35 let TJ Triatlon Cheb

Před 30 lety, dne 28. 4. 1988, byla oficiálně založena Tělovýchovná jednota Triatlon Cheb, zkráceně TRI CHEB. Ustavující schůze proběhla v hotelu Hvězda na chebském náměstí. Zde o členství v TJ projevilo zájem 25 sportovců. Založení TJ iniciovali Dr. Petr Hošek a Oldřich Růžička. Vznik TJ podpořil Okresní výbor svazu tělesné výchovy a Krajský výbor triatlonu v Plzni.

Hned po založení jsme začali organizovat soutěže v triatlonu, silniční cyklistice a v závodech horských kol. Největší triatlonovou akcí bylo několik ročníků mezinárodního Triatlonu přes hranice, který jsme pořádali s přáteli z německé strany. Tento triatlon byl jako první z naší země zařazen do mezinárodního kalendáře Evropské triatlonové unie. Za celou dobu existence jsme uspořádali celou řadu akcí a dodnes pořádáme závody horských kol, organizujeme celoroční soutěž, kterou jsme založili, Chebský pohár. Pořádáme také populární dětské závody v prostoru chebské Krajinky.

35 let činnosti oslavíme společně, termín a místo setkání včas oznámíme.

– Oldřich Růžička


Pozvánka na vyjížďku a posezení u příležitosti 30. výročí založení TJ TRIATLON Cheb

TJ TRIATLON Cheb zve (pozvánka v PDF) všechny své členy, bývalé i současné, ale i ty, kteří se o oddíl jen otřeli, prostě všechny milovníky tlustých i tenkých plášťů na přátelské posezení, které se koná u příležitosti 30. výročí založení oddílu.

Sraz je v sobotu 2. 6. 2018 v 16:00 v Chebu v restauraci Na vyhlídce (nad areálem lukostřelby), kde je pro všechny zajištěno malé pohoštění.

Pro ty, kteří ještě rádi osedlají své oře, a projedou se na něm po dvoře, jsme připravili krátký cyklovýlet v délce cca 30 km. Sraz bude ve 14:00 hod. v Chebu u „Brány času“ v horní části náměstí Krále Jiřího z Poděbrad.

Těšíme se na Vás!


30 let TJ Triatlon Cheb

Dne 28. 4. 1988 proběhla ustanovující schůze Tělovýchovné jednoty Triatlon Cheb. TJ byla již před tím zaregistrována Československým svazem tělesné výchovy.

Schůze proběhla v salonu hotelu Hvězda v Chebu. Zúčastnilo se 30 sportovců, kteří byli většinou aktivní v jiných sportech a nyní se chtěli věnovat aktivně triatlonu. Triatlonové hnutí v té době nabíralo dech. Začínaly organizované soutěže, upřesnila se pravidla. V Plzni začal působit krajský výbor triatlonu.

TJ TRI Cheb pořádala první závod, zařazený do krajské soutěže, 6. 8. 1988. Byl to střední triatlon, 2 km plavání, 80 km kolo a 20 km běh. Vítězem se stal Lubomír Slavík, závodící za Slávii Plzeň a 2. byl Miloš Cakl z TJ TRI Cheb.

Závodníci TJ TRI Cheb byli v dalších letech velmi aktivní a startovali na závodech po celé republice i v tehdejším východním Německu. V roce 1990 jsme se se sportovci města Waldsassen dohodli na společném pořádání triatlonu, který jsme nazvali Triatlon přes hranice Cheb – Waldsassen. 1. ročník jsme uspořádali v červnu 1991. Start byl v areálu Povodí Ohře na Jesenické přehradě a cíl byl ve městě Waldsassen. Tento triatlon měl velkou podporu z německé strany. Patronem závodu byl německý ministr vnitra, což nám velice usnadnilo průjezd závodníků přes hraniční kontroly. Zajímavostí je, že tento triatlon byl v začátku jako jediný v celém Československu zařazen do mezinárodního kalendáře Evropské triatlonové unie. Mezinárodní triatlon jsme pořádali do roku 1996.

Po roce 1990 jsme se začali věnovat také horským kolům. V roce 1994 jsme založili okresní soutěž horských kol, dnešní Chebský pohár. V průběhu let jsme uspořádali velké množství závodů horských kol i silniční závody.

V průběhu let se v čele TJ Triatlon Cheb vystřídali 3 předsedové. Prvním byl MVDr. Petr Hošek, druhým Oldřich Růžička a třetím, nejdéle sloužícím, je Ing. Roman Gogor.

Skupina pořadatelů kolem Romana Gogora je aktivní v organizování horských kol, Chebského poháru a hlavně dětských závodů.

V Chebu dne 18. 4. 2018
Oldřich Růžička