Přejezd Krušných hor (běžky)

Zvětšit
Běžkování při západu Slunce (Lobzy)

V soboru 20. 2. 2010 se uskuteční běžkařský přejezd Krušných hor na trati Boží Dar – Kraslice (cca 52,5 km).

Trasa: Boží Dar, Mrtvý rybník, Hřebečná, Bludná, Horní Blatná – hotel Modrá hvězda, Zaječí hora, Jelení, hraniční přechod – po modré Kamloipe směr Muhlleiten (Aschberk), Velké jeřábí jezero, Ostružník – po prudkém sjezdu odbočit do Čech, bublavské palouky, Bublava, Kraslice.

Změna trasy: podle aktuálních povětrnostních podmínek bude případná změna trasy upřesněna v autobusu.

Zvětšit
Běžkařka odpočívá... (Lobzy)

Občerstvení: na trase, každý ze svých zásob, hlavní pauza – Horní Blatná, hotel Modrá hvězda, dále Jelení – restaurace, v cíli restaurace v Kraslicích.

Časový harmonogram: autobus je vypraven z Chebu po této trase, v těchto časech:
Cheb (autobusové nádraží) 7,10 hod.
Kynšperk n.Ohří nám. 7,30 hod.
Sokolov aut.nádr. 7,50 hod.
Chodov aut.nádr. 8,13 hod.
Karlovy Vary terminál 8,30 hod.
Boží Dar u kostela 9,05 hod.
Zpět z Kraslic vlak odjezd 16,51 hod .

Doporučení: každý účastník jede na vlastní nebezpečí, každý si dle výkonnosti zvolí skupinku a v té se dodržují zásady turistiky, POZOR – cestovní pasy nebo OP s sebou.

Informace: Václav Sinkule, VSSPORT, vssport zavináč seznam.cz


Brigáda na běžkařské stopy nad Březovou 2009

Mapa běžeckých stop nad Březovou
Mapa běžeckých stop nad Březovou

V sobotu 24. 10. 2009 od 9:00 hod. se uskuteční brigáda za účelem zkulturnění terénů, po nichž v blízké době opět povedou stopy pro běh na lyžích a někdy i pro bruslení na lyžích. Jde o terény nad Březovou v okolí obcí Kamenice, Lobzy a Rovná. V sobotu je sraz na nejvyšším místě obce Kamenice na točně (mapa). Účastníci by si s sebou měli vzít lopatu, hrábě, krumpáč, zkrátko co doma kdo má. Pokud nářadí nemáte, nějaké na vás určitě zbyde z erárních zásob. Město Březová pro brigádu zajistilo katr, traktor a nákladní vozidlo, posypový materiál a další potřeby.

A ještě mám jednu zajímavost – pokud chcete dostávat na mobil SMS o aktuálním stavu běžeckých stop, můžete své číslo poslat e-mailem (krasova zavináč mu-brezova.cz) na Městský úřad a je to. Ale pozor, budete dostávat SMS např. i o kulturních akcích atp.


Na Jahodovce se létalo

LK Slovan Karlovy VaryV sobotu jsem si zkusil svůj první opravdový lyžařský závod: O štít Krušných hor na Jahodové louce u Božího Daru. Byl to běh na 10 km volnou technikou, čili skoro sprint. Místní hovořili o trochu delší trati, respektive o 12 km, nevím, mě se to však zdálo nekonečné. Navíc i na kole nemám rád časovky a preferuji spíše delší tratě, takže jsem do toho šel s obavami a mé pocity po závodě jsou smíšené.

Na jednu stranu jsem opravdu rád, že jsem se odhodlal a zkusil si to, dále pak také že jsem tak náročný závod zvládl bez zranění a v cíli se zdviženou hlavou a hlavně že jsem nebyl poslední. Na stranu druhou jsem rozčarován ze své techniky jízdy, která má ještě velké mezery. Výkonnost není zas až tak nejhorší, do prudkých kopců sem měl síly srovnatelné s ostatními, ale do mírných kopců, na rovinách a z kopců je to opravdu podprůměrné. Je dobré si něco takového zkusit, aby se člověk postavil rovnýma nohama na zem. Pokračování článku


Okolo mariánskolázeňských pramenů (běžky klasika)

Veřejný závod v běhu na lyžích Okolo mariánskolázeňských pramenů klasickou technikou je vhodný pro turisty, rekreační běžce i výkonnostní lyžaře. Jede na tratích 0,5 až 30 km dle kategorií včetně nejmladších. Startuje se hromadně po kategiriích. Závod se koná pod patronátem města Mariánské Lázně a obce Zádub-Závišín .

běžky