Bacha na polňačky

Hanky kolo: zničená vidlice, brzdy, ...
Hanky kolo: zničená vidlice, brzdy, ...

Kája Brabec, Hanka a Mirka a Míra Špalkovi měli téměř dokonalý nedělní výlet… Píše Kája:

Včera jsem jel s Mirkou a mojí přítelkyní Hankou na Svatošské skály a na Horní Slavkov a cestou zpět, kdy už nám tachometry u Nebanic ukazovaly 117 km. V Nebanicích jsme se zastavili na kofolu a hned jeli mezi stájemi nejkratší cestou do Chebu směr Vokov. Tam nás smetlo auto, který jelo styl rallye. Mirka byla vepředu, takže jen viděla hromadu prachu a nás nikde. Jako zázrakem jsme vyvázli jen s lehkýma odřeninama a modřinama. Nejhorší chvíle byla, jak jsem jel za Hankou a viděl, jak jí nabral celým bokem auta a letěla vzduchem. V tu chvíli jsem myslel, že je mrtvá. Mě shodil zadním nárazníkem, naštěstí jsem v pohodě. Když jsme se posbírali ze země a zjistili, že jsme živí, tak jsem si uvědomil, že ty šmejdi, které to hodilo do příkopu, pořád tůrují auto a snaží se ujet z místa nehody. Na to jsem tam rychle běžel a když mě uviděli, tak vylezli z auta a něco blekotali o zaplacení zničeného kola. Řekl jsem jim, že jsou magoři, že mi Hanku málem zabili. Byli arogantní, tak jsem dal řidiči levý hák. Jakmile jsem začal mluvit o policii, rychle sedli do auta a když se jim podařilo vyjet z příkopu, hned ujeli.

Polní cesta se stopou od auta
Polní cesta se stopou od auta

Jen jsem tímto chtěl říct, že jsme se celý den vyhýbali silnicím a snažili se jet pořád v terénu, až jsme na to doplatili na polní cestě. Z toho vyplývá, dávejte na sebe pozor na polních a jiných cestách :-).

Na závěr bych ještě chtěl poděkovat Mirce a Mírovi, že v tu chvíli byli s námi a postarali se o nás a také policii, kteří nám také moc pomohli.