Sprosťáci Aldag a ARD

LanceLance Armstrong se vrací. Nemá tým. Logicky se nabízí Astana, která je zaprvé silná, zadruhé za ni jezdí Leipi a zatřetí týmu šéfuje Johan Bruyneel, který stojí za všemi sedmi Armstrongovými vítězstvími.

Logicky se také nabízí Team Columbia, který je taktéž velmi silný (navíc nemá problémy s pozváním na Tour), je to tým složený z Armstrongova bývalého týmu Discovery a velmi silného týmu T-Mobile a jezdí za něj Armstrongův velmi dobrý kamarád (a výrazný pomocník při všech sedmi triumfech) George Hincapie. Tomuto týmu šéfuje Rolf Aldag.

Pokračování článku


Doping: Tereza Huříková s dvouletým distancem

Dnes v odpoledních hodinách vydala agentura AF zprávu, že Tereza Huříková byla po dokončení závodu Světového poháru v Neuschwansteinu pozitivně testována na neuroin, což je rekreační droga příbuzná heroinu.

Český cyklistický svaz ji okamžitě potrestal dvouletým zákazem startu na všech světových i domácích akcích.

hurikova.jpg

„Je to svinstvo,“ poznamenala lapidárně Katka Hanušová-Nashová.

Na tiskové konferenci, kterou přední česká cyklistka uspořádala ve 20:00 ve Valmezu, zaznělo:

„Jsem zdrcená. Makala jsem a chtěla jsem vyhrát olympiádu. Teď mi zbejvá jenom vytahat vás za ouško, protože jste se nepodívali do kalendáře a zase jste mi naletěli i přes ty všechny kraviny, co jsou napsaný v prvnim odstavci.“

Terce Huříkové přejeme dobré a ještě lepší sportovní výsledky ;)


Stejně všichni sypou…?

Takové věty jsou slyšet na každém závodě, od Českého poháru až po Tour de France. Předsedy komise MTB při Českém svazu cyklistiky pana Petra Marka jsem se proto zeptal, zda-li jsou na ČP (konkrétně na Zadově) prováděny dopingové kontroly. Jak odpověděl?

Dobrý den, dopingové kontroly samozřejmě na závodech MTB probíhají. Na Zadově byla dopingová kontrola. Kontrolní vzorky byly odebrány třem ženám a třem mužům. Zrovna tak na závodech ČP ve sjezdu již byla dopingová kontrola. Dopingové kontroly probíhají na všech pohárových a mistrovských závodech cyklistiky. Závody si volí komisaři sami nezávisle na pořadatelích. Svaz cyklistiky pouze nahlásí seznam závodů, které se v tomto roce uskuteční. To, že všichni o cyklistech zasvěceně mluví, jak dopují, je jen takový „folklór“.

Osobně bych ocenil automatickou kontrolu prvních tří v pořadí a pak 3 náhodných jezdců. Co si o tom myslíte?