Viki 30. května – 5. června

Luďa Turek zvaný „Osman“ je mrtvej. 8-( V úterý 31.5. ráno kolem 6-té ho porazila u Transmotelu plechová bestie. Tak buďte všichni ve střehu, nejezděte moc na hlavní (zvl. I/6) a helmy na hlavách!!!

Za tento týden: 690 km
Celkový počet: 10200 km

Neděle 60 km. Mistrák SAL v časovce. Trať 18 km, rovinatá až mírně zvlněná. Na obrátku se s podporou větru a zpátky proti. 18 km. Cíl jsem měl samoška vyhrát kategorii C. To se povedlo. Stehna jsem cítil a nebylo to úplně ono. Jiskra mi scházela a Kili mi dal skoro minutu. Si zase začínám zvykat na to, že mi nakládá. Určitě jezdím časovky hůř než loni. Lidi který jsem loni porážel tj. třeba Ivo Netíka nebo Petra Čapka a nakonec i toho Kiliho staršího mi to teď vracej a celkem jasně. Zelíčka jsem porazil jen o 3 vt. (to mi ale udělal radost, že se tak zlepšil) a Růžičku o 22 vt. a to je málo i přes to, že jsem najel v sobotu skoro 200 km. Pávis uplně bezkonkurenční vítězství. Je nechutnej. Na startu byl i Venca Sobotka ale stačilo to v B až na 14. figuru. Přeci jen je to víc triatlonista. A Kuba Vaněk v A 12-tej. A oba měli úplně stejnej čas 29:46. Docela se to povedlo malýmu Kilimu. Byl 5. v A za 28:06.
Těším se na úterní trénink. Bude Ondra, Jakub, snad Mára a doufám že i co nejvíc lidí odsud Honzík (a rozjezdí splín ze Špitálky), Péťa, Tibor ….

Sobota 200 km. Medica. Docela dobrý. Celkově 3-tí a v nad 40 vítězství. Do závodu jsem šel s tím, že musím ušetřit co nejvíc sil na nedělní mistrovskou časovku SAL v Kadani takže slovy fotbalisty „prave italské catenaccio“ neboli totální defenziva neboli budu hrát „zanďoura“, ale zároveň sem chtěl jet co nejdýl s Pávisem. A to se nepovedlo. Ujeli s Bátysem na 20 km za Tatrovicema. Takže sem jel až do rozdělení tratí na 95 km v skupině, kde se zas tolik nejelo. Od rozdělení s Hanzem Kovym. No a nakonec mi toho spurta daroval pač mu vylitla noha z pedálu.

Pokračování v článku 170 km Medica maraton.

Pátek 80 km, zase 55 km na MTB a zbytek silnička. Pomaličku abych měl silu na zítřek.

Čtvrtek 80 km, na bajku, přírodou, bez dávení. Ale sem se znovu utvrdil, že jsem celkem ničema v trošku techničtějším terénu. Musim minimálně jeden den v týdnu bajka zařadit.
O víkendu mě čeká zajímavý dvojboj. V sobotu Medika a to bude s cestou nejmíň 200 km a v neděli mistrák v SALu časovce. Což mě mrzí, že to není obráceně. Všechny 3 časovky co se jeli na SALu jsem v kategorii vyhrál a tak bych byl určitě největší fávo. No, aspoň to takhle bude zajímavější a sám sem zvědav jak se mi pojede a jak to dopadne. Ještě jsem špekuloval, že bych Mediku jel jenom 100-kovou variantu, ale pojedu dlouhou, protože priorita je co nevětší výdej kalorii a spálení tuků. Doufám, že vydržím co nejdýl s čelem. Tj. s Pávisem. Jinak se dost těším a jsem zvědav jak všichni známí dojedou a kdo za kým skončí. Pávis by měl vyhrát pokud nebude Láďa Faba, v těsném sledu za ními Bátys nebo Kuba Vaňous, malej a velkej Radek K., Hanzi Jiříček s Jointasem jesi daj Blážu, jak Tiby a Míra Fába s bráchou a mladým Lubošem Bachurou, co doktoři Míra Švec a Pavel Novotný, taky Jirka Tokár a Roman Herčík a černí koně Fischi a Mára Radnej a pak taky další dr. Jirka Malý a Luboš Fišer….. no bude to zajímavý….a to není jasné kdo přijede z cizích, protože letos je Medika víc mediálně vidět. Hlášku dne s cílem „nasrat“ jmenované měl Honza Jiříček: „… já to pojedu jen tak treninkově a budu ťapat s Tiborema a Péťou“. 8-))

