Zostra Kolem Šindelové

Oddíl TJ Plamen Chodov pokračuje ve špičkové práci pro cyklistiky Karlovarského kraje i celé ČR a uspořádal měřený trénink Kolem Šindelové. Závodníci nejdříve zdolali zaváděcí část (19 km) ze Staré Chodovské do krušnohorské obce Šindelová, aby pak kroužili na zvlněném okruhu s jedním velmi ostrým stoupáním v nejdeckém Lesíku (18 km) (viz mapa).

Reportáž ze závodu najdete na webu pořadatele: „Účastníky, a těch bylo 39, čekalo podle kategorií 37, 55 a nebo 73 km. Na trase se brzy po startu spojily oba balíky (mládež a dospělí), ale ve stoupání do Jindřichovic se to roztrhalo.“ Čtěte dále »

Výsledky (PDF)
Fotogalerie Radka Bureše


Foto: Radek Bureš


Mistrovské závody Karlovarského kraje 2023

Mistrovství Karlovarského kraje MTB se uskuteční na konci sezóny v rámci Poháru Peruna. Závod s bonusovými body navíc může rozhodnout o celkovém pořadí. A kde se pojede? V Krušných horách na Mariánské. Závod se jmenuje Kolem Vlčího hřbetu a uskuteční se 23. 9. 2023. No a pokud klapne počasí, pak není nic krásnějšího než babí léto na horách.

Mistrovství Karlovarského kraje na silnici proběhlo v rámci seriálu Giro Chodov, a to 7. 5. 2023 na závodě Kolem Šindelové (výsledky).


Ilustrační foto: Radek Bureš (Na Blatenský vrch 2021)


Jaký byl závod Kolem Šindelové 2022

Měřeného tréninku Kolem Šindelové se zúčastnilo více než 30 závodníků. Mezi muži zvítězil ve spurtu Petr Fiala (Dukla) před Tomášem Konopáskem (SportRaces), Ondrou Stránským (TJ Slavia KV) a Jaroslavem Hradeckým (SportRaces). Před větší skupinkou přijel ještě Karel Macán a za ním pak ve sprintu zvítězil Vojta Marvan před Tomášem Tvaroužkem. Tomáš k závodu napsal hezkou reportáž, z níž citujeme část závěru: „Houpavý úsek dolů lesem k Šindelové byl svižný, Vojta utáhl boty, což udělalo dojem. Také jsem je tedy trochu utáhl, abych neudělal ostudu. Ještě naposledy hezky potáhl Martin a pak už to začalo. Vysoký Němec vylétl dopředu s takovou razancí, že mě to opravdu překvapilo. Přišlo mi, že už předtím dřel dost a bude mít spíš dost, ale tohle bylo silný. Zareagovali Vojta s Mírou a já se naštěstí taky zachytil. Za mnou druhý Němec.“

Výsledky Kolem Šindelové 2022 (PDF)

Foto: Radek Bureš


Foto: Radek Bureš


Giro Chodov pokračuje závodem Kolem Šindelové, start je ve Staré Chodovské

Seriál měřených tréninků Giro Chodov 2022 má za sebou ostrý start: viz výsledky závodu Chodovská časovka 2021 (PDF).

Druhým závodem, jenž se koná v sobotu 7. 5., je novinka, a to Kolem Šindelové, viz propozice (PDF). Startovat se bude opět před Penzionem u Sotonů ve Staré Chodovské (zde je změna oproti dříve vydaným celkovým propozicím). Zaváděcí úsek vede ze Staré Chodovské přes Vřesovou a dále na Dolní Nivy a Jindřichovice až do cíle v Šindelové. Podle kategorie účastníci absolvují jedno až tři kola na okruhu Šindelová-Lesík-Hradecká-Smrčina-Šindelová.

Pozor, přihlásit se můžete výhradně předem do čtvrtka 5. 5. 2022!

A v neděli 8. 5. jsou závodníci zváni na silničářskou klasiku Kraslický šíp.