Změří délku a ukáže výškový profil, takový je nový cykloatlas

CykloserverNa českém Internetu se konečně objevil nástroj, který zvídavým a hračičkovským sportovcům umožní pořádně si změřit trasu. Turistický cykloserver.cz má totiž svůj cykloatlas. V něm si můžete svou trasu nakreslit v libovolném měřítku a aplikace vám ukáže délku a profil. Vyznačené body na mapě můžete pojmenovat, aby se vám jména následně zobrazila ve výškovém profilu.

Ukázka

Kliknutím si můžete zvětšit vyznačenou trasu běhu. Začal jsem v Kostelní Bříze, na Kamenici potkal hochy z TBB a na Krudumu základy nové telekomunikační věže a rozhledny. Po brutálním sešupu dolů, který se dá mimochodem i vyjet na kole, následovalo další klesání na Hruškovou a pak rovina okolo jezera Michal. Trasu jsem si naklikal–během klikání můžu měnit meřítko mapy a mapu posouvat. Výškový profil se ukáže po kliknutí na tlačítko, zmizí po kliknutí na samotný grafík. Trasa má 23 km.

Běh

Jako druhý příklad jsem vyznačil hypotetický kopcovitý silniční trénink. Vidíte tam Aschberg a Přebuz… 70 km.

Cyklo

Za tip na tento nástroj děkuji svěřenkyni J. Sokola.


3 thoughts on “Změří délku a ukáže výškový profil, takový je nový cykloatlas”

  • Narky napsal/a:

    jj, jednoducha i dobre ovladatelna mapa, jen by to jeste mohlo pocitat nastoupane metry ve vyskovem profilu:-)

  • Alex napsal/a:

    No daleko lepší, mi připadá TrekView na http://www.trekview.cz – má daleko více funkcí, možností zobrazení (včetně leteckých a turistických map) a přehrávání projetých tras. Rovněž přístup do archivu tras je podstatně jednodušší než u výše popisovaného.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML značky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>