENSTEIN Libor – Tachov
DOBRÝ Robert – CK LOKO Rakovník
KŘIKAVA Pavel – BIKE CLUB MĚSTO TOUŠKOV


PAL CUP 2017 startuje ve Městě Touškově

VC Města Touškova. Foto: PAL CUP

V neděli 9. dubna 2017 startuje v Městě Touškově 17. ročník PAL Cupu (dříve Becker Cup). Bikeři se mohou těšit na tradičně technicky náročnou trať. Místní pořadatelé provedou základní značení tratí již v pátek 31. 3. a celý týden zde tak bude možné trénovat. Během samotného závodu bude připraven bikepark pro děti i dospělé, chybět nebude ani stánek s občerstvením. Majitelé obytných aut nebo týmových stanů nechť si rezervují prostor u ředitele závodu Pavla Foltýna. Využijte možnosti online přihlášení na www.pal-mtb.cz a platby startovného převodem – sobě ušetříte peníze a pořadatelům práci u prezence v den závodu. Loňský šestý ročník touškovského závodu přilákal 257 bikerů, padne letos tato hranice?

Webové stránky PAL CUP


Chrástecký MTB víkend 2017

Pořadatel CK SPORT BERAN Chrást připravuje báječný MTB CHRÁSTECKÝ VÍKEND 2017.

Neděle 30. dubna
19. ročník Velké ceny Sport Beran, který se zároveň pojede jako druhý závod seriálu PAL Cup 2017.

Pondělí 1. května (státní svátek)
2. ročník závodu MTB Biatlon Chrást, který se zároveň pojede jako úvodní závod 3. ročníku seriálu MTB Biatlon 2017


Jaký bude PAL CUP 2017 (bývalý Becker Cup)

Po jedenácti letech dochází ke změně v názvu Poháru Plzeňského kraje horských kol, který znáte pod názvem Becker Cup. Společnost Becker Bohemia v říjnu 2016 ukončila svoji činnost, a tak ji pro rok 2017 nahradil nový generální sponzor – KOVOBEL Domažlice. Nový sponzor však nechce být v názvu seriálu závodů a tak se na schůzce pořadatelů 10. ledna v Chrástu dohodl nový název – PAL Cup.

Dalším bodem schůzky bylo sestavení kalendáře závodů pro již 17. ročník. Připraveno je devět závodů, odstartujeme v neděli 9. dubna v Městě Touškově, druhým závodem bude Velká cena Sport Beran v Chrástu 30. dubna. V květnu nejprve zamíříme do Rakovníka (7. května) a v neděli 21. května se bikeři sejdou na mistrovském závodě PAL v Domažlicích. Pátý závod se pojede na Šumavě, konkrétně 3. června v Železné Rudě, o týden později 10. června čeká mládežnické kategorie (PAL Junior) závod v centru Přeštic a do prázdnin se ještě všichni potkáme u Přeštic v lokalitě PRIOR (24. 6.). Z tradičního březnového termínu se nám na 5. srpen přesunula golfová časovka jednotlivců v Dýšiné a letošní ročník vyvrcholí 24. září hromadným výjezdem z Pece na Čerchov. Oproti loňsku nám tak vypadl závod v Klatovech, kde se pořadatelé chtějí soustředit na pořádání Krále Šumavy, kde se k MTB variantě podařilo vzkřísit ROAD verzi.

PAL Cup 2017:
9. dubna – Město Touškov
30. dubna – Chrást
7. května – Rakovník
21. května – Domažlice – mistrovství PAL
3. června – Železná Ruda
10. června – Přeštice (centrum) PAL Junior
24. června – Přeštice PRIOR
5. srpna – Dýšina Golfpark – časovka
24. září – Čerchov

Mistrovský závod se letos tedy pojede v Domažlicích a každý rok chceme lokalitu mistráku měnit. Cestu za mistrovským dresem opět trochu zkomplikujeme pravidlem, kdy podmínkou jeho získání, bude nutnost startovat na minimálně dvou závodech PAL Cupu 2017 před závodem v Domažlicích.

