Silniční modely Scott 2007

Čtenáře tohoto webu budou zajímat závodní řady, tj. Addict, CR1, Speedster (hliník), Plasma (časovka) a Contessa Road (pro ženy). Poměrně šokující je číslo, jež doprovází sdělení, že řada Addict (do češtiny například jako závislák) nabízí nejlehčí dostupné rámy. Je to hmotnost kol v této řadě. Čtyři modely se vtěsnaly do rozpětí 5,9 – 6,3 kg.

Addict

Scott Addict má být první 100% celokarbonový rám na světě. Váží 790 g. Technologií IMP (Integrated Molding Process) se vytvoří jeden kus karbonu – horní a dolní rámová trubka, trubka hlavového složení a spodní zadní vidlice. Zcela nová je také přední vidlice. IMP umožňuje lepší kontrolu vnitřku trubek a oproti klasicky vyráběnému CR1 rámu se ušetří 11% materiálu. Nový rám je také pevnější. Karbonové jsou na Addictu i patky (s vyměnitelným držákem přehazovačky), celé středové složení (střed od Shimana přesně pasuje do karbonového středu na kole; tento systém má Scott patentovaný na rok 2007). Přední vidlice jendoznačně napravuje reputaci té loňské, ze 400 g zhubla na 330. Geometrie Addictu je střižena v závodním stylu (v tom loňský CR1, tehdy nejvyšší model, lehce pokulhával) – dlouhá horní trubka, krátká hlavová.

Addict LTD – Campagnolo Record, Campagnolo Hyperion Ultra Carbon, Time RSX Titan Carbon, WCS Carbon = 5,9 kg.

Addict R2 – Dura Ace

Addict R3 – Sram Force

Střed

Patka

CR1

CR1 Pro – 7,7 kg, Ultegra, karbonový rám, Dura Ace, Mavic Ksyrium Equipe

Plasma

Plasma LTD – 7 kg, Zipp ráfky a zbytek na kolech DT, Dura Ace.

Nabízena i v růžové verzi pro ženy!

Contessa Road

Contessa CR1 Pro

Urban – kolo do města

Urban 20 Classic

Sportster

Sportster P1


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML značky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>