170 km Medica maraton

Report z dlouhé trati Medica maratonu 2005 v Karlových Varech. Psáno jako součást tréninkového deníku.

Sobota 200 km. Medica. Docela dobrý. Celkově 3-tí a v nad 40 vítězství. Do závodu jsem šel s tím, že musím ušetřit co nejvíc sil na nedělní mistrovskou časovku SAL v Kadani takže slovy fotbalisty „prave italské catenaccio“ neboli totální defenziva neboli budu hrát „zanďoura“, ale zároveň sem chtěl jet co nejdýl s Pávisem. A to se nepovedlo. Ujeli s Bátysem na 20 km za Tatrovicema. Takže sem jel až do rozdělení tratí na 95 km v skupině, kde se zas tolik nejelo. Od rozdělení s Hanzem Kovym. No a nakonec mi toho spurta daroval pač mu vylitla noha z pedálu.

Na startu dost lidí. Určitě přes 100. Ostrej start za Chodovem. Sámoška Pávis jak byl rozvernej z toho, že udělal toho inžu tak hned nastoupil. Řikal už před startem, že bude nastupovat. Nad Tatrovicema cukl Michal Báťa a Ondra si ho se zvedl, docvak si ho a pak jsme je viděli až v cíli. No zas na druhou stranu taky dobře. Pavis to pak honil a Plazivec bych jim určite nestačil. A blbnout takhle zkraje by se mohlo podepsat na tom jak budu vypadat po rozdělení tras. Si pamatuju jak asi v r. 2002 na Medice v Plazivci ujel Laciak, Koš a Ládik Fába ho pak předjel s Patákem asi na 130 km a nemohl otočit nohama. Takle sem jel celkem pohodu, nikam se necpal, jen ve stoupaních se snažil být vepředu.

První vážnější prověrka byl Plazivec. Tempo normální. Tak 80 % sem jel. Dobře se mi jevil Ruda Chlad. I na tom kole pěkně vypadal. Kuba Vaněk taky hodně u volantu. Taky Pavel Mrázek a Krummeri. Marek Radný byl také vidět. Kritická chvilka v Perninku, kdy mě překvapila uzavřena hlavní křižovatka a zatáčel jsem jak plochodrážník.

Blateňák už se mi zdálo že jedeme rychleji, ale stále to nebylo nic hroznýho. Nahoře se balík sjel a koukal jsem koho tam mám v té asi 15-ti členné skupině s červeným číslem, tj. kdo jede dlouhou a byl tam jen Jenda Kovalovski (na Hawaii 2004 tušim 98. absolutně, za nějakejch 9,30 hod). Nebyl Pedro, kterýho jsem považoval za těžkýho soupeře. Ani Roman Herčík a Jirka Tokár. Pedro a jeho skupina nás sjela ve sjezdu do Merklína. Taky Péťa Ontko. Což mě mile překvapilo.

Čekal jsem, že se pojede kaše do Andělky a ti co na to mají a jedou krátkou budou chtít rozhodnout. Jak začal strmější úsek, tak trochu poodskočil Ruda Chlad a za nim Ráďa Krummer a udělali si tak 50 m náskok, skupina se docela natáhla – já jel v čele – ale ti dva než se nahoře domluvili, že by mohli jet tak to chvíli trvalo. No sámoška, že je sjeli. Sice až za Březovskou přehradou, ale tím hůř pro ně. Já jen sledoval „hysterii“ že je balík nedojede, která se zvyšovala s blížícím se cílem. To už jsme s Honzou jeli ve 2 docvaknout ten zbytek z dlouhý trasy.

Trochu sem si řikal, že by ten Péťa Volánek mohl zezadu přiject, ale bylo jasny, že tak dobrýho parťáka jako mám já mít nebude a že to spíš pojede celý sám. Určitě se neflákal, protože dojel jen 5 min. za námi. A i když jsme s Kovym nejeli žádný maximálky, tak pomalu to taky nebylo. Ve stoupání na Otročín sem začínal pomaličku cítit známky vadnutí a od tý chvíle jezdil Honza víc vepředu. Celkově pohoda a docela snady. Nohy mě sice trochu bolely, ale po maratonu jsem vždycky zrychtovanej víc. Před Doubím mi ještě Honza dal dotaz „A to jako budeme spurtovat do cíle? Já to nikdy nedělal“…. no a jak sem psal, vytrh nohu z pedálu a tím dokázal svou pravdomluvnost. Po dojezdu ale velká bolest bricha. Krece. Až asi po 3 hodinách se to spravilo. Vypadá to že z Isostaru.

K jednotlivcům: Ráďa K. jel pěkně, ale měl to vydržet v úniku až do cíle. Měl určitě na to a navíc velkej Radek ho zezadu podporoval. Ruda Chlad jel vepředu celej závod. Zlepšil a na kole vypadá pěkně. Pochvala i že si sundal malou placku na 3-oj převodníku. Na Luboši Bachurovi je vidět že ho koučuje Míra Fába. „Šéfoval“ balík, jezdil dopředu a dozadu a jako jedinej měl mechaničak stále při sobě. Na Blateňáku nevypadal vůbec dobře, ale nakonec celkem pěknej výsledek na takovou délku závodu a jeho mládí. A dal mi banán před rozdělením tratě. Takže dík. Míra Fába s blatníkama. Ale dobře. Aspoň že jsem ho nechal za sebou na Andělce. Pedro Volánek je pan cyklista a i když asi nemá tolik najeto tak ve sjezdu si ztráty dohnal s menší skupinkou ve které i byl i Péťa Ontko. Který jel výborně. Na Fischim je vidět, že měl přestávku. Se jenom divím, jak je možný, že má tak muskulaturní haxny, když jezdí tak frekvenčně. Tibor Csipka je pro mě dál záhadou. V tom jak jezdí trénink a závod je rozpor. Je to divný. Normálně a regulerně by musel dojet min. s Mírou Fábou a on až za Víťou Hanušem, kterej to jede na bajku. Ale Bláža se mi jeví na tréninku taky líp. Mára Radnej byl nějakej vyhaslej. Má na to, aby v té Andělce min. s tim Ráďou a Rudou odskočil, ale dnes se trápil. Škoda že jsem tu krátkou neviděl až do finále.

Milá „rejže“: 5-ti kilo, celkem slušný treklamní triko a navíc v tombole tréninkový pláště Vittorky.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML značky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>