Pořadatelé jednotlivých závodů mají jasné instrukce, jak zvýšit zabezpečení svého závodu a bezpečnost všech závodníků.

Pravidla, startovné i kategorie necháváme beze změny, drobné vylepšení vás čeká u přihlašování. Těšit se můžete i na Sport Beran – Soutěž družstev a Kovobel – Soutěž Klubů.

Zbývá jen vymyslet pravidlo řazení na startu pro první závod.


Závody Becker Cupu na sezónu 2009

Becker BohemiaMám pro Vás několik novinek a aktualit z chystaného Becker cupu 2009. Tak předně se nám posunul termín chrásteckého závodu ve sprintu. Bude to stále neděle, ale již 19. dubna 2009. Pokud nemáte představu co na Vás místní CK Sport Beran chystá, mrkněte na video (níže v článku). Oproti sprintu na Vysočině bude chybět skok přes kládu i asfaltový úsek, naše trať bude z velké části na písčitém podkladu, takže nehrozí i přes jarní termín nepříjemné bláto. Pokračování článku


Informace o Becker Cupu 2009

beckerPoslední říjnový týden proběhla v Chrástu u Plzně schůzka pořadatelů Plzeňské amatérské ligy MTB – největší série závodů horských kol v Plzeňském kraji (web). Je to již tradiční schůzka, kdy si zhodnotíme uplynulý ročník a hledáme, jak vylepšit ten nastávající. Rád bych Vás tedy informoval o chystaných změnách a novinkách.

Tím nejdůležitějším je pro nás prodloužení spolupráce s firmou Becker Bohemia s.r.o., a tak se i v roce 2009 můžete těšit na závody pod hlavičkou BECKER cupu.

Dále Vám nabízím předběžný rozpis závodů 9.ročníku Becker cup 2009:

 • neděle 26. 4. 2009 – Chrást u Plzně
 • neděle 17. 5. 2009 – Kralovice
 • neděle 7. 6. 2009 – Stříbro
 • květen/červen 2009 – Plzeň – Košutka
 • červen 2009 – Plzeň-Homolka

Pokračování článku


Becker Cup v cíli

Pohled na koloPlzeňská série XC závodů je již v cíli a v kategorii veteránů I neboli Mužů B se zaskvěl Březovák Honza Jiříček, jelikož celkově vyhrál, a to díky výkonu v posledním závodě, do něhož nastupoval se ztrátou 9 bodů na zatím prvního Pavla Krále z Duratec Teamu. V Klabavě ale Honza dojel první, Pavel druhý, oba měli nakonec 115 bodů a podle pravidel se z vítězství mohl radovat Honza. V Mužích A je celkové pořadí 1. Velíšek Michal, 2. Velimský Tomáš, 3. Trojan Michal.

Honza bahnitý


Becker Cup 2007 (PAL)

Plzeňská amatérská liga letos získala zbrusu nového sponzora, a tak má nové jméno: Becker Cup. Další novinkou je první losovaná cena v tombole, věnovaná firmou Porsche Plzeň: zdarma zapůjčení nového modelu Škoda Fabia s plnou nádrží na víkend. Do slosování postoupí každý, kdo se v letošním roce postaví na start minimálně šesti závodů P.A.L. Veškeré informace jsou na stránce pal-mtb.net.

 1. neděle 6. 5. – Úterý – Úterské dršky 07
 2. sobota 12. 5. – Plzeň Košutka – Porsche Plzeň Fabia cup
 3. neděle 20. 5. – Nečtiny – Velká cena Kokos teamu
 4. sobota 2. 6. – Kralovice – O putovní pohár města Kralovic
 5. neděle 10. 6. – Stříbro – Draci na Ronšperku
 6. sobota 23. 6. – Plzeň Homolka – Velká cena Plzně
 7. sobota 14. 7. – Klabava – Kozelkův memoriál
 8. neděle 29. 7. – Kaznějov – Kaznějovské okruhy – finále PAL