Ostrov má skvělé triatlonisty

Prázdniny jsou u konce a pro studenty ostrovského gymnázia Heidi a Lukáše Juránkovi to znamená ukončení úspěšné triatlonové sezóny, kde v dresu oddílu X-team BaNo Karlovy Vary plnily role nováčků. V tomto roce se účastnili celého seriálu závodu Českého poháru triatlonové asociace Czech Tri Series. Součásti jarní přípravy na triatlon byla i účast na několika aquatlonových a duatlonových závodech.

Lukáš a Heidi Juránkovi

Oba sourozenci závodí v kategorii mladších žáků a pro jejich kategorii se triatlonový závod skládá z 300 m plavání, 5 km na kole a na závěr 2 km běhu. Závodů bylo celkem 7 po celé ČR. První závod se konal v Nymburce již 30. 5., kde Heidi zvítězila a Lukáš obsadil 2. místo. Poslední závod se konal v Jablonci n. Nisou 29. 8. v prostředí krásné přehrady Mšeno v centru Jablonce. V tomto závodě Heidi skončila 2. a bratr Lukáš 3.

Na konci srpna jsme mohli tyto závodníky vidět a povzbudit při City triatlonu v Karlových Varech, který byl nejen součásti ČP ale i MR žactva. Zde Heidi vynikajícím způsobem útočila na mistrovský titul, ale technická chyba a následná penalizace v cyklistickém depu ji odsunula na druhé místo, je tedy vicemistryně republiky. V případě, že by tento závod byla vyhrála, stala by se i vítězkou celého ČP v triatlonu. Takto na ni zbylo fantastické 2. místo. Lukáš se po sérii výborných umístění zařadil na celkové 5. místo v ČP, kdy konkurence v podobě silných triatlonových týmů jako např. Slavie Praha, TCV Jindřichův Hradec a Ekol Brno, je pro nováčka těžký kalibr. Oba sourozenci se tímto jednoznačně nominovali do výběru žáků pro střediska mládeže a budou zváni na pravidelná výkonnostní soustředění.

Lukáš
Lukáš Juránek

Výkonnostní úroveň v ČP v dětských kategoriich je překvapivě vysoká. Heidi s Lukášem se účastní již 3 roky velmi náročného X- terra triatlonu i v sousednim
Německu a zatím vždy obsadili medailové pozice v silné německé konkurenci.

Přejeme jim, aby jim další snažení přinášelo nejen dobré výsledky, ale hlavně radost ze sportu!