Středa 70 km, AVS 30,3. Bohužel pro povinnosti výjezd až po 19-té, což nemám moc rád. Naštěstí je vidět skoro do 21,45 a tak jsem si našel cíl: zalejt kytky našim na baráku v Kraslicích. Tempo bylo nízké i když počasí a podmínky na silnicích (díky relativně pozdní hodině málo aut) celkem ideální. Vzal jsem cx-kolo, jelikož jsem vyměnil řetěz. Nestřílel a tak ted váhám jesi s ním nakonec i tu Mediku nepojedu když jsem stejně neforemnej (budu ale muset namontovat 2-hej košík). V Kraslicích – Tisové jsem jel zkratkou a měl co dělat abych ten zalamováček na 32×19 vyjel. Zpět sem se snažil překonat AVS 30 a to se povedlo. Zdá se mi, že toho zas tolik nesním – zvl. Přes den – a přesto, že jsem i dost na kole, tak váha ne a ne jít dolu. A když si nic nedám, mám pocit že ztrácím sílu a neotočím nohama. Začarovanej kruh. Hubnout se má na podzim, v zimě. Jakmile začnou závody je to už na draka.

Úterý 120 km, AVS 32,4. Docela pěkná sestava. Já, Ontík, Csip, Bláža a po dlouhé době Radek Frischi. Cesta přes ML a Mnichov a Bečov. Půměr celkem gut. Jeli jsme stále víceméně gruppocompato a žádný velký trhání. Já jel docela zadržovaně. Nechtěl jsem si to prásknout jako minulý úterý. Přeci jen jsem ještě ve stavu….nemocnejch. Takže tepofka maximalne do 160 a jen 2x mi to nedalo a v „golfáku“ nad Marjánkama si to dal s Fishim v závěru a pak posledních 300m před Krásnem. Nechal jsem mu to. 8-) Skoro celej kopec do Krásna jsem jel za kamionem. Stále 30 – 35. Vydržel jsem sám a tep max. 163. To mě potěšilo. Nahoře jsem to obrátil a jel klukům v ústrety. Jinak Bláža to občas vyhrotil i když jsme si řekli, že pojedem pomaleji. Fischi je na tom celkem dobře a doufám, že jeho účast nebyla na dlouho zase poslední, Onťajsovo trvalé zlepšování formy, u Tibora se mi zdálo, že se mu do těch delších kopců zase nechce i když na to má.

Mrzí mi, že na Medicu nebudu v úplné formě. Ale stejně si pohrávám s hříšnou myšlenkou, že si odbude letošní premiéru moje nejostřejší kolo.

Pondělí 80 km na dvě etapy, AVS ani ne 30. Jen obhlídka části trati Mediky od Březovský přehrady, přes Kfely, Slavkov a Krásno. Docela těžký stoupání.


One thought on “Viki 30. května – 5. června”

  • iva .weilguny napsal/a:

    Ahoj Viki! Ráda jsem Tě poznala i osobně na Medice! Jsi fakt DOBREJ!
    Nedá se nic dělat ,napsat Ti to musim cenzura, necenzura. Škoda, že s vámi někdy nemůžu jet, protože jsem chcíplá pomalá baba. Ale jestli chcete změnit trochu trasu, uvítám vás ráda ve Štědrý 44 / mezi Toužimí a Žluticema na krátký občerstvení během tréninku- předem avizo, jinak se taky někde potloukám na kole. Zde v okolí smrt cyklistům nehrozí, silnice jsou úplně prázdný , okolí Manětínska a Nečtin, hotovej cyklistickej ráj.Tam u vás na sokolovsku jste ohroženej druh a to je škoda. Tak hodně síly a štěstí !
    Iva Weilguny

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML značky